GOLUMN

PelegniceAfrykanskie.pl

Recommended Posts

rafalniski

Kupowałem tam całą pierwszą obsadę, po 2-ch latach ryby nadal pływają w moim akwa.

Mogę więc polecić hodowlę pana Jacka. 

• Like 1
  • Dziękuję 1

GOLUMN

Czy może się ktoś jeszcze wypowiedzieć?

bakus_44

Ja kupowałem swoje msobo- nie mam zastrzeżeń, ani nie słyszałem negatywnych opinii o Jacku. Godny polecenia hodowca.

Edited by bakus_44
  • Like 1
  • Dziękuję 1

miron.dmt

Co do hodowców to różnie z nimi jest. Byłem w Warszawie u jednego, który zajmuje się tym ponad 20 lat jak twierdzi. Całe mieszkanie jest w akwariach.

Facet sprzedaje ryby innym hodowcom lub się z nimi wymienia. Sprzedaje również do sklepów i tym co na giełdy jeżdżą. Chciałem kupić u niego pyszczaka wydłużonego, ale się spóźniłem bo przede mną sklep z Łodzi wziął ostatnie sztuki. Zostały same maleństwa.

Kiedyś się uśmiałem w sklepie u siebie jak właściciel powiedział mi, że on kupuje tylko na giełdzie u sprawdzonych hodowców.

darkon
1 godzinę temu, miron.dmt napisał:

Kiedyś się uśmiałem w sklepie u siebie jak właściciel powiedział mi, że on kupuje tylko na giełdzie u sprawdzonych hodowców.

A co jest w tym śmiesznego? Myślisz, że nie ma porządnych hodowców, którzy też sprzedają ryby na giełdach i uczciwych sklepikarzy, którzy prowadzą uczciwie sprzedaż ryb? To jesteś w wielkim błędzie.

• Like 4

AndrzejGłuszyca
2 godziny temu, miron.dmt napisał:

Temat dotyczy konkretnego  hodowcy i tego się trzymajmy bo pewnie to interesuje autora tematu.

• Like 1

Kubeq

Mam msobo od Pana Jacka i również jestem zadowolony, ryby pływają u mnie już ponad 2 lata i mają się dobrze. 

Edited by Kubeq
  • Like 3

GOLUMN

Zrobiłem już rezerwację na ryby!😁

Edited by GOLUMN
  • Like 1

GOLUMN

Polecam wszysykim hodowlę Pana Jacka Stuś z Żor https://pielegniceafrykanskie.pl/

Dzisiaj rybki przyjechały do mnie autobusem całe i zdrowe a przede wszystkim piękne.

Świetny kontakt i super podejście do klienta a zwłaszcza takiego niezdecydowanego jak ja😊

Jeszcze raz polecam z czystym sumieniem!!!

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Andrzej w
      Witam  Obsadę dobrałem wg artykułu i mam takie pytanie czy mógłbym dołożyć dwa nimbochromis venustus samca i samicę do mojej obsady Akwarium 720 l 200*60*60 obsada to TAENIOLETRINOPS PRAEORBITALIS 4 szt Capadichromis borleyi kadango 2 szt Placidochromis mdoka white lips 6 szt Labidochromis yellow 5 szt Aulonocara 1szt Otopharynx lithobates 1 szt W sumie 19 ryb, żywieniowo będzie ok, ale jak z agresją i czy nie będzie za ciasno, bardzo mi się podobają  Dzięki Pozdrawiam 😉
    • tnazar
      Czy ktos moze orientuje się jakie oswietlenie zamontowane jest na pierwszym zdjeciu ? kanał już nieaktywny , a bardzo mi się podoba 
    • tnazar
      Jak masz rzwiązaną sprawę oświetlenia ? Możesz to jakoś łopatologicznie opisać ? 
    • Bezprym
      Ja to raczej niżej 10000k bym nie dawał. Obecnie mam 3 rzędy po 5 modułów led  kolejno od frontu 9500k, 9000k i 6500k i jest trochę za żółto, planuje dodać kilka niebieskich modułów. 
    • wędrowycz
      Strona ma parę lat ale zawartość cały czas aktualna. Identyfikacja glonów i sposób postępowania z nimi. https://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/zwalczanie-glonow/658-przewodnik-glony-w-akwarium.html
    • Falcowski
      Wszystko zależy od portfela i stopnia złożonosci. Przeważnie robimy białe + RGB, ale jak chcesz samo białe, to White Full Spectrum będzie światłem dość ciepłym i najnaturalniej oddaje kolory ryb. Jak dla mnie jest ciut za ciepłe, ale żonie się podoba. Aby ochłodzić, dokładasz niebieskie w odpowiedniej proporcji, więc wystarczy mieć na stałe to WFS + regulowane niebieskie i masz spore możliwości. Jak samo białe, to poleciłbym ci 8000K. To nie jest przesadnie zimne, wg mnie to takie minimum. Ja mam 12800K i to dla mnie jest w sam raz, chłodne, ale nie niebieskawe. Innym ciekawym pomysłem, bez regulacji, same włączniki, to dać pasek ledów WFS od 1/4 do 3/4 zbiornika, do tego czerwone ledy na środku i niebieskie na krańcach. Fajny efekt to daje, czasem sobie tak ustawiam. Wygląda jak taki Colgate z symetria. Ryby też przy tym dobrze wyglądają.  Pomysłów jest mnóstwo, masz w czym wybierać.
    • Mróz
      Też wykorzystywałem ten temat Troada. Włókna są elastyczne, co do długości to jest duży wybór, ja używałem chyba 12 czy 15 mm.
    • Falcowski
      Nom, ten temat był moją bazą do zrobienia tła, ale faktycznie dobrze sobie przypomnieć. Od razu mi odpowiedział na pytanie, czy w środku malować też, ale widzę że tak. A te włókna są twarde, czy elastyczne (pojedyncze włókno)? Jakiej są długości?
    • egon44
      Witaj! Z mojej strony mogę polecić moduły z tych dwóch tematów - Sterownik mogę polecić ten,gdzie możesz sobie na nim wysterować moc światła,czas jego świecenia,barwę  itp.  https://sklep.palabras.pl/sterownik/48-leddimmerpro.html     
    • sajlen
      7500 K też są bardzo dobre,nie widzę żadnej żółtej poświaty i nie są " za bardzo białe" jak 11000 K
  • Topics

• Images