Skocz do zawartości

Oświetlenie led


Arni

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Arni napisał:

.A jak z mocowaniem tych ledów,beda pasowały pod tą pokrywe ?

Ja mam małe akwa z pokrywa aluminiową tej firmy. Jest tam taki płaskownik wzdłuż , przesuwany ? Świetlówkę plant mam od spodu  na dwie trytki do tej listwy zamontowane. Świetlówka nie jest zanurzona w wodzie a poziom wody jest na tyle wysoki , że korona zakrywa poziom wody. Jeżeli masz tak jak u mnie to też do tej listwy ( płaskownika) możesz zamontować oświetlenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na zdjęciach pokazałem czerwoną strzałką taki rowek ( 2-3mm) w który wkładam te aluminiową listwę aby była w jak najwyższym położeniu .Oryginalnie do tej listwy była zamontowana świetlówka jak na zdjęciu poprzez takie zatrzaski - spinki. Ale ja to usunąłem i dałem inną świetlówkę ( plant) a zamontowałem ją za pomocą trytek ( takie plastikowe z ząbkami do wiązania np. wiązek elektrycznych).

 

DSC_3831.JPG

DSC_3847.JPG

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arni napisał:

Panowie nie mam czasu,ani zdolności manualnych żeby sobie samemu zrobić takie oświetlenie :). Właśnie też tam myślałem żeby kupić 1 6500K + 1x niebieskie.

Jeśli lubisz przepłacać to rozumiem :) 

Jak mam być szczery to oświetlenie(np. po taniości 9000K) z tematów,do których podałem linki jest naprawdę łatwe w montażu,i nie potrzeba tutaj zdolności elektryka :D :P 

Naprawdę to nic trudnego.Jak by co to mogę pomóc.

Oczywiście jakie rozwiązanie wybierzesz,to będzie to Twój wybór ;) 

Osobiście celowałbym w barwę 8500-9000K .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej mi powiedzieli że do pokrywy  120 dł dają jakis wzmocniony katownik. Może zrobię tak że wezme samą pokrywe a belki dokupię gdzieś osobno. Pokrywa ok? dzieje się cos z nia po jakims tam użytkowaniu???

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taka pokrywę tylko wymiar 150, jeśli chodzi o świetlówke to bierz power led. Tylko pamiętaj o uszczelce na rancie akwarium , bo te pokrywy cienka, ja długo z tym walczylem. Nie zdały egzaminu uszczelki piankowo-gumowe sprzedawane po taniosci w marketach. Dopiero kupno silikonowej uszczelki marki Tesa załatwił sprawę raz na zawsze!

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.