Skocz do zawartości

576L (160x60x60) Non-mbuna u Bartka


Bartek_De

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, darianus napisał:

Super okaz :) Nie mogę znaleźć informacji jaką masz obsadę w tym zbiorniku. Możesz mi podać nr posta?

Obsada jest jeszcze niekompletna, akwarium wystartowałem 3 tygodnie temu. Na razie pływa tylko ten placek i Aulonocara maylandi, która "pomagała" wystartować zbiornik. W czwartek mają przyjechać aulonocary z @fish_magic a resztę obsady będę kompletował jak skończą się obostrzenia, Wtedy wybiorę się do Żor po resztę. Docelowo ma być tak:

Placidochromis sp. blue otter

Placidochromis  Phenochilus Mdoka white lips

Aulonocara steveni Usisya

Scianeochromis Fryeri

Początkowo miał być Placidochromis Johnstoni, ale ostatecznie zamieniłem go na blue otter i nie żałuję.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dojechały do mnie Aulonocary steveni Usisya. Nie przypuszczałem, że będą to aż takie maleństwa. Rybki mają od 2,5 do 3,5cm. Nie mam doświadczenia z non-mbuną i nie wiem jak zareaguje mój 12 centymetrowy krokodyl, niby ryba mięsożerna, ale nie drapieżnik🤔 Co robić? Wpuszczać czy organizować dla maluchów zbiornik przejściowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dojechały do mnie Aulonocary steveni Usisya. Nie przypuszczałem, że będą to aż takie maleństwa. Rybki mają od 2,5 do 3,5cm. Nie mam doświadczenia z non-mbuną i nie wiem jak zareaguje mój 12 centymetrowy krokodyl, niby ryba mięsożerna, ale nie drapieżnik Co robić? Wpuszczać czy organizować dla maluchów zbiornik przejściowy?
Mogą się stać od razu pokarmem Bartku, izolacja przez kotnik w akwarium.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

Mogą się stać od razu pokarmem Bartku, izolacja przez kotnik w akwarium.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

1 minutę temu, Mróz napisał:

Nieciekawa sytuacja 🤔 Bartek zobacz w galerii zdjęcie Falcowskiego z wczoraj. Mdoka 14cm i 3cm krewetka.. myślę że Twoje maluchy mogły by podzielić jej los 😉

Też mam takie wrażenie. Zrobię na razie kotniki z butelek 5L po wodzie i tak je przez jakiś czas przetrzymam w ogólnym. Pewnie zorganizuję sobie jakieś akwarium i je przełożę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

Można odzielic siatką kawałek akwarium z drobnym oczkami, i obserwować czy duże drapieżniki nie rozbierają siatki, i jak ragują na maluchy.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Tomku jak zaczną ją rozbierać to już może być za późno:P Z butelkami będzie chyba szybciej i pewniej, ale dzięki za sugestię👍

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.