Walker

Podmiana wody + pielęgnacja

Recommended Posts

Walker
2 minuty temu, pozner napisał:

Bardzo stara zasada, stosowana, gdy do uzdatniania wody używany był chlor wolny. On szybko się utleniał, więc miało to sens. Teraz stosowany jest inny związek chloru i nie ma to już sensu. 

Nie masz w kranie ciepłej wody? 

Hehe, w tym momencie nie pomyślałem o tym. Tym bardziej że jak napełniałem zbiornik to sam lałem ciepłą. 

• Like 2

Walker

Jeszcze jedno pytanie żebym nie namieszał.  Jak sobie już tą wodę przygotuje z uzdatniaczem i wleje do zbiornika to mogę nadal stosować Seachem Stability po podmiance ?Startowałem zbiornik na tym preparacie i po wpuszczeniu ryb. Chcę go też stosować po podmiance więc pytam profilaktycznie  czy w momencie podmieniania wody uzdatniacz nie wchodzi w interakcje ze Stability. 

Walker

Powtórzę pytanie bo nie uzyskałem odpowiedzi.

Czy przy podmianie wody dodając Tetra aqua safe do naczynia przygotowującego wodę do podmiany  muszę jeszcze dodawać potem do zbiornika Seachem stablility ?

Zadaje pytanie ponieważ oba preparaty są stosowane w tych samych okolicznościach a Tetra oprócz uzdatniacza zawiera bakteria nitryfikacyjne. 

SlavekG

Tetra aqua safe to uzdatniacz do wody, a Seachem stability to kultury bakterii. Możesz je razem stosować ale jak masz dojrzały zbiornik to nie ma potrzeby stosowania stability.

Walker
Teraz, SlavekG napisał:

Tetra aqua safe to uzdatniacz do wody, a Seachem stability to kultury bakterii. Możesz je razem stosować ale jak masz dojrzały zbiornik to nie ma potrzeby stosowania stability.

Wnioskuję że mogę ale nie muszę pod warunkiem że mam dojrzały zbiornik.

NH3/4 = 0       NO2 = 0      NO3 = 10     to już dojrzały ?

SlavekG

Powiedzmy że masz cykl azotowy zamknięty, żeby zbiornik był w pełni dojrzały i stabilny  potrzeba kilku miesięcy. Myślę jednak że nie masz potrzeby dawać stability.

• Like 1