Skocz do zawartości

Lista pielęgnic afrykańskich stworzonych ludzką ręką.


Andrzej Głuszyca

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, AFOL napisał:

Carsten Gissel używa często takich dziwnych nazw typu super red, super deep, dalmatiner, freak, White, Yellow, Pink itd, a ryby ma WF, albo F1

No właśnie jak każdy będzie używał innej dziwnej nazwy tej samej ryby to robi się nie potrzebne zamieszanie. 

3 godziny temu, AFOL napisał:

Nazwa M. zebra Black-blue = BB, czyli jest poprawna.

A możesz podać pełną nazwę tej ryby bo ja nie wiem co to jest metriaclima zebra black blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tomasz78 napisał:

 

A możesz podać pełną nazwę tej ryby bo ja nie wiem co to jest metriaclima zebra black blue.

Tutaj chodzi akurat o grupę klasycznych zebr, wśród których samce są pasiaste, ale to nie ten temat i ryby oczywiście jak najbardziej naturalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomasz78 napisał:

No właśnie jak każdy będzie używał innej dziwnej nazwy tej samej ryby to robi się nie potrzebne zamieszanie. 

To jest biznes. Ma się dobrze sprzedawać i widać, że to działa. Co brzmi lepiej? M. pyrsonotos FREAK male, czy M. pyrsonotos O male? Przeciętny Kowalski nawet nie wie o czym jest dyskusja. To samo L. trewavasae PINK, czy O female? I. sprengerae Makokola Red, czy Makokola Reef? Red-red/red-blue, czy M. estherae Minos Reef?

13 godzin temu, Tomasz78 napisał:

A możesz podać pełną nazwę tej ryby bo ja nie wiem co to jest metriaclima zebra black blue.

Na przykład Metriaclima zebra black-blue Gome, czyli standardowy samiec (BB). Nie potrzebny ten dopisek, ale brzmi fajniej :P

 

18 godzin temu, Tomasz78 napisał:

Metriaclima sp. "estherae blueface' co to za odmiana? Która to jest blue face?  Metriaclima estherae "Chiloelo" ?  Metriaclima estherae "Chiofu"? Metriaclima estherae 'Border'?Metriaclima estherae 'Chilucha Reef'? Metriaclima estherae "Masinje"? A może  Metriaclima estherae "Minos Reef"? Wszystkie mają niebieskie mordy.

To są w ogóle inne gatunki, dlatego to sp. w nazwie jest ważne. Metriaclima sp. 'estherae blueface', to nie to samo co M. estherae.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AFOL napisał:

To są w ogóle inne gatunki, dlatego to sp. w nazwie jest ważne. Metriaclima sp. 'estherae blueface', to nie to samo co M. estherae.

Wiem, znalazłem tą rybę ale przy takich mało znanych gatunkach trzeba podać pełną nazwę.

Metriaclima sp. 'estherae blueface' Lumessi

 http://www.malawi.si/Malawi/Mbuna/Maylandia/slides/Maylandia sp. 'estherae blueface' Lumessi (Ad Konings).html

http://www.malawi.si/Malawi/Mbuna/Maylandia/Maylandia sp. 'estherae blueface'/slides/Maylandia sp. 'estherae blueface' Lumessi (Ad Konings).html

Edytowane przez Tomasz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomasz78 napisał:

Wiem, znalazłem tą rybę ale przy takich mało znanych gatunkach trzeba podać pełną nazwę.

M. sp. 'estherae blueface' występuje, tylko w Lumessi. Podobnie jak w przypadku P. sp. 'polit', który występuje tylko na Lion's Cove, czy C. sp. 'hara', którą spotkać można tylko na Gallireya Reef. 

Ludzie z lenistwa i z niewiedzy nie piszą pełnych nazw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 20:31, AndrzejGłuszyca napisał:

Poczekamy na Tomka .. jak się pojawi to doda do listy bo jeszcze może edytować. Jak już nie będzie mógł  to będę dodawać.

Żółtą odmianę Hongi opisał Spreinat

 

AD koningsimages?q=tbn:ANd9GcRKLlvX8ZYlR3UgGaCcedG

Edytowane przez piotriola
autor
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 23:34, Tomasz78 napisał:
W dniu 1.11.2019 o 23:28, AFOL napisał:

To są w ogóle inne gatunki, dlatego to sp. w nazwie jest ważne. Metriaclima sp. 'estherae blueface', to nie to samo co M. estherae.

Wiem, znalazłem tą rybę ale przy takich mało znanych gatunkach trzeba podać pełną nazwę.

Metriaclima sp. 'estherae blueface' Lumessi

 http://www.malawi.si/Malawi/Mbuna/Maylandia/slides/Maylandia sp. 'estherae blueface' Lumessi (Ad Konings).html

http://www.malawi.si/Malawi/Mbuna/Maylandia/Maylandia sp. 'estherae blueface'/slides/Maylandia sp. 'estherae blueface' Lumessi (Ad Konings).html

Kenings w swojej książce tego nie stosuje. Tak jak widać na zdjęciu, najpierw pełna nazwa, potem oznaczenie płci, na końcu lokacja. Pełna nazwa jest bez "Lumessi" 

 

W dniu 1.11.2019 o 23:47, AFOL napisał:

M. sp. 'estherae blueface' występuje, tylko w Lumessi.

Może dlatego w nazwie nie ma lokacji?

Dla porównania

IMG_20191103_163935.thumb.jpg.d44dcea1dd1c11c50e2ce13dcbbe032c.jpg

Pełna nazwa, oznaczenie płci, dalej lokacja. 

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.