Gniew

Zakup Chindongo Saualosi- Pomorskie

Recommended Posts

Gniew

Cześć,

 

Chciałbym kupić  10 szt. Chindongo Saualosi. Mieszkam w Kwidzynie woj. pomorskie. Znacie kogoś z moich okolić, kto może ma te rybki na sprzedaż ?

Ewentualnie proszę o namiar na hodowców którzy wysyłają ryby.  Dziękuję

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndrzejGłuszyca
2 godziny temu, Gniew napisał:

Ewentualnie proszę o namiar na hodowców którzy wysyłają ryby.  Dziękuję

Tak jak Sławek napisał a ponadto wszyscy nasi klubowi partnerzy wysyłają. Znajdziesz ich na  naszych banerach reklamowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gniew
26 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Tak jak Sławek napisał a ponadto wszyscy nasi klubowi partnerzy wysyłają. Znajdziesz ich na  naszych banerach reklamowych.

Sorry, jestem ślepy 😚nie mogę znaleźć banerów reklamowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndrzejGłuszyca
6 minut temu, Gniew napisał:

Sorry, jestem ślepy 😚nie mogę znaleźć banerów reklamowych.

One się zmieniają..ale Ci podpowiem: @Tan-Mal @fish_magic@MALAWI MBUNA WORLD. Oznaczyłem ich aby się zgłosili. Możesz wejść do nich na PW i napisać abo na ich strony .

 

Obserwuj te zmieniające się paski ( banerki) ..tam są ich reklamy  i jak klikniesz będziesz na ich stronie. A jak nie to wpisz te nazwy w necie i też znajdziesz.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gniew

Dziękuję .

Nie widziałem reklam bo miałem włączony bloker 😉

Edited by Gniew

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falcowski

W AquaPet w Gdyni mogą ci sprzedać, a jak nie mają, to zadzwonisz i sprowadzą. Albo potem ci wyślą, albo sobie podjedziesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posty

  • Marcelo89
   Tak to oczywiste wszystko na wymiar wycięte pod filtr no aktualnie mam założona gabke gruboziarnista czy dać coś innego gdy już wskocze na większy litraz? 
  • darianus
   Przyznam szczerze, że nie chciałem opierać kamieni o szybę, żeby mieć możliwość czyszczenia szyb z glonów. Glony na kamieniach wyglądają fajnie, ale na szybie jakoś mi się nie widzą
  • iquitos68
   Kryjówki najlepiej robi się opierając kamienie o tylną szybę. Należy jednak pamiętać żeby na tej szybie znajdowało się tło strukturalne lub czarne spienione PCV od środka akwarium 
  • Tom74
   To nie układaj gruzowiska. Mozesz postawić je obok siebie, z tyłu najwieksze. Ryby znajdą miejsce pomiędzy kamieniami. 
  • darianus
   Jestem na etapie zbierania otoczaków, gdzie prawdopodobnie będzie saulosi wielosamcowo. Próbując już układać jakieś gruzowisko, stwierdzam, że okrągłe otoczaki są do niczego:) Za dużo zajmują miejsca w stosunku do korzyści jakimi mają być kryjówki dla pyszczaków. Co o tym sądzicie?
  • Tom74
   Metriaclima Estherae ob  minos reef w moim akwarium mialem trzy morphy. Ryby byly z dobrego źródła.  Na kolor ryb ma wpływ dieta. Samice  Metriaclima Msobo Magunga  u większości są pomarańczowe.  Ryby z odłowu są żółte, wplyw na to ma prawdopodobnie spirulina zawarta w pokarmach. 
  • pozner
   Można i tak, ale przy różnych gatunkach i odpowiedniej aranżacji mogą one funkcjonować obok siebie. Moim zdaniem warunkiem jest taki dobór obsady, żeby siła, temperament, wielkość gatunków równoważyły się. Moje ostatnie mbunarium, bardzo mocno zagruzowane, było domem dla takich gatunków jak L. trewavasae, M. lombardoi, M. parallelus (loriae), P. acei i P. elongatus chewere. Wszystko w 500l. brutto😉 Wszystko funkcjonowało bezproblemowo, mimo tak ostrych gatunków. Ktoś stwierdzi, że to dzięki przerybienie, ale ja myślę, że to dzięki odpowiedniej aranżacji. Każdy z tych gatunków znalazł swoje miejsce w akwarium. No, może poza chewere. Im trudno było utrzymać rewir, ale dawały sobie radę i to wielosamcowo. Teraz bym tylu gatunków nie umieścił w takim akwarium, ale wtedy inaczej do tego podchodziłem. Układając tą obsadę nie wyliczałem litrażu brutto i netto. Do głowy mi to nie przyszło, ważniejsza była ilość kamieni i ich aranżacja. Czy gdybym dał o połowę mniej kamieni, przez co zwiększyła by się ilość wody netto, sytuacja wyglądałaby tak samo? A może lepiej (więcej miejsca)? Obawiam się, że nie. Zmniejszyła by się ilość potencjalnych rewirów. Dodam tylko, że poza lombardoi wszystkie gatunki podchodziły do tarła i nie było przy tym mowy o terroryzowaniu reszty obsady. 
  • AndrzejGłuszyca
   @Robson79 Robert...Twój temat odnośnie potencjalnej identyfikacji przeniosłem jak niżej aby nie zaśmiecać Krzysztofowi tematu:    
  • Robson79
   To wychodzi na to że mam jakiś inny gatunek. Choć kupowałem 30 maluchów ok.1,5cm jako Callainos OB i były z jednego tarła. Połowa okazała się samcami BB, były 2 samce OB i reszta samice OB. Zostawiłem sobie samca OB i cztery samice, które były bardziej żółtawe od reszty i od tych ryb pochodzą pozostałe moje ryby i w sumie zostawiałem sobie też te bardziej żółte. Może ten kolor powstał w wyniku selekcji 🤔 ale tego to już raczej się nie dowiemy. Jedno wiem na pewno. Jeśli będę zmieniał obsadę to ryby kupię z renomowanej hodowli...  
  • Bezprym
   Robert ale nie ma żółtych Callainosów OB w jeziorze,więc albo to jest krzyżówka albo masz dwa różne gatunki o ile nie więcej. Polecam ich fotki umieścić w dziale Identyfikacja,wtedy będziesz miał pewność co to są za ryby. Callainosy występują tylko w kolorach białych i niebieskich.   http://www.onzemalawicichliden.eu//Bestanden%20vissendatabase%20soorten%20eng/Metriaclima%20eng.html   Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka              
 • Topics

 • Images