teniebieskie

Kotnik

Recommended Posts

teniebieskie

Mam pyszczaki socolofi w 330L akwarium a 2 samice inkubują ikrę już 2 tydzień czy złym pomysłem jest przekładanie ich do akwarium 160 z samymi gupikami i krewetkami jako kotnik,bo przecież i tak nie pobierają pokarmu, ale, jak wypuczą młode to nie wezmą się za młode gupiki i krewetki. Jest to mój pierwszy wpis pyszczaki mam od niedawna jakieś pół roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moralesq

To zły pomysł. Jak inkubującą samicę przeniesiesz do innego akwarium, to często jej powrót jest niemożliwy, bo zostaje zagoniona przez pozostałe osobniki. Poza tym, przenoszenie do akwarium z gupikami i krewetkami? Zakładam, że tam masz inne parametry wody. Po co ją jeszcze dodatkowo stresować zmianami parametrów. Jeśli bardzo zależy Ci na młodych, to zastosuj wewnętrzny kotnik np. siatkowy i tam wpuść inkubującą samicę. W tym przypadku powrót samicy po wypuszczeniu młodych powinien być bezproblemowy, bo pozostałe ryby będą ją cały czas widziały. Później same maluchy możesz przenieść do innego kotnika, ale najlepiej o takich samych parametrach lub trzymać je w tym wewnętrznym kotniku.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falcowski
Godzinę temu, Moralesq napisał:

...zastosuj wewnętrzny kotnik np. siatkowy i tam wpuść inkubującą samicę... lub trzymać je w tym wewnętrznym kotniku.

W wewnętrznym kotniku maluchy nie przeżyją dnia. Dorosłe pyszczaki sa wstanie wyssać je przez siatkę lub poranić.

Jeśli już chcesz odławiać samice, choć nie jest to wskazane, to po około 25 dniach od startu inkubacji, żeby małe były rozwinięte w razie, jak je wypuści.

 • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posty

  • mazilo
   Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?
  • cinekjo112
   Witam  Mam w akwarium 60l 7 szt. tygodniowych pyszczaków niebieskich, mam drugą rybke kotną właśnie dzisiaj ją przetransportowałem z 216l do 60l do tych małych, pytanko brzmi czy ta rybka kotna nie zje mi tych małych pyszczaków niebieskich
  • Bartek_De
   Znam te filmy, wyoglądałem chyba wszystko z youtuba Rownież zwróciłem uwagę że bardzo przypomina drapieżnika. Jest dostępny w TanMalu. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  • Ugar
   Zrobiłem tak jak mi poradziliście. Wywaliłem deszczownicę i strumień skierowałem lekko do góry aby uzyskać taki efekt jak na powyższych filmach. Teraz to wygląda tak:   Z cyrkulacją też nie ma problemu. Widać że ryby lekko walczą z prądem przy dnie zbiornika.  
  • Meteoriusz
   Jeśli chodzi o obsadę do takiego zbiornika propozycji no forum jest mnóstwo , wystarczy użyć "wyszukiwarki" tak jak @Tomasz78 Ci proponował 2 max 3 gatunki , jeśli ta druga opcja wybierz 3 gatunki z tzw małej mbuny które będą pasowały do siebie dieta i temperamentem , choć wiadomo że zawsze któryś z gatunków będzie najniżej w hierarchii , jeśli chodzi o mnie osobiście , chidongo socolofi piękna ryba , ale jak na takie akwa i przy nawet 2 gatunkach za duża . Jeśli chodzi o twoją propozycje to Iodotropheus sprengerae+ cyaneorhabdos+ labido powinny dać radę. Jeśli chodzi o radę że 50 szt można trzymac w takim zbiorniku to owszem można ale równie dobrze możesz włożyć lwa w klatkę 5x5m ... Forum ma na celu pokazanie ludziom by traktować te piękne ryby z szacunkiem, próbować odwzorować zbliżone naturalne warunki jakie są w jeziorze Malawi, by móc obserwować ciekawe zachowanie pielęgnic , piękne ubarwienia , i zdrowe ryby.     
  • Tomasz78
   Młodych tak , ale dorosłych to nie. Brałbym takie: Cztery gatunki to za dużo, zwłaszcza że socolofi może osiągnąć 14, 15 cm. Osobiście polecam taką obsadę: pseudotropheus interruptus + cynotilapia zebroides jalo reef - masz dwa gatunki a trzy kolory.
  • Damian27
   A np obsada  Chindongo Socolofi  Rdzawe  Labidochromis caeruleus  Maingano 
  • Tomasz78
   Mi też się bardziej podoba, ja bym go brał, bo niby dlaczego nie można go wziąć zamiast protomelasa. Chyba mało jest osób które mają ten gatunek o ile w ogóle ktoś go ma. Czy on w ogóle jest dostępny w sprzedaży? Z tego co tu pisze to taki trochę drapieżnik  http://malawi.si/Malawi/Haplochromises/Placidochromis/Placidochromis johnstoni/slides/Placidochromis johnstoni (Ad Konings‎).html Ryba ma kształt i kolory normalnie odlot spójrz na to :   Podobny do tetrastigmy otopharynxa  
  • Damian27
   A słyszałem gdzieś że można trzymać w takim akwarium około 50 szt ryb
  • Bartek_De
   Moje pytanie dotyczy Placidochromisa johnstoni. On miałby zastąpić Protomelasa johnstoni solo. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 • Topics

 • Images