Miszle

Pokarm dla obsady

Recommended Posts

Miszle

Witam

Proszę o propozycję pokarmu dla młodej obsady Cynotilapia Afra (Hara)

Bezprym

Ja karmiłem Omega One freshwater flakes, Omega One super color, Jbl Spirulina, Northfin Veggie flakes, Sera Vipan. Na początek wystarczy

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

SlavekG

Ja zaproponuję NatureFood Premium Cichlid, Northfin Krill Gold, JBL spirulina, Ocean Nutrition Cichlid Vegi Pellet

egon44
2 godziny temu, Miszle napisał:

Witam

Proszę o propozycję pokarmu dla młodej obsady Cynotilapia Afra (Hara)

Witaj!

Prawidłowa nazwa ryby to Cynotilapia sp. „hara” Gallireya Reef :) 

Jeśli chodzi o dietę ryb,w wyborze pokarmów musisz się kierować tym,aby pokarm dobrać do preferencji żywieniowych danego gatunku.Jako że Cynotilapia sp. „hara” Gallireya Reef to wszystkożerca z przewagą na pokarm mięsny to w takie pokarmy bym się kierował.Owszem pokarm roślinny też możesz podawać,ale bardziej jako dodatek do diety ryb.

Tak więc osobiście bym mógł zaproponować te pokarmy -

1. https://allegro.pl/oferta/naturefood-premium-cichlid-s-45g-dla-miesozernych-7576005710

2. https://allegro.pl/oferta/o-s-i-hs-aqua-cichlid-flakes-70g-400ml-platki-7544112356

3. https://allegro.pl/oferta/tropical-pro-defence-size-s-granules-100ml-52g-7603214864

4.https://allegro.pl/oferta/omega-one-mini-pellets-veggie-50g-pokarm-dla-ryb-7841029322

Te pokarmy w zupełności wystarczą,tylko pamiętaj,że dochodzi jeszcze wydajność tych pokarmów. Tego pokarmu podaje się o połowę mniej niż np. pokarmu z niższej półki. Karm nimi ryby na przemian i będzie ok ;) 

• Like 1

Bartek_De

@egon44 Andrzeju, a czy ten Omega One nie będzie zbyt drobny? Te granulki mają 0,5mm

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edited by Bartek_De

Miszle

Dzięki za info już kupiłem ale m jeszcze pytanie odnośnie takiego pokarmu który stosowałem kiedyś do innych pyszczków to New life spectrum cichild formuła czy też taki mógłby być to zwierzęcy lub też inny z linii nls. Prosiłbym o pilna odpowiedź bo m transport w przyszłym tygodniu z USA i może dałoby się ogarnac. Pozdrawiam 

SlavekG

Te pokarmy które zamówiłeś w zupełności wystarczą.

egon44
3 godziny temu, Bartek_De napisał:

@egon44 Andrzeju, a czy ten Omega One nie będzie zbyt drobny? Te granulki mają 0,5mm

Dla młodych 3-5cm ryb będzie akurat .

9 minut temu, Miszle napisał:

Dzięki za info już kupiłem ale m jeszcze pytanie odnośnie takiego pokarmu który stosowałem kiedyś do innych pyszczków to New life spectrum cichild formuła czy też taki mógłby być to zwierzęcy lub też inny z linii nls. 

Jasne ,że może być.

Możesz go zastąpić jakimś pokarmem z listy.

• Like 1

Miszle

Dzięki serdeczne. Pozdrawiam

• Like 1

Miszle

Witam ponownie

Chciałem jeszcze zapytać o sposób karmienia, doszły do mnie następujące pokarmy:

- Spirulina JBL premium

- Naturefood premium cichild S

- Tropical prodefence size S

- HS Aqua cichild Flakes

Panowie z jaką częstotliwością mam karmić i jak zmieniać te pokarmy, czy też ile razy dziennie i i czy stosować jeden dzień przerwy - ryby małe 3-4 cm