tnazar

390 Litrów Prefiltr plus biolog

Recommended Posts

tnazar

Witajcie 

Jestem na etapie kupna zewnętrznych filtrów do baniaka. 130 / 50 / 60 , wymyśliłem  że prefiltrem bedzie HW-602B 

Możecie mi polecić jakiegoś biologa do tego litrażu ? 

Czy potrzebuję dodatkowo jakiś cyrkulator , czy niekoniecznie ? 

Bardzo dziękuję za pomoc 

pozdrawiam i Wesołych Świąt ;)

Edited by tnazar

Woythas

Myśle ze to tego baniaka dobrym biologiem byłby Aquael ultramax 1500 z ceramika w środku.

Natomiast cyrkulator wymusi fanie ruch wody i filtracja będzie wydajniejsza.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

• Like 1

SlavekG

Witaj,

Do tego litrażu poleciłbym już filtr fx-6 i do niego prefiltr z korpusu narurowego. Możesz ewentualnie pomyśleć o kaseciaku lub zbudować narurowca.  Czy cyrkulator będzie potrzebny, wyjdzie w praniu.

Rozumie że w chwili obecnej nie masz żadnego filtra?

Edited by SlavekG
  • Like 1

SlavekG
Teraz, tnazar napisał:

Narazie  mam HW 602 B :)

Tylko że do tego HW nie podepniesz FX-a, a filtr który polecał kolega powyżej nie uciągnie mechaniki w tym zbiorniku. Musiałbyś dać kubełek JBL e1902, a i tak nie wiem czy da radę.

tnazar

Kiedyś oglądałem akwa łobuza na YT i z tego co pamietam to on polecał jako prefiltr właśnie tego HW dlatego to kiedyś kupiłem ale jak widać dalej akwa nie zmontowałem, niestety kanału już nie ma ;(  i nie pamiętam co proponował dalej ;( 

tnazar
4 godziny temu, SlavekG napisał:

Witaj,

Do tego litrażu poleciłbym już filtr fx-6 i do niego prefiltr z korpusu narurowego. Możesz ewentualnie pomyśleć o kaseciaku lub zbudować narurowca.  Czy cyrkulator będzie potrzebny, wyjdzie w praniu.

Rozumie że w chwili obecnej nie masz żadnego filtra?

zdecydowałem się jednak po kilku godzinach wiercenia internetu na prefiltr z narurowca ;) mam tylko jeszcze pytanie co do FX 6 , jest dość drogi, czy mamy jakieś alternatywy w okolicach 500 zł . Wiadomo czasem im taniej tym drożej ale tak czy siak warto posłuchać opinii bardziej doświadczonych :) tak  czy siak serdeczne dzięki za pomoc 

SlavekG
1 minutę temu, tnazar napisał:

zdecydowałem się jednak po kilku godzinach wiercenia internetu na prefiltr z narurowca ;) mam tylko jeszcze pytanie co do FX 6 , jest dość drogi, czy mamy jakieś alternatywy w okolicach 500 zł . Wiadomo czasem im taniej tym drożej ale tak czy siak warto posłuchać opinii bardziej doświadczonych :) tak  czy siak serdeczne dzięki za pomoc 

Jeśli rozpatrujesz kubeł to alternatywą dla fx-6 jest Eheim 2080, ale on jest jeszcze droższy i nie koniecznie tak wydajny. Inną alternatywą jest wewnętrzny kaseciak, ale trzeba go sobie zrobić. Zaletą jest to że woda nie opuszcza zbiornika.

Projekt prefiltra z korpusu narurowego dziś opisałem i jest w brudnopisie, ale nie wiem czy go będziesz widział. Jutro będzie dostępny dla wszystkich w Artykułach.

tnazar
1 minutę temu, SlavekG napisał:

Jeśli rozpatrujesz kubeł to alternatywą dla fx-6 jest Eheim 2080, ale on jest jeszcze droższy i nie koniecznie tak wydajny. Inną alternatywą jest wewnętrzny kaseciak, ale trzeba go sobie zrobić. Zaletą jest to że woda nie opuszcza zbiornika.

Projekt prefiltra z korpusu narurowego dziś opisałem i jest w brudnopisie, ale nie wiem czy go będziesz widział. Jutro będzie dostępny dla wszystkich w Artykułach.

już go znalazlem ;) no nic pewnie zostane przy fx 6 . czekam  już na stelaż , więc niebawem pozwolę sobie pomęczyć kolejnymi pytaniami. Miłej nocki 

• Like 1