czester_

Sinice czy zielenice? Identyfikacja glonów

Recommended Posts

Diablo8210

Cześć

Podmianki wody robię co tydzień po ok 15 procent

Filtra wewnętrznego nie posiadam mam kubeł fluval fx6 z prefiltrem od narurowca który robi za biologa i mechanika plus falownik jebao rx8 i skimmer eheim więc ruch wody jest duży 😉

Przed glonami no3 też miałem około 5 więc nie ma dużej różnicy 

Jak pisałem wcześniej glony mnie nie martwią tylko po paru dniach od podmianki ta zielona woda może nie jakoś strasznie zielona ale widać

tuptas
5 godzin temu, Diablo8210 napisał:

Jak pisałem wcześniej glony mnie nie martwią tylko po paru dniach od podmianki ta zielona woda może nie jakoś strasznie zielona ale widać

O  ile dobrze zauważyłem, akwarium stoi naprzeciwko okna. Jeżeli słońce mocno operuje, zielony zakwit wody w nowym akwarium jest całkiem prawdopodobny. Co do tego co na piasku, to zdjęcie jest na tyle niewyraźne, że ja nie podejmę się oceny.

Poniżej załączam film o różnych zakwitach (ten zielony mniej więcej od 10 minuty) i metodach ich zwalczania - bez tych chemicznych, które sam stosowałbym w ostateczności.

Jeżeli o sinice chodzi, to według mnie, tylko chemiclean - to jest ta ostateczność.

Diablo8210
1 godzinę temu, tuptas napisał:

O  ile dobrze zauważyłem, akwarium stoi naprzeciwko okna. Jeżeli słońce mocno operuje, zielony zakwit wody w nowym akwarium jest całkiem prawdopodobny. Co do tego co na piasku, to zdjęcie jest na tyle niewyraźne, że ja nie podejmę się oceny.

Tak akwarium stoi w sumie w bardzo naświetlonym miejscu 2 okna na przeciw i jedno plus drzwi tarasowe z boku .

Od tygodnia wszystkie żaluzje zasłonięte .

I dzisiaj po powrocie z pracy nie wiadomo czemu woda jakby klarowniejsza 😁👍

Filmik bardzo pomocny i dobrze że o naturalnych metodach nie od razu chemia👍

Będę monitorował sytuację i jak coś wyskoczy to dam znać .

Dzięki za podpowiedzi i miłego wieczoru 😉

kriskris

Cześć,

proszę o identyfikacje:

20200928_165449.thumb.jpg.10b821436a1e0cc5752777e98ef459c5.jpg501088888_20200928_1714211.thumb.jpg.3fb889ab82a8dffd0c765154a02b6410.jpg

Zbiornik wystartowal tydzien temu

ph - 8,0

nh3 - 0

no2 - 1,2 

no3 - wadliwy test

Edited by kriskris

kriskris

ktoś coś?

Dorzucam jeszcze zdjecia z dzisiaj

2015415874_20200929_1759351.thumb.jpg.90326fea91fcf8674a79010d7e0193a5.jpg1219910023_20200929_1801441.thumb.jpg.4c35e70baef6adec54425b1e5b6db71e.jpg

przemo-h

Czasem w świerzym zbiorniku zaczyna się od zielonych, po czasie wchodzą okrzemki, a po nich mogą wyrosnąć brunatnice, lub krasnorosty. Może pozostać też zielony. Na ostatniej fotce widać już okrzemki. Wszystko w normie. 

• Like 2