Skocz do zawartości

Obsada do nietypowego zbiornika "kostka" 216L


ethorious

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, ethorious napisał:

Chodzi mi dokładnie o to czy odmiany tego gatunku które wymieniłem również się nadają? Czy mówimy tutaj tylko i wyłącznie o pseudotropheus neon spot w wypadku pseudotropheusow? 

Chodzi o wielkość ryb. Powinieneś celować w gatunki dorastające do ok. 10cm. U elongatusów jest różnie. Generalnie to nie są duże gatunki, ale musisz zwrócić uwagę na wielkość ryb. Druga sprawa to temperament. Dla przykładu demasoni, mimo że nieduży, nie nadaje się do Twojego akwarium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro powinienem szukać osobników dorastających do 10 cm wychodzi na to że pseudoyropheus elongatus mpanga również się nadaje?:) 10 sztuk 2 samce 8 samic? Tzn że jeden będzie w 100% wybarwiony drugi mniej. W skali agresji od 1 do 5 z tego co wyczytałem 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tomasz78 napisał:

Ja bym polecił do Twojej kostki po prostu popularny chindongo saulosi.

No tak, ale ciężko jest trafić na porządne jakościowo ryby. Najprawdopodobniej zakupi corale i będzie zonk. Jeśli zaczyna swoją przygodę z Malawi, to niech zacznie z porządnymi rybami. Ale jeśli już ten gstunek, to kupuj ryby w renomowanych hodowlach i unikaj dopisku coral. W ogóle kup ryby w dobrej hodowli. 

10 minut temu, ethorious napisał:

To skoro powinienem szukać osobników dorastających do 10 cm wychodzi na to że pseudoyropheus elongatus mpanga również się nadaje?:) 10 sztuk 2 samce 8 samic? Tzn że jeden będzie w 100% wybarwiony drugi mniej. W skali agresji od 1 do 5 z tego co wyczytałem 2

Zgadza się, tym się kieruj. Elongatusy nie zaliczają się do agresywnych gatunków. Już wiesz czego szukać, powodzenia.

10szt. młodzieży nie wyjdzie Ci tak, jak napisałeś, 2+8. Jak z 10-12szt. wyjdzie układ 2+4/5, to będzie super. Często przewagę stanowią samce. 

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ethorious napisał:

Tzn że jeden będzie w 100% wybarwiony drugi mniej. W skali agresji od 1 do 5 z tego co wyczytałem 2

Oba mają szansę ładnie się wybarwić. Inna sprawa to, to że przy tych rybach będziesz miał dwa bardzo ładne samce i 8 brzydkich, szarych samic. Szukaj czegoś z ładnymi samicami. Mowa o Elongatus Mphanga

Edytowane przez Bartek_De
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AFOL napisał:

Moim zdaniem ta kostka jest za mała dla P. interruptus. Poza tym ciężko znaleźć ładne interruptusy w Polsce.

13 minut temu, Bartek_De napisał:

8 brzydkich, szarych samic. Szukaj czegoś z ładnymi samicami. Mowa o Elongatus Mphanga

Mphanga nie ma jeszcze takich brzydkich samic (szczególnie na filmiku Jarka Fish Magic😉), ale faktycznie elongatusy nie mają ładnych samic. Dobierając gatunek patrz też na samice. Ludzie często o tym zapominają. Przy wielogatunkowym akwarium to nie ma szczególnego znaczenia, ale u Ciebie to będzie miało znaczenie. 

Opinie i interruptusach są różne. Moim zdaniem mógłby spróbować. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.