Skocz do zawartości

Przymiarki do 370L, ale .....


artjur

Rekomendowane odpowiedzi

Ps.

A prawko, masz rację sam sobie jestem winien i nawet nie wiesz jak tego żałuję. Zazwyczaj jeżdżę spokojnie, już nie ten wiek na szaleństwa i beztroskę. Zmarnowałem dzieciom i żonie całe wakacje 😞

Dlatego chcę też wyrobić się z wyjazdem po ryby 25-26 września, dzieciak ma urodziny 27 i chce choć tak mu to trochę wynagrodzić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bartek_De napisał:

Wychodzi Ci to świetnie, więc czemu nie zrobisz sobie kamieni tą samą techniką? Spróbuj ułożyć coś z tego łupka (tak na płasko, jeden na drugim) i zrób odlew całości, a nóż wyjdzie coś fajnego:)

😁😁 Wtedy to już nic nie zmienię, a kamienie zawsze mogę jakoś poprzestawiać. Mam w garażu jeszcze jeden kawałek jakiejś bryły, jutro go umyję i zamienię z tymi płaskimi. Jak już woda spuszczona można jeszcze powydziwiac, farba i tak będzie schła do środy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, artjur napisał:

Wtedy to już nic nie zmienię, a kamienie zawsze mogę jakoś poprzestawiać.

Źle mnie zrozumiałeś. Ułóż kilka łupków i z tego odlej jedną bryłę, potem następne itd... Z powstałych brył dopiero układaj aranżację. Wiem, że to kupa roboty i czasu, ale może warto... Nie chciałem się czepiać tego prawka. Sorry, źle to zabrzmiało:blush: No cóż, każdemu może się przydarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, sam wiem że dałem du... Nic już nie poradzę, trzeba przeboleć i iść do przodu.

A kamienie, już tak zostawię, bawić się nie będę. Może za rok dwa powieksze akwarium do 2,1m bo tyle jest możliwości na szafce i wtedy zrobimy to na spokojnie i z większą uwagą na detale - czas pokaże. Sp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt zacny, pełen szacun.

Ale wydaje mi się że to się sprawdzi do łączenia kilku mniejszych kamieni w jakiś jeden większy.
Uzyskać groty, jaskinie to będzie mocno kłopotliwe i pracochłonne. Zdjęcie formy która ma wgłębienia i większe zakamarki jest utrudniona, czasem się rozrywa.
Ratunkiem są te rury powstawiane w moduł, ale takie tunele to i z kamienia można ułożyć.
I zastanawiam się co z wodą we wewnątrz modułu - wszyscy piszą "zaplanuj tak ułożenie żeby woda krążyła po zbiorniku, żeby nie było martwych stref".
Dodatkowo potrzebny czas, miejsce i warunki. Blokowisko i garaż w którym mieści się ledwo samochód trochę kłopotliwe.

Jeszcze jak trzeba tak parkować.

IMG_20200817_200037.thumb.jpg.81cbf4adc9024a440f6ce8023bbbaf8c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, nie ładnie, optymalnie, nie optymalnie - JA JESTEM ZADOWOLONY Z EFEKTU KOŃCOWEGO

IMG_7325.thumb.JPG.e8f115e35edf8deab775f8348524e69c.JPG

Rurka po prawej oczywiście zniknie, to jest wyjście do hydroponiki, na razie to co zbierze pompuje pod wodę.

Akwarium zalane 01.09, zdjęcie zrobione 05.09.
Jeszcze w środę, tj. 02.09 były małe poprawki skimera, bo początkowo sobie nie radził ze zbieraniem wody. Przerobiłem delikatnie kratkę wlotową do niego i wymieniłem pompkę Hydor PICO Evolution 250, na Atman AT-302 - jest dużo lepiej, ale trzeba rozdzielić wyjście, jedno do hydroponiki, drugie poprowadzę wężem do lewego przedniego narożnika, na taflę wody.

Pompa Tunze ładnie pompuje wodę przez całe akwarium. Jak jeszcze skimer sobie nie radził, kurz na wodzie płynął ładnie przez całe akwarium przy przedniej szybie docierając do prawej szyby, następnie za skimerem (ten mniejszy kamień po prawej) zawracał i zbierał się pomiędzy modułami. Jak poprawiłem skimer, w ciągu jednej nocy wyczyścił taflę wody na lustro :)

Sam wylot z głównej filtracji jest troszkę za blisko środka akwarium przez co w lewym narożniku, przy przedniej szybie woda wirowała i zbierał się kurz. Obecnie, pompka która została wyjęta ze skimera, pompuje wodę w ten narożnik i jest czysto. Jak już wstawię hydroponikę i rozdzielę wyjścia ze skimera to skieruję jeden strumień w to miejsce i jak będzie dobrze to malutka Evolution 250 wyleci z akwarium.

Chyba tyle z przygotowań do wystartowania. Jak napisałem na początku, ja i rodzinka, a co najważniejsze syn - pomysłodawca zmian, przebudowy i remontu salonu zadowoleni.

Bardzo dziękuję za wszystkie porady, opinie, wsparcie i słowa krytyki!!!

Tutaj kolejny temat, start na WA.
Będę wdzięczny za kolejną porcję porad i pomocy.

 

 

Edytowane przez artjur
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie Ci to wyszło,  a że różni się trochę kolorem to przyjdą glony i wszystko się wyrówna... Najważniejsze że Tobie się podoba i to Ty będziesz to oglądał codziennie... 

Teraz trzeba czekać na zakończenie cyklu azotowego a później ryby i cieszyć się baniakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robson79 tak masz rację kolorki troszkę rozjechane, ale to kwestia czasu, grunt że jest lepiej niż przed zmianą. Dzięki!

@Bartek_De no tego wlotu to będę żałował pewnie jeszcze przez długi okres czasu. I najgorsze że na dole było miejsce żeby zostawić taki prostokątny wlot. Kamień kończy się taką półką o szerokości ok. 4cm. Nie wiem czemu pomyślałem sobie że jak wyłączy się pompę to wszystko co zalegało w filtrze może tym wlotem wypłynąć na żwir pod kamieniem 🤔

Tak sobie myślę, bo mam jeszcze ten drugi moduł co wyszedł kiepsko i jest mocno gruby, można by było go coś tam podciąć odłamać kawałek trochę podmalować i wstawić, podkleić żeby zasłonić ten wlot. Zrobić taką nakładkę, ciekawe czy allfix można stosować w wodzie 😃

Edytowane przez artjur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.