Skocz do zawartości

Dekoracje. Jaki czas odczekać po starcie


Kacperaqua

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Slawek-meszek napisał:

. Może czas skończyć ze stereotypem i narzucania  czegoś z góry.

Jestem jak najbardziej za tym. Dlatego nie można pisać  ,że się nie nadaje i już.  Zawsze uważam , że w takich przypadkach warto podać motywację tego , że się nie poleca  i warto wtedy umotywować nawet rozwiązanie alternatywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2019 o 19:52, Mróz napisał:

Cześć. 

Nie miałem nigdy tego kamienia, ale 95% doświadczonych malawistów powie Ci, że ten kamień nie jest wskazany do Malawi. Ponoć zbiera się w nim ful syfu, kaleczy ryby itp.. O kwesti wyglądu nie ma co dyskutować bo to kwestia gustu, ale dla mnie to kicz 😉

Co do wody, skoro masz dojrzały biologicznie filtr, to masz z górki bo robisz przeszczep biologii. Dał bym jeszcze do baniaka bakterie Prodibio biodigest, zmierzył parametry i wpuszczal ryby po dwóch dniach jeśli wszystko było by stabilnie.

Dziś wykonałem testy 

Ph 8.2

Nh3 - 0

No2 - 0

No3 - 0

Cz w poniedziałek mogę już wpuścić pysie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kacperaqua napisał:

Dziś wykonałem testy 

Ph 8.2

Nh3 - 0

No2 - 0

No3 - 0

Cz w poniedziałek mogę już wpuścić pysie 

Dopiero co założyłeś zbiornik,a już chcesz wpuszczać ryby?

Poczytaj lepiej o cyklu azotowym w akwarium - https://amazonia24.pl/pl/blog/Nowy-zbiornik-jak-rozpoczac-cykl-azotowy/37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, egon44 napisał:

Dopiero co założyłeś zbiornik,a już chcesz wpuszczać ryby?

Poczytaj lepiej o cyklu azotowym w akwarium - https://amazonia24.pl/pl/blog/Nowy-zbiornik-jak-rozpoczac-cykl-azotowy/37

Nawet jeśli filtr jest w pełni dojrzały? Do wody dodatkowo dodałem bakterie prodibio biodigest 

Jeśli źle o czymś mówię to proszę mnie poprawić  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egon44 Andrzeju kolega ma dojrzały filtr więc myślę że tu całego żmudnego i powolnego procesu dojrzewania można uniknąć. No chyba że się mylę to mnie popraw 😉

W ogóle fajny link z ciekawym artykułem dałeś 👍

Edytowane przez Mróz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kacperaqua napisał:

Nawet jeśli filtr jest w pełni dojrzały? Do wody dodatkowo dodałem bakterie prodibio biodigest 

Jeśli źle o czymś mówię to proszę mnie poprawić  

 

7 minut temu, Mróz napisał:

@egon44 Andrzeju kolega ma dojrzały filtr więc myślę że tu całego żmudnego i powolnego procesu dojrzewania można uniknąć. No chyba że się mylę to mnie popraw 😉

To że kolega przeniósł dojrzały filtr do innego zbiornika nic nie oznacza,szczególnie że wyniki parametrów które podał na to nie wskazują,aby zbiornik był gotowy na wpuszczenie ryb.

Ja bym wpierw sprawdził czy biologia w ogóle funkcjonuje. Wpuści ryby i będą dopiero kłopoty ;) 

Jasne ktoś poleci Kordon i po sprawie :D 

Osobiście bym odczekał z tydzień,dodał bakterie(co już kolega zrobił) + dodatkowo pożywkę dla nich np. w postaci syfku z gąbki z innego pracującego filtra. No i wiadomo pomiary wody(NO2,NO3,NH3) są wskazane.

Edytowane przez egon44
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, egon44 napisał:

 

To że kolega przeniósł dojrzały filtr do innego zbiornika nic nie oznacza,szczególnie że wyniki parametrów które podał na to nie wskazują,aby zbiornik był gotowy na wpuszczenie ryb.

Ja bym wpierw sprawdził czy biologia w ogóle funkcjonuje. Wpuści ryby i będą dopiero kłopoty ;) 

Jasne ktoś poleci Kordon i po sprawie :D 

Osobiście bym odczekał z tydzień,dodał bakterie(co już kolega zrobił) + dodatkowo pożywkę dla nich np. w postaci syfku z gąbki z innego pracującego filtra. No i wiadomo pomiary wody(NO2,NO3,NH3) są wskazane.

A czy mógłbym prosić o podanie poprawnych parametrów jakie powinny być w mojej wodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kacperaqua napisał:

A czy mógłbym prosić o podanie poprawnych parametrów jakie powinny być w mojej wodzie ?

Poprawne parametry wody do wpuszczenia ryb powinny być takie,aby NO2,NH3 było na praktycznie niewykrywalnym poziomie.

NO3 na poziomie minimum 10mg/l ,chociaż jak będzie wyższe np.30mg/l  to też to nie robi problemów,bo jego poziom regulujemy podmianami wody.

Ogólnie na Twoim miejscu sprawdziłbym czy w Twoim zbiorniku działa biologia,stąd tez moja uwaga była taka,abyś dodał pożywki w postaci wyciśniętego syfku z zabrudzonej gąbki z innego pracującego zbiornika.W ten sposób po dodaniu pożywki za 3/4 dni powinieneś już robiąc pomiary (NO2) zauważyć jego lekki wzrost,a następnie po kilku dniach spadek.Dodatkowo jak zauważysz spadek NO2,to NO3 powinno zacząć wzrastać.

Jakich testów używasz? Kropelkowe/paskowe(firma) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, egon44 napisał:

Poprawne parametry wody do wpuszczenia ryb powinny być takie,aby NO2,NH3 było na praktycznie niewykrywalnym poziomie.

NO3 na poziomie minimum 10mg/l ,chociaż jak będzie wyższe np.30mg/l  to też to nie robi problemów,bo jego poziom regulujemy podmianami wody.

Ogólnie na Twoim miejscu sprawdziłbym czy w Twoim zbiorniku działa biologia,stąd tez moja uwaga była taka,abyś dodał pożywki w postaci wyciśniętego syfku z zabrudzonej gąbki z innego pracującego zbiornika.W ten sposób po dodaniu pożywki za 3/4 dni powinieneś już robiąc pomiary (NO2) zauważyć jego lekki wzrost,a następnie po kilku dniach spadek.Dodatkowo jak zauważysz spadek NO2,to NO3 powinno zacząć wzrastać.

Jakich testów używasz? Kropelkowe/paskowe(firma) ?

 

Kropelkowe jbl

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.