Bartek_De

576L (160x60x60) Non-mbuna u Bartka

Recommended Posts

SlavekG

Z niecierpliwością czekam na to co tam się zadzieje Bartku 🙂 

Powodzenia w działaniach 🙂

• Like 1

Bartek_De
Z niecierpliwością czekam na to co tam się zadzieje Bartku  
Powodzenia w działaniach
Oj będzie się działo Sławku w najbliższych miesiącach

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

• Like 1

pozner

Ładne szkiełko. Mogłoby być większe. Po co Ci ten stolik z monitorem?😜 Gratuluję. Jeszcze kawał roboty przed Tobą, ale warto. Powodzenia. 

• Like 1

Bartek_De

Po co Ci ten stolik z monitorem? Gratuluję. Jeszcze kawał roboty przed Tobą, ale warto. Powodzenia. 

To nie monitor, tylko "telewizor" tymczasowy z sypialni, ten właściwy się zepsuł
Dzięki

troad

Doczekałeś się wreszcie 😁. Faktycznie widać ze warto poczekać. Pomimo ogromu pracy, który przed Tobą, przygotowywanie i uruchamianie baniaka to bardzo fajny i ekscytujący czas. Powodzenia, będę śledził.

• Like 2

Tonny24

Jaką obsadę planujesz? 😉

Bartek_De
Jaką obsadę planujesz?
Jak w tytule, będzie non-mbuna, a co konkretnie? Jeszcze to rozważam, na pewno założę oddzielny temat.

przemo-h

Zbiornik piękny, widać dokładność Przemka Wieczorka. W tej krainie, gdzie mieszkam o czymś takim można tylko pomarzyć. @przemek wieczoreknie myślałeś może o rynku fińskim? Mogli by zobaczyć wreszcie, że akwarium nie musi być tylko i wyłącznie pancerne😁

IMG_20200302_180204.thumb.jpg.e83131cdffcc874f6f57f145bdb67ec1.jpg

Tak wyglądają spoiny w drugim z kolei, z innej firmy😁

IMG_20200302_180234.thumb.jpg.6c91bd2c0977e621888b803586a13c84.jpg

Edited by AndrzejGłuszyca
  • Like 1
  • Dziękuję 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• eljot
      Są rożne zdania na ten temat, ja twierdzę że warto podawać rybom jeden pokarm jako podstawowy i ze dwa uzupełniające. 
    • eljot
      Nie wiem co to za pyszczak niebieski i co to za kotna rybka ale  praktycznie każda większa ryba zje narybek jeśli nie będzie miał się gdzie schować.
    • mazilo
      Dzięki , super . Widzę, że jest to pokarm dla małych ryb . Czy ten który posiadam warto urozmaicić o inny ,czy jest wystarczająco dobry ?
    • eljot
      Naturefood Premium Cichlid - S i ew. jakaś spirulina w płatkach np. Tropical Super Spirulina Forte 36%
    • eljot
      Jak przez tą rurkę ma być zasys to obawiam się że ta siatka jest za mało gęsta i matrix trafi do akwa. Osobiście bym zamontował korpus odwrotnie aby wylot wody był górą i zrobił coś na zasadzie fbf. Górę w razie "w" zabezpiecz gąbką. Całość zamontuj na bypasie z regulacją przepływu zaworem. Możesz też zrobić całość w puszce zasypowej, wtedy gąbkę z zestawu zostawiasz tylko górną i zaworem regulujesz tak aby matrix krążył jak w fbf. Miałem tak zrobione i działa bardzo dobrze. 
    • pavlofico
      Takie małe update... Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka
    • tomekTOja
      Witam wszystkich. Postanowiłem zmierzyć się z filtracją narurową. Po lekturze i konsultacjach zasiadłem do planu.... który zmieniałem kilka razy dziennie. To niesamowite ile jest opcji wyboru części, z których można to zbudować. Wiem, że robię przerost formy (ustaliłem to w połowie projektu, ale już się nie cofam). Nie musicie pisać, że połowa z mojego planu jest nie potrzebna - wiem to! Niestety budowa zaczęła pokrywać bardziej moje ego i skłonności konstrukcyjne aniżeli potrzeby filtracji akwa.  Więc. Pewnego dnia się budzimy i mamy: 4 korpusy, kolanka PP, strasznie ciasną szafkę i sporą dawkę energii Wymyśliłem tak: wlot, dwa mechaniki, pompa, rozgałezienie i 1-wylot do akwa z większym ciśnieniem, 2-zaworek na którym zredukuje przepływ do 2xbiolog (ceramika i matrix), wylot do akwa. Ustawienie wylotów i zasysu podam w kolejnym poście -mam już wymoślony W międzyczasie przygotowałem sobie korpus do zasypania matrixem. Siatka z filtra sznurkowego przycięta aby nie dochodziła do samej "góry -umieszczona w korpusie będzie zasypana matrixem. Rurka z węża skrócona, aby zasys był "od dołu". Sprawdzi się? Czekam na zawory i zacznę zabawę. Pytanie: czy ktoś ma narurowca z wersją rozgałęzienia za pompą i dwoma wylotami do akwa? Czy odnoga do biologa nie zatrzyma całkowicie przepływu w tym miejscu (gdy będzie zbyt mocny to go zredukuję na zaworku, ale zbyt słaby/zerowy nie napędzę)?
    • BARTEK KLESZCZYK
      Witam. Padł mi mój fx5 w akwarium 375 litrow. Potrzebuje szybko kupić cos dobrego. 
    • Tomasz78
      Tak, zwłaszcza ten spiczasty pysk. Na tej stronie co podałem w poście 31 pisze że to ryba spokojna i że żywi się bezkręgowcami i małymi mbunami. To dobrze, niema się co zastanawiać tylko brać. Byłbym tylko ostrożny i dobrze się zorientował czy to aby na pewno placidochromis a nie protomelas, bo te ryby są bardzo często mylone lub w ogóle nie rozróżniane i sprzedawane jako to samo.
    • mazilo
      Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?
  • Topics

• Images