Sign in to follow this  
jaranek

Filtracja w 840 l

Recommended Posts

jaranek

Witam wszystkich, mam w  planach zbiornik 840 l wymiary 200 X70X60 ,nie ukrywam ze interesuje mnie to żeby był to zbiornik jak najbardziej bezobsługowy ,i w miarę tani w obsłudze ,po przeczytaniu waszych wpisów skłaniałbym się  do założenia filtra hamburga ,i teraz moje pytanie planuje go wykonać z gąbki 50x50x5cm  na falowniku tunze 6045 skierowanym do góry w celu mieszania powierzchni wody ,i drugim takim samym falowniku do ogarniania cyrkulacji w zbiorniku ,falowniki te maja spory przepływ max 4500 l na godz przy niewielkim zużyciu prądu do 7 wat.Proszę Was o rady i opinie .Co do obsady to będzie mbuna .

przemo-h

Witaj! Dla czego akurarat takie wymiary? Możesz wkleić silikonem plastikowe lub szklane profile i zrobić to tak:

IMG_20191221_201554.thumb.jpg.7bcb8de7b77ef2413b8ac572113769ba.jpgIMG_20190506_092953.thumb.jpg.079c01cc75f9d4c9d078af3e0928e241.jpg

Nie wiem tylko, czy dwa falowniki 6045 zrobią co trzeba w tym zbiorniku przy mbunie. Miałem w identycznym szkiełku 6085 i mogę polecić ten model.

Zasada jest jedna- brud zbiera się zawsze pod najmocniejszym źródłem cyrkulacji. Można by spróbować tylko na tym falowniku, a w razie potrzeby, z czasem dokupić ten 6045 aby zamiatał pod filtr z drugiego rogu. Gąbka i profile to rzecz gustu. Można użyć czarnych profili, czarnej gąbki i czarnego tła, lub zrobić na niebiesko z turkusowym tłem. Gąbka powinna mieć 5cm grubości, a falownik sugeruję zamontować w połowie wysokości. Będzie wtedy czyścił również taflę wody. 

• Like 4

jaranek

PoTaMyślałem żeby zrobić hamburga w obudowie z czarnego spienionego PCV i tło tak samo a wymiar troszkę przesadziłem myślę że 30x30 i ceramika zrobią swoje 

Edited by jaranek

przemo-h
40 minut temu, jaranek napisał:

PoTaMyślałem żeby zrobić hamburga w obudowie z czarnego spienionego PCV i tło tak samo a wymiar troszkę przesadziłem myślę że 30x30 i ceramika zrobią swoje 

Utrudniasz sobie życie. Jeśli chcesz, aby to funkcjonowało jak hamburg, to zrób to jak hamburga. Ceramiki tutaj nie potrzebujesz. Ten filtr powinien zasysać całą powierzchnią gąbki, aby był bezobsługowy. Obudowa może być, choć i bez tego doskonale się obejdzie. Gąbka z czasem zarośnie i zleje się z tłem. Po co próbować na siłę ulepszać coś, co jest bardzo dobre. Może pomyśl o kaseciaku, ale to już inny filtr. 

• Like 3

jaranek

Dziękuję czyli jeden problem rozwiazany