Skocz do zawartości

Podłoga czy wytrzyma


Diablo8210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Planuję start akwarium 405 l Aquael glossy lecz nie na oryginalnej szafce ale na stylowej komodzie jaką posiadam już teraz w salonie .Na podłodze teraz jest parkiet lecz zaczynam remont i będą panele na tym parkiecie 

I tu moje pytanie 

Czy to akwarium nie będzie za ciężkie na taki zestaw podłogowy😉?Jednak to trochę wagi będzie .może lepiej zrobić wcięcie na akwa i płytki położyć?

Proszę kolegów co mają podobny tonaż jak zachowują się panele?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz nóżki w tej komodzie to na pewno trochę wcisną się w palne. Nie będzie to nie wiadomo ile ale jednak. Dobrze byłoby aby była jakaś regulacja tych nóżek.  Jeżeli robisz remont i masz możliwość położenia ładnych płytek, to tylko wyjdzie na in plus. Każda ingerencja w  zbiorniku wiąże się z wodą na podłodze a sam wiesz jak działa to na panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóżki są ale planuję ich likwidację wtedy cały ciężar będzie równo rozłożony

Komoda jest solidna bo to lite drewno więc spokojnie wytrzyma 

Nie wiem tylko czy styl będzie pasował do akwarium ale to już sprawdzę jak przyjdzie akwarium 

Osobiście bym kupił zestaw z orginalną szafka ale 2 połowa lubi ten styl i trzeba jakoś się dogadać 😁😉

 

IMG_20200221_144651.jpg

IMG_20200221_144659.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Diablo8210sprawdź czy ta komoda ma plecy tzn tył z drewna czy z płyty pilśniowej. Jeżeli jest płyta musisz ją wymienić na coś grubszego, co spowoduje większą sztywność komody. Komoda powinna mieć też choć jeden wieniec wewnętrzny( tzn powinna być przedzielona przegrodą  pionową) . Jeżeli to posiada będzie ok. Te nóżki jak napisałeś usuń. A co do wyglądu to pamiętaj Tobie i wszystkim domownikom na się podobać. Nie patrz czy to będzie nowe czy antyk.

Edytowane przez Slawek-meszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu jest gruba sklejka więc myślę że jest ok a jest dzielona na środku więc wzmocnienie jest komoda na pewno jest solidniejsza niż te wszystkie szafki z płyty .Jest dość wysoka bo bez nóżek gdzieś około 90cm i trochę szersza i dłuższa niż akwarium (tu jest mały plus bo mam 2 ciekawskich gości 2 i 4 lata i jak będzie trochę głębiej w komodzie to może szkło nie będzie tak narażone 😁

Zobaczę jak będzie w komplecie wyglądało i wtedy zdecyduje 

A z podłogą mam problem bo nie wiem jak ten parkiet był położony niby nic się z nim nie dzieje ale jednak to będą 2 a nawet 3 warstwy pracowały(drzewo podkład i panel )może i te płytki to dobry pomysł  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Diablo8210 napisał:

A z podłogą mam problem bo nie wiem jak ten parkiet był położony niby nic się z nim nie dzieje ale jednak to będą 2 a nawet 3 warstwy pracowały(drzewo podkład i panel )może i te płytki to dobry pomysł  

Tym bym się nie martwił. Jeżeli parkiet jest na betonie, to jest to sztywne. Podkład wyrówna małe nierówności. Panele też są twarde. Płytki mają zaletę przy ewentualnym kontakcie z wodą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziw się jak będziesz miał kłopoty z otwieraniem i zamykaniem drzwi. Wszystko zależy ile i jak będziesz miał rozmieszczone punkty wsparcia. Na starej poniemieckiej komodzie miałem 100 litrowe akwa. I niestety ale blat się uginał. Ty swoją obciążysz czterokrotnie większym ciężarem. Albo bardzo dobrze ją wzmocnisz  albo  dasz inną szafkę.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.