Walker

Nie wiem co mam kupić

Recommended Posts

SlavekG
58 minut temu, Walker napisał:

Temat w zasadzie już zamknięty. Kupiłem pokarmy które polecone były tutaj.  Zrezygnowałem też z mrożonek i warzyw -  dla mnie to mniej zachodu tym bardziej że faktycznie są osoby co używają tylko suchego pokarmu i jest ok.  Piszę tą wiadomość ponieważ w akwarium pierwszym które posiadam a jest to zbiornik towarzyski - kończy mi się pokarm. Więc trochę postanowiłem im coś zmienić i kupiłem takie oto pokarmy:

- JBL Gala

- Tropical Soft Line America 

- Tropical Supervit

- JBL NovoColor

Pytanie - czy są wśród nich pokarmy co można podawać pyszczakom ?  Przypomnę że będę miał Acei Yellow Rdzawy. 

Dziękuje za ewentualne podpowiedzi. 

Jak masz zestaw dla Malawi to się go trzymaj, choć z tych pokarmów z tej listy możesz podawać JBL Novo color. Uważam jednak że nie ma takiej potrzeby.

• Like 1

Mirizag

Witam. Mam takie ryby Saulosi coral oraz Maingano mają one około 6cm i teraz zastanawiam się na pokarmem Naturefood Premium Cichlid Plant S czy lepiej wziąć rozmiar M

SlavekG
3 minuty temu, Mirizag napisał:

Witam. Mam takie ryby Saulosi coral oraz Maingano mają one około 6cm i teraz zastanawiam się na pokarmem Naturefood Premium Cichlid Plant S czy lepiej wziąć rozmiar M

Zdecydowanie rozmiar S

• Like 1

AndrzejGłuszyca

S bardzo pyli..przy tej wielkości ryb możesz wziąć  M  i też będzie OK.

• Like 1

pozner
22 minuty temu, Mirizag napisał:

zastanawiam się na pokarmem Naturefood Premium Cichlid Plant S czy lepiej wziąć rozmiar M

Lepiej będzie pasował NF Supreme Plant. Do tego możesz dodać NF Premium Cichlid. Nie zauważyłem, żeby pylił, ale ja namaczam. Mam podobnej wielkości ryby i karmię S. 

• Like 1

SlavekG

Ja używam Premium Cichlid Plant S i nie pyli

• Like 1

Mirizag

Ok. To biorę NF Supreme Plant M

• Like 1

AndrzejGłuszyca
11 godzin temu, SlavekG napisał:

Ja używam Premium Cichlid Plant S i nie pyli

Sławek..nie mów , że masz ryby wielości neonek?  Nawet minimalna dawka tego pyłu roznosi się po akwa  powodując przez jakiś czas to , że woda  jest "brudna". Rozmiar S tego pokarmu jest dobry  do tego aby mieszać z  większym w momencie kiedy chcemy karmić jednocześnie ryby dorosłe i takie co dopiero same zaczęły pływać czyli 2-3 cm. Ewentualnie do samego narybku   wielkości 2-3 cm  nawet do 4 cm.  Wczoraj akurat odebrałem  ten pokarm  bo mam młode acei ( ok 6 cm)  i to był błąd , że kupiłem ten rozmiar.  Rozmiar M dla ryb 6 cm jest OK jak i dla większych.

Edited by AndrzejGłuszyca
  • Like 1

Bartek_De
1 godzinę temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Nawet minimalna dawka tego pyłu roznosi się po akwa  powodując przez jakiś czas to , że woda  jest "brudna".

Andrzeju, ja również karmiłem tym pokarmem w rozmiarze s swoją mbunę i nie zauważyłem żeby pylił czy brudził wodę. Może trafiła Ci się taka partia?

SlavekG

Andrzeju, w większości mam ryby dorosłe i nie mam problemu z karmieniem tym pokarmem, nie zauważyłem też żeby stwarzał problemy z czystością wody. Ryby go w całości zjadają, a ja wolę karmić drobniejszym pokarmem ze względu na to że większa ilość drobniejszego pokarmu dotrze do każdej ryby.  Mam też pokarm Premium Cichlid M i w nim spora cześć granulek jest na prawdę duża ale ryby 6cm powinny sobie poradzić. Osobiście wolę karmić drobniejszymi pokarmami stąd moja odpowiedź powyżej.

• Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• pavlofico
      Takie małe update... Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka
    • tomekTOja
      Witam wszystkich. Postanowiłem zmierzyć się z filtracją narurową. Po lekturze i konsultacjach zasiadłem do planu.... który zmieniałem kilka razy dziennie. To niesamowite ile jest opcji wyboru części, z których można to zbudować. Wiem, że robię przerost formy (ustaliłem to w połowie projektu, ale już się nie cofam). Nie musicie pisać, że połowa z mojego planu jest nie potrzebna - wiem to! Niestety budowa zaczęła pokrywać bardziej moje ego i skłonności konstrukcyjne aniżeli potrzeby filtracji akwa.  Więc. Pewnego dnia się budzimy i mamy: 4 korpusy, kolanka PP, strasznie ciasną szafkę i sporą dawkę energii Wymyśliłem tak: wlot, dwa mechaniki, pompa, rozgałezienie i 1-wylot do akwa z większym ciśnieniem, 2-zaworek na którym zredukuje przepływ do 2xbiolog (ceramika i matrix), wylot do akwa. Ustawienie wylotów i zasysu podam w kolejnym poście -mam już wymoślony W międzyczasie przygotowałem sobie korpus do zasypania matrixem. Siatka z filtra sznurkowego przycięta aby nie dochodziła do samej "góry -umieszczona w korpusie będzie zasypana matrixem. Rurka z węża skrócona, aby zasys był "od dołu". Sprawdzi się? Czekam na zawory i zacznę zabawę. Pytanie: czy ktoś ma narurowca z wersją rozgałęzienia za pompą i dwoma wylotami do akwa? Czy odnoga do biologa nie zatrzyma całkowicie przepływu w tym miejscu (gdy będzie zbyt mocny to go zredukuję na zaworku, ale zbyt słaby/zerowy nie napędzę)?
    • BARTEK KLESZCZYK
      Witam. Padł mi mój fx5 w akwarium 375 litrow. Potrzebuje szybko kupić cos dobrego. 
    • Tomasz78
      Tak, zwłaszcza ten spiczasty pysk. Na tej stronie co podałem w poście 31 pisze że to ryba spokojna i że żywi się bezkręgowcami i małymi mbunami. To dobrze, niema się co zastanawiać tylko brać. Byłbym tylko ostrożny i dobrze się zorientował czy to aby na pewno placidochromis a nie protomelas, bo te ryby są bardzo często mylone lub w ogóle nie rozróżniane i sprzedawane jako to samo.
    • mazilo
      Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?
    • cinekjo112
      Witam  Mam w akwarium 60l 7 szt. tygodniowych pyszczaków niebieskich, mam drugą rybke kotną właśnie dzisiaj ją przetransportowałem z 216l do 60l do tych małych, pytanko brzmi czy ta rybka kotna nie zje mi tych małych pyszczaków niebieskich
    • Bartek_De
      Znam te filmy, wyoglądałem chyba wszystko z youtuba Rownież zwróciłem uwagę że bardzo przypomina drapieżnika. Jest dostępny w TanMalu. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    • Ugar
      Zrobiłem tak jak mi poradziliście. Wywaliłem deszczownicę i strumień skierowałem lekko do góry aby uzyskać taki efekt jak na powyższych filmach. Teraz to wygląda tak:   Z cyrkulacją też nie ma problemu. Widać że ryby lekko walczą z prądem przy dnie zbiornika.  
    • Meteoriusz
      Jeśli chodzi o obsadę do takiego zbiornika propozycji no forum jest mnóstwo , wystarczy użyć "wyszukiwarki" tak jak @Tomasz78 Ci proponował 2 max 3 gatunki , jeśli ta druga opcja wybierz 3 gatunki z tzw małej mbuny które będą pasowały do siebie dieta i temperamentem , choć wiadomo że zawsze któryś z gatunków będzie najniżej w hierarchii , jeśli chodzi o mnie osobiście , chidongo socolofi piękna ryba , ale jak na takie akwa i przy nawet 2 gatunkach za duża . Jeśli chodzi o twoją propozycje to Iodotropheus sprengerae+ cyaneorhabdos+ labido powinny dać radę. Jeśli chodzi o radę że 50 szt można trzymac w takim zbiorniku to owszem można ale równie dobrze możesz włożyć lwa w klatkę 5x5m ... Forum ma na celu pokazanie ludziom by traktować te piękne ryby z szacunkiem, próbować odwzorować zbliżone naturalne warunki jakie są w jeziorze Malawi, by móc obserwować ciekawe zachowanie pielęgnic , piękne ubarwienia , i zdrowe ryby.     
    • Tomasz78
      Młodych tak , ale dorosłych to nie. Brałbym takie: Cztery gatunki to za dużo, zwłaszcza że socolofi może osiągnąć 14, 15 cm. Osobiście polecam taką obsadę: pseudotropheus interruptus + cynotilapia zebroides jalo reef - masz dwa gatunki a trzy kolory.
  • Topics

• Images