Kacperaqua

Dziwne zachowanie pyszczaków.

Recommended Posts

Kacperaqua

Witam.

Dziś odebrałem moje pysie od hodowcy i po wpuszczeniu ryb do Akwa po ok półtorej godzinnej aklimatyzacji wieksza część rybek pływa od góry do dołu w lewej stronie akwarium. Czy takie zachowanie ryb po wpuszczeniu jest normalne?

Oczywiście mowa o pyszczakach saulosa.

Proszę o odpowiedź ponieważ jestem trochę zaniepokojony zachowaniem ryb. Czy to ja popełniłem jakiś błąd ? 

Bartek_De

To jest normalne zachowanie. Za kilka dni oswoją się z nowym miejscem i wszystko będzie ok.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

• Like 2

Slawek-meszek
2 minuty temu, Kacperaqua napisał:

po wpuszczeniu ryb do Akwa po ok półtorej godzinnej aklimatyzacji

Jaka była ta aklimatyzacją??

Kacperaqua
1 minutę temu, Slawek-meszek napisał:

Jaka była ta aklimatyzacją??

przez ok godzinę ryby leżały w woreczku w akwarium przy zgaszonym oświetleniu następnie przez ok 30 minut dolewalem szklanką wodę z akwarium do woreczka. Następnie otworzyłem woreczek i go lekko przechyliłem i pozwoliłem aby ryby same z niego wypłynely.  

• Like 1

Kacperaqua
6 minut temu, Bartek_De napisał:

To jest normalne zachowanie. Za kilka dni oswoją się z nowym miejscem i wszystko będzie ok.

Ok dzięki to są moje pierwsze pysie :) więc troszkę się niepokoiłem

Slawek-meszek

Brawo TY. Tak jak napisał Bartek wcześnie to normalne. Będzie dobrze. Zachowaj spokó,j poczytaj forum tu są wybitni ludzie, (no i ja też😀) którzy zawsze są chętni pomóc.

• Like 2

Bartek_De

A tak na przyszłość, to po aklimatyzacji nie wlewaj wody z worka do akwarium, tylko wylej ją do wiadra podkladając siatkę żeby wyłapać ryby i dopiero wpuść je do akwarium.

• Like 5

Kacperaqua
1 minutę temu, Bartek_De napisał:

A tak na przyszłość, to po aklimatyzacji nie wlewaj wody z worka do akwarium, tylko wylej ją do wiadra podkladając siatkę żeby wyłapać ryby i dopiero wpuść je do akwarium.

Ok będę pamiętał :)

Edited by Kacperaqua

D4LL
2 godziny temu, Bartek_De napisał:

A dlaczego ma wylewac wodę do wiadra? Jakie to ma znaczenie? 

Bartek_De
Teraz, D4LL napisał:

A dlaczego ma wylewac wodę do wiadra? Jakie to ma znaczenie? 

Taka jest zasada. Nie wlewamy "obcej" wody do swojego baniaka.

• Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• AndrzejGłuszyca
      Jak wpiszesz w SZUKAJ samo słowo " odłowu" to  znajdziesz 26 stron na ten temat. Wpisz potem słowo " certyfikat" a znajdziesz cztery strony tematów.
    • Robson79
      Miał je na pewno dr. Pawlak z Torunia bo parę lat temu kupowałem od niego....
    • Nowinsky
      Cześć Panowie 🤗 Zainteresował mnie temat ryb z odłowu 😊 Czy ktoś z Was takie ryby posiada w swoich akwariach? Czym one się różnią od ryb hodowlanych? Skąd macie pewność, że kupiona ryba jest rzeczywiście schwytana w jeziorze i dostarczona do Polski pod wskazany adres?😋 Będę wdzięczny za wypowiedzi doświadczonych malawistow 😊 P.S Czy są organizowane jakieś wypady na nurkowanie w Malawi z możliwością złapania ryb, a później ewentualnym transportem do Polski? Widziałem, kilka filmików na YouTube ja łapią pojedyncze okazy w jeziorze 😊  
    • Mróz
      @Falcowski wytłumacz co chcesz zrobić proszę 😉 te dziury w styropianie to wzorce i chcesz zrobić moduły z cx5 poprzez nałożenie zaprawy w nie i późniejsze zdjęcie tak?  Jeśli dobrze zrozumiałem to możesz nasmarować olejem spożywczym żeby łatwej to rozdzielić. Po zdjęciu odlewu z cxa najlepiej to odmoczyć żeby oddał do wody co oddać musi 😉 (ja moczyłem dobę), później jak przeschnie malowanie. Zaraz po zdjęciu powiem Ci szczere moduł był jakby "suchy" - w sensie że nie zaabsorbował oleju. Olej został na formie z silikonu i skrobi ziemniaczanej która jest tłusta do dziś 😁 Ja tak robiłem z moimi modułami ( nieco inna technologia, ale też bazowała na formie i odlewach). Nie używałem siatki budowlanej tylko włókien polipropylenowych. Tak, 5mm wystarczy. Chyba że będą to duże moduły, wtedy jakieś wzmocnienia typu ww. włókna bądź siatka mile widziane.
    • Paweł2003
      wyziębione były raczej napewno ponieważ woda miała 19 stopni, powoli podgrzewałem wodę do 27 stopni dolewając stopniowo  wody z akwarium. I tak jak mówicie, takiej wielkości ryby powinny być pakowane po 1 szt na worek. Jedyne co mi przetrwało to właśnie te 2 samce bo były pakowane po 1 szt na worek, a samice po 2 szt.
    • Slawek-meszek
      Witam. Kupię Labeotropheus fuelleborni najlepiej odmianę Katele. Inne odmiany też mnie interesują. Pozdrawiam
    • tnazar
      Kiedyś oglądałem akwa łobuza na YT i z tego co pamietam to on polecał jako prefiltr właśnie tego HW dlatego to kiedyś kupiłem ale jak widać dalej akwa nie zmontowałem, niestety kanału już nie ma ;(  i nie pamiętam co proponował dalej ;( 
    • SlavekG
      Tak możesz spokojnie wpuszczać ryby.
    • Slawek-meszek
      Tak teraz możesz spokojnie zamawiać ryby. @SlavekGTwoje przypuszczenia się sprawdziły, bravoooo.
    • SlavekG
      Tylko że do tego HW nie podepniesz FX-a, a filtr który polecał kolega powyżej nie uciągnie mechaniki w tym zbiorniku. Musiałbyś dać kubełek JBL e1902, a i tak nie wiem czy da radę.
  • Topics

• Images