Kobieta40

Jaki kolor led najlepszy..

Recommended Posts

Kobieta40

Wlssnie jestem po starcie akwaroum Juwela. Oświetlenie  led biale...i tu problem, bo nie lubię  takiego jasnego nienaturalnego swiatla. Który kolor w zamian, aby ładnie wyglądało i dawało ciepłe światło. Może jakiś czujnik zmierzchu. Co polecacie. Akwarium 150×60×50. Głównie pyszczaki salousi

Falcowski

Wszystko zależy od portfela i stopnia złożonosci. Przeważnie robimy białe + RGB, ale jak chcesz samo białe, to White Full Spectrum będzie światłem dość ciepłym i najnaturalniej oddaje kolory ryb. Jak dla mnie jest ciut za ciepłe, ale żonie się podoba. Aby ochłodzić, dokładasz niebieskie w odpowiedniej proporcji, więc wystarczy mieć na stałe to WFS + regulowane niebieskie i masz spore możliwości.

Jak samo białe, to poleciłbym ci 8000K. To nie jest przesadnie zimne, wg mnie to takie minimum. Ja mam 12800K i to dla mnie jest w sam raz, chłodne, ale nie niebieskawe.

Innym ciekawym pomysłem, bez regulacji, same włączniki, to dać pasek ledów WFS od 1/4 do 3/4 zbiornika, do tego czerwone ledy na środku i niebieskie na krańcach. Fajny efekt to daje, czasem sobie tak ustawiam. Wygląda jak taki Colgate z symetria. Ryby też przy tym dobrze wyglądają. 

Pomysłów jest mnóstwo, masz w czym wybierać.

Bezprym

Ja to raczej niżej 10000k bym nie dawał. Obecnie mam 3 rzędy po 5 modułów led  kolejno od frontu 9500k, 9000k i 6500k i jest trochę za żółto, planuje dodać kilka niebieskich modułów. 

Kobieta40
W dniu 16.12.2019 o 04:07, egon44 napisał:

Witaj!

Z mojej strony mogę polecić moduły z tych dwóch tematów -

Sterownik mogę polecić ten,gdzie możesz sobie na nim wysterować moc światła,czas jego świecenia,barwę  itp. 

https://sklep.palabras.pl/sterownik/48-leddimmerpro.html 

Dziekuje za odpowiedz. Regulacja oświetlenia, która zaproponowałeś wydaje się całkiem fajna. Ale moje kolejne pytanie, czy do akwarium Juwela z oświetleniem  Led również się nadaje. Juwel proponuje swoje rozwiązania, ale sa dosyć drogie. 

Loobo

Jak chcesz gotowca, to:

Aquael Sunny jesli chcesz naturalny wyglad zbiornika

Aquael Plant jesli chcesz troche wyostrzone barwy i delikatnie bardziej jaskrawy wyglad zbiornika.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Ptakug
      Będzie bajka 😁
    • D4LL
      Ok będzie relacje 
    • Tomasz78
      Zależy co Ci się podoba, jakie gatunki, jakie kolory... pseudotropheus johanni + pseudotropheus polit metriaclima koningsi + chindongo demasoni chindongo sp. 'elongatus spot' + cynotilapia zebroides jalo reef metriaclima msobo magunga + pseudotropheus polit metriaclima sp. 'msobo heteropictus' + metriaclima sp. 'elongatus chewere' cynotilapia hara + chindongo sp. 'elongatus mphanga' metriaclima sp. 'elongatus chailosi' + Pseudotropheus interruptus labidochromis caeruleus yellow + cynotilapia zebroides 'Likoma Island' labidochromis chisumulae + cynotilapia zebroides 'Cobwe' labidochromis joanjohnsonae + cynotilapia aurifrons  labidochromis sp. 'mbamba' + metriaclima estherae Masz powyżej trochę przykładów. Od wyboru do koloru  , można gatunki co niektóre poprzemieniać, poprzestawiać... Można z jeszcze innych tutaj nie wymienionych potworzyć obsady... Ewentualnie jak chcesz to słynna, pospolita i oklepana aż do zdarcia obsada chindongo saulosi + iodotropheus sprengerae  . 
    • Tomasz78
      Dobrze by było gdybyś opisywał na bieżąco sytuacje wraz z dokumentacją w postaci zdjęć i filmów.
    • pozner
      Życie tętni. 2 samce loriae wybarwiają się, dochodzi do niegroźnych potyczek...na razie😏 Maluchy acei i dolphin też zaczynają się rozpychać. W tym tygodniu dojdą Astatotilapie. Glon zaczyna powoli opanowywać akwarium. Myślałem, że do tego dojdzie szybciej. No, ale to świerzak. Jednak światło to nie wszystko.  VID_20200224_052609.mp4
    • CoolPhone
      Na taki baniak to jakieś dwa gatunki dorastające do MAX 15cm i coś mniejszego na doczepkę. 4 gatunki to też max, większe i więcej będzie karykaturą malawistyki.
    • Bartek_De
      Posiadam dokładnie tę samą walizkę z linku numer 1 i nie ma w niej testu na Nh3, zawiera dokładnie to samo co ta z linku 2, która jest nowszą wersją tej samej walizki. I tak do obydwu musisz dokupić uzupełnienie pH 7.4-  9 https://allegro.pl/oferta/jbl-ph-7-4-9-0-test-uzupelnienie-7999929543
    • Falcowski
      Mierzony jest tylko jeden z tych parametrów. Jeden to Kation, drugi gaz. Nie ma znaczenia, którą skrzynkę kupisz.
    • RomanoLindano
      Jeszcze poprawki muszę zrobić w aplikacji, bo czasem się zawiesza. Postaram się szybko. W sterowniku też nowy firmware będzie, ale to za dwa tygodnie. 
    • darkon
      Jakich bakterii użyłeś, jak przygotowałeś wodę do zalania zbiornika (uzdatniacz, jaki?, ustrojstwo), jakie media filtracyjne masz, jakie testy ? Ryb jeszcze nie zamawiaj, akwarium jest niedojrzałe
  • Topics

• Images