Skocz do zawartości

Nie wiem co mam kupić


Walker

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Walker napisał:

Temat w zasadzie już zamknięty. Kupiłem pokarmy które polecone były tutaj.  Zrezygnowałem też z mrożonek i warzyw -  dla mnie to mniej zachodu tym bardziej że faktycznie są osoby co używają tylko suchego pokarmu i jest ok.  Piszę tą wiadomość ponieważ w akwarium pierwszym które posiadam a jest to zbiornik towarzyski - kończy mi się pokarm. Więc trochę postanowiłem im coś zmienić i kupiłem takie oto pokarmy:

- JBL Gala

- Tropical Soft Line America 

- Tropical Supervit

- JBL NovoColor

Pytanie - czy są wśród nich pokarmy co można podawać pyszczakom ?  Przypomnę że będę miał Acei Yellow Rdzawy. 

Dziękuje za ewentualne podpowiedzi. 

Jak masz zestaw dla Malawi to się go trzymaj, choć z tych pokarmów z tej listy możesz podawać JBL Novo color. Uważam jednak że nie ma takiej potrzeby.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
22 minuty temu, Mirizag napisał:

zastanawiam się na pokarmem Naturefood Premium Cichlid Plant S czy lepiej wziąć rozmiar M

Lepiej będzie pasował NF Supreme Plant. Do tego możesz dodać NF Premium Cichlid. Nie zauważyłem, żeby pylił, ale ja namaczam. Mam podobnej wielkości ryby i karmię S. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SlavekG napisał:

Ja używam Premium Cichlid Plant S i nie pyli

Sławek..nie mów , że masz ryby wielości neonek?  Nawet minimalna dawka tego pyłu roznosi się po akwa  powodując przez jakiś czas to , że woda  jest "brudna". Rozmiar S tego pokarmu jest dobry  do tego aby mieszać z  większym w momencie kiedy chcemy karmić jednocześnie ryby dorosłe i takie co dopiero same zaczęły pływać czyli 2-3 cm. Ewentualnie do samego narybku   wielkości 2-3 cm  nawet do 4 cm.  Wczoraj akurat odebrałem  ten pokarm  bo mam młode acei ( ok 6 cm)  i to był błąd , że kupiłem ten rozmiar.  Rozmiar M dla ryb 6 cm jest OK jak i dla większych.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Nawet minimalna dawka tego pyłu roznosi się po akwa  powodując przez jakiś czas to , że woda  jest "brudna".

Andrzeju, ja również karmiłem tym pokarmem w rozmiarze s swoją mbunę i nie zauważyłem żeby pylił czy brudził wodę. Może trafiła Ci się taka partia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, w większości mam ryby dorosłe i nie mam problemu z karmieniem tym pokarmem, nie zauważyłem też żeby stwarzał problemy z czystością wody. Ryby go w całości zjadają, a ja wolę karmić drobniejszym pokarmem ze względu na to że większa ilość drobniejszego pokarmu dotrze do każdej ryby.  Mam też pokarm Premium Cichlid M i w nim spora cześć granulek jest na prawdę duża ale ryby 6cm powinny sobie poradzić. Osobiście wolę karmić drobniejszymi pokarmami stąd moja odpowiedź powyżej.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.