Mario1985

Pomoc

Recommended Posts

Mario1985

Witamnpomoze ktos cos u mnie pyszczaki od dzis plywaja u gory  mam akwarium od tygodnia  i tak z dnia na dzien się stalo , rano byla jedna padnieta i niewiem co się dzieje

Mario1985

Mam 10 wiekszych 7-10cm i 20 malych 3cm

AndrzejGłuszyca

Temat przeniosłem do właściwego działu. Jeżeli chcesz uzyskać  pomoc to musisz w miarę możliwości zastosować się do zasad działu określonych w linku poniżej.

Prośba..stosuj się chociaż w podstawowym zakresie do zasad pisowni.

Mario1985

Jestem nowy i dopiero zaczynam na tym portalu wiec nie orientuje się co gdzie jak🤪

AndrzejGłuszyca
2 minuty temu, Mario1985 napisał:

Jestem nowy i dopiero zaczynam na tym portalu wiec nie orientuje się co gdzie jak🤪

Spokojnie..po to jesteśmy aby pomóc. Ale wracając do tematu  to podaj jak w linku : parametry wody o ile je znasz , wielkość akwa, czy cykl azotowy się odbył, kiedy zalałeś a kiedy wpuściłeś ryby itp. Będzie wtedy nam łatwiej Tobie pomóc.

Mario1985

Wiec tak , akwarium 200L , temp wody to 25 stopni , jezeli chodzi o parametry to nie robilem nic bo nikt nie mowil mi nic🤪 akwarium kupilem tydzien temu w Piatek  i od rana wlalem wode a pod wieczor wrzucilem rybki i bylo wszystko ok do dzis , wczoraj kupilem ozdoby 2 male sztuczne i wrzucilem je do akwarium i dzis rano duze rybki u gory a male normalnie się zachwuja , ma.10 takich 7-8 cm i 20sz takich 3 cm.....

Mróz

Cześć @Mario1985

Rozwiń proszę wypowiedź "mam akwarium od tygodnia". Robiłeś jakiś przeszczep biologii (miałeś może jakieś dojrzałe media filtracyjne bądź chociaż piach z dojrzałego akwarium??) Jeśli nie to masz akwarium niedojrzałe biologicznie i kompletnie nie przygotowane na wpuszczanie ryb!! 

Mario1985

po prostu kupilem akwarium i tak jak bylo tak podlaczylem dolanczam zdjecie jak to wyglada ,  no tez tak jak jest tutaj na zdjeciu tak bylo u poprzedniego wlasciciels

15724531930952666804816162697580.jpg

• Sad 1

Mario1985

Mysle ze zdjecie wiecej podpowie jest napowietrzacz filtr wewnetrzny i filtr zwewnetrzny wiec powietrza powinno byc im dosyc , nie mam pojecia co jest jak tyle czasu bylo dobrze a dzis plywaja u gory

suricade

Czyściłeś filtry? Płukałeś piasek? Jeżeli tak , to w jaki sposób?