Skocz do zawartości

Nie wiem co mam kupić


Walker

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Slawek-meszek napisał:

Można też podawać czarnego komara wodzień, czy artemie

Można..ale ja to robię bardziej  z przyzwyczajenia. U mnie na wichurze  jak kupię szklarkę to sukces stąd nie zawsze ją mam i tak jak kiedyś pisałem czasami robię przerwę w jej podawaniu. Niestety....wichura to nie stolica :)

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawek-meszek @AndrzejGłuszyca namaczałem 2 razy na początku podawania, z uwagi że niewidziałem żadnej różnicy w rozmiarze a jedynie robiły się po prostu miekkie, tak więc teraz podaje bez namaczania w ilości około 2kulki na rybkę bo póki co moje są jeszcze w miarę młode.

Co do zapachu to moja żona jest wyczulona na wszystkie karmy, a jak otwieram hikari to nawet nie wie że karmię. W związku z tym raz jeszcze powiem że pewnie dawno temu ostatni raz próbowaliście i od tamtej pory się już coś pozmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sprinciu napisał:

Co do zapachu to moja żona jest wyczulona na wszystkie karmy, a jak otwieram hikari to nawet nie wie że karmię. W związku z tym raz jeszcze powiem że pewnie dawno temu ostatni raz próbowaliście i od tamtej pory się już coś pozmieniało.

Może i masz rację nie neguje tego. Napisałem swoje doświadczenia i raczej mijam teraz te pokarmy z daleka.

5 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Niestety....wichura to nie stolica

Stolica rozumiem że masz na myśli Wrocław🤣 Jędrek wyjazd do "stolicy" i w Trzmielu czy Ikola mają wszystko co zapragniesz. Tylko później wojna z kobietą o zamrażarkę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Slawek-meszek napisał:

Trzmielu czy Ikola mają wszystko co zapragniesz

I tam bywam..a potem u mnie się dziwią , że jeżdżę do Michała i u niego kupuję to i owo. A gdzie mam kupić jak u mnie pustynia albo jest to czego nie potrzebuje? No i kończę OT:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Walker napisał:

Pokarmem przygotowanym: szpinak, groszek, ogórek, marchewka, sałata

Oczywiście możesz podawać szpinak, ogórka i sałatę. Super to wygląda jak ryby sobie skubią tylko trzeba nauczyć. Ryby które lubią rośliny są zainteresowane bardzo inne omijają to, Podaję sałatę dwa razy w ciągu tygodnia a ogórka raz Oczywiście jakbyś podawał te pokarmy to przed  podaniem sparzyć gorącą wodą. Szpinak mam zmiksowany i zamrożony. Teraz podaję swoim taką bombę witaminową bo mam same ryby roślinożerne. Ale jak miałem msobo, ace, luwino i kawange podawałem sałatę i ogórka choć raz w tygodniu. Marchewki i groszku nie podawałem więc nic nie napisze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tych warzyw to byłbym ostrożny, w dzisiejszych czas wszystko jest pędzone na nawozach i zamiast podać im bomby witaminowej Sławku, podajesz im bombę pestycydową, no chyba że masz te warzywa z własnej uprawy beznawozowej, ale i wtedy nie warto się w to bawić bo obecne pokarmy premium są tak zbilansowane że zapewniają naszym podopiecznym wszystko czego im potrzeba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SlavekG napisał:

W kwestii tych warzyw to byłbym ostrożny, w dzisiejszych czas wszystko jest pędzone na nawozach i zamiast podać im bomby witaminowej Sławku, podajesz im bombę pestycydową,

Ostatnie OT

Sławku mam do Ciebie pełen szacunek i bez obrazy po tym co napiszę.

Rozumie, że w domu nie jesz żadnych warzyw oprócz tych co urośnie w Twoim ogródku bo rozumie że takowy posiadasz? Chyba już to jest lekka przesad z tymi pestycydami. Nie długo nic mam nie wolno będzie zjeść bo to bo tamto. To są warzywa.

Nie dajmy się zwariować

10 godzin temu, SlavekG napisał:

no chyba że masz te warzywa z własnej uprawy beznawozowej, ale i wtedy nie warto się w to bawić bo obecne pokarmy premium są tak zbilansowane że zapewniają naszym podopiecznym wszystko czego im potrzeba.

Uważasz, że naturalne pokarmy są gorsze bo z nawozem bo z pestycydami, od tych jak to podkreślasz Premium. Uważasz, że te pokarmy sztucznie wytworzone są zdrowe.

Na pewno są dobre, na pewno smakują rybom bo je jedzą (a może jedzą bo muszą, bo taka ich natura, bo nasze pysie to żarłoki). Przyprawa np Kucharek też jest dobra smaczna bo jest w niej glutaminianu sodu? W każdym pokarmie wytworzonym sztucznie jak jakiś składnik niepożądany a jednak używany przez nas. I nikt się nie zastanawia czy jest zdrowy najważniejsze że dobry. Osobiście używam tych pokarmów premium i będę używał gdyż jestem z nich zadowolony. Ryby rosną, myślę, że są w dobrej kondycji, ładnie wyglądają ale będę też używał tych pokarmów naturalnych jak sałata czy ogórek.

Koniec OT

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co podawać rybom ogórki, sałaty i inne warzywa...? Przecież one tego w jeziorze nie jedzą... Podawanie rybom warzyw, owoców i innych takich to tylko takie nasze widzimisię... Pewnie że ryby zjedzą ale one tak naprawdę zjedzą wszystko co im podamy bez względu czy to jest dla nich odpowiednie czy nie... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.