Skocz do zawartości

Saulosi + Perlmutt + Hara/Rdzawe - czym karmić?


wojtas193

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc po składzie Tropical Soft Line Africa Herbivore S też ma w sobie sporo mięsa, tak jak pro defence.

Aczkolwiek jeżeli potrzebne jest jeszcze więcej mięsa, podmienię go na Soft Line Africa Carnivore S.

Później najwyżej dokupię innych pokarmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wojtas193 napisał:

Patrząc po składzie Tropical Soft Line Africa Herbivore S też ma w sobie sporo mięsa, tak jak pro defence.

Aczkolwiek jeżeli potrzebne jest jeszcze więcej mięsa, podmienię go na Soft Line Africa Carnivore S.

Później najwyżej dokupię innych pokarmów

Możesz i tak zrobić 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wojtas193 napisał:

Widzę, że w większości polecacie pokarmy granulowane. Gdzieś na forum czytałem, że dla początkujących lepsze, łatwiejsze są płatki.

Owszem dla początkujących często polecane są pokarmy płatkowane,bo trudniej jest nim przekarmić ryby,niż pokarmami granulowanymi,które są bardziej wydajne z tego powodu że karmimy nimi ryby w dużo mniejszej ilości niż pokarm płatkowany.

Dlatego zalecane jest aby pokarmami granulowanymi karmić ryby naprawdę małą ilością granulek,aby nie przekarmić ryb.

Proponując Tobie w wcześniejszym poście pokarmy granulowane,podałem Tobie możliwie najmniejsze gradacje.

Ale jest to do ogarnięcia :) 

4 godziny temu, wojtas193 napisał:

Ok, zmodyfikowałem listę pokarmów.

Rano na przemian:

- Tropical Soft Line Africa Herbivore S

- Naturefood Premium Cichlid S

- TROPICAL Pro Defence Size S

Wieczorem:

- Naturefood Premium Cichlid Plant S

- JBL Spirulina

Oczywiście do tego jeden dzień głodówki.

Wydaje mi się, że będzie to rozsądne zestawienie. Zależy mi na tym żeby kupić wszystko w jednym miejscu.

Nie wiem jakiej wielkości będziesz miał ryby które zakupisz(podejrzewam że 3-5cm),ale wstrzymałbym się z zakupem Tropical Soft Line Africa Herbivore S bo porównując go np. do pokarmu TROPICAL Pro Defence Size S ,pomimo że gradacje na opakowaniu są te same,to w rzeczywistości różnią się one od siebie. Tropical Soft Line Africa Herbivore gradacji  S moim zdaniem będzie za duże dla ryb wielkości 3-5cm. 

Jeśli zależy Tobie ,aby zakupić wszystko w jednym miejscu to spokojnie bierz te pokarmy w idealnej moim zdaniem gradacji dla ryb wielkości 3-5cm -

https://www.clarias.pl/naturefood-premium-cichlid-plant-s-45g-dla-roslinozernych-pielegnic-p-7218.html

https://www.clarias.pl/naturefood-premium-cichlid-s-45g-dla-miesozernych-pielegnic-p-7230.html

https://www.clarias.pl/tropical-pro-defence-size-s-granules-100ml52g-pokarm-z-probiotykiem-p-42164.html

https://www.clarias.pl/osi-hs-aqua-cichlid-flakes-70g400ml-platki-dla-pielegnic-nowosc-p-30965.html

https://www.clarias.pl/jbl-spirulina-100-ml-pokarm-dla-glonojadow-p-3897.html

Jeśli chodzi o karmienie,to podawaj go naprzemiennie każdego dnia,w ten sposób dieta będzie zbilansowana dla Twoich ryb ;) 

Gdyby ryby podrosną to można potem wprowadzić inne pokarmy np. wspomniany  Tropical Soft Line Africa S ,ale jak już pokarmy które zakupisz się zużyją.

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,

W piątek przywiozłem po 12 szt. maluchów:

- Chindongo Saulosi

- Cynotilapia Hara Galireya Reef

- Labidochromis Perlmutt

Dość szybko zaczęły zwiedzać cały zbiornik, ale akwarium się już opisać w tym tygodniu w odpowiednim dziale.

 

Koniec końców kupiłem taki zestaw pokarmów:

- Tropical Soft Line Africa Carnivore S

- Naturefood Premium Cichlid S

- TROPICAL Pro Defence Size S

- Naturefood Premium Cichlid Plant S

- JBL Spirulina

Do tego w Fishmagic zaproponowano mi pokarm wybarwiający i spirulinę.

Teraz ostatnie pytanie odnośnie karmienia.

Karmić po kolei wszystkimi pokarmami na przemian, czy raczej raz dziennie mięsny i raz dziennie roślinny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po czasie mam następujące spostrzeżenia:

- Tropical Soft Line Africa Carnivore S - jest za duży

- TROPICAL Pro Defence Size S - Też okazał się za duży dla najmniejszych ryb, kupiłem XXS

Przy karmieniu naprzemian mięsny/roślinny jest za mało mięsa. Saulosi były najmniejsze, a Hara największa. Teraz Saluosi są największe, a Perlmutt najmniejszy.

Zastanawiam się tylko czy robić jeden dzień mięsny w tygodniu czy może dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.