Sign in to follow this  
Limak86

Non-mbuna w 650L by Limak86 (180x60x60)...

Recommended Posts

darianus
W dniu 26.09.2019 o 13:04, Limak86 napisał:

- Samiec (na tę chwilę dominujący) Lethrinops albus - wyraźne początki wybarwienia (u drugiego samca też wyraźne lecz słabsze), wielkość ok 7cm oraz samica podobnej wielkości.
IMG_0029.thumb.JPG.71aca73991d021db877f76e3b42b3670.JPG
IMG_0071.thumb.JPG.2a54f8a7d847f066573b1bcb68efeb42.JPG

Można wiedzieć jaka to odmiana Lethrinops albus?

Limak86
19 minut temu, darianus napisał:

Można wiedzieć jaka to odmiana Lethrinops albus?

To ta najpopularniejsza, czyli Kande Island. Kupione okazyjnie w TanMalu.

Szkoda że nie było wtedy więcej, ale może coś mi się uda rozmnożyć.

troad

Piękne akwarium i ryby!
Mnie najbardziej w Twojej obsadzie podoba się właśnie albus. Niby taki zwyczajny, ale przez to właśnie piękny.

W dniu 24.10.2019 o 13:35, darianus napisał:

Bardzo fajna obsada .W myślach montuje obsadę do mojego przyszłego 200x60x60 i póki co będzie podobnie, tylko zamiast Mdoki będzie Blue Otter albo Tanzania a zamiast Albusa chyba raczej Lethrinops lethrinus. 

20 godzin temu, darianus napisał:

Przyznam że nie sprawdziłem tego. Zawsze Lethinopsy kojarzyły mi się raczej ze średnimi rozmiarami. Trzeba zrewidować plany :)

U mnie L. Lethrinus pływa od 2 lat. Największe samce mają na oko niecałe 15cm.

Edited by troad
  • Dziękuję 1

Tomasz78
Godzinę temu, Limak86 napisał:

PS. Nagrałem jeszcze film, ale jakoś czasu brak żeby obrobić i gdzieś wrzucić

Załóż konto na youtube i tam wrzucaj.

pozner

Świetnie to wygląda, a będzie tylko lepiej, gdy ryby dorosną i złapią pełne wybarwienie. Ale może zrobić się wtedy trochę ciasnawo. Zakopywanie pokarmu to super sprawa. Żałuję, że tego nie robiłem. Zaczynam z mbuną, a tęsknię już za non mbuną😢 Nie zrozumie tego ten, kto jej nie miał. Gratuluję, świetny baniak👍👏

• Dziękuję 1

Mróz

Fajna relacja, widok ryb z zakopanymi pod piachem łbami aż po same skrzela to musi być na żywo super widowisko 😉

Limak86
4 godziny temu, pozner napisał:

Świetnie to wygląda, a będzie tylko lepiej, gdy ryby dorosną i złapią pełne wybarwienie. Ale może zrobić się wtedy trochę ciasnawo. Zakopywanie pokarmu to super sprawa. Żałuję, że tego nie robiłem. Zaczynam z mbuną, a tęsknię już za non mbuną😢 Nie zrozumie tego ten, kto jej nie miał. Gratuluję, świetny baniak👍👏

Dzięki za pochlebne opinie, szalenie mnie cieszą jako swieżaka w temacie malawi :)

Z 7 tetrastigm które mam na tę chwilę już widzę 4 lub nawet 5 samców. Tak więc jestem świadom przyszłych redukcji tego gatunku, myślałem o układzie 3+2 czyli oddanie 2 samców o ile potwierdzą się moje przypuszczenia co do płci. Czas pokaże co będzie ale bardzo zależy mi na zachowaniu jednak układu wielosamcowego u Otopharynxa.

Ja jestem nonmbuna zafascynowany po całości. Wprawdzie nie mam porównania do mbuny, ale mnogość zachowań u nonmbuny już teraz mnie zadziwia.

A karmienie ryb w przytoczony przeze mnie sposób szczerze polecam każdemu. Jest prosty a daje jak widać niesamowite widoki i obserwacje. A ryby też na pewno doceniają takie urozmaicenie :)

• Like 2