DawidN

250L Malawi

Recommended Posts

DawidN

Witam.Z tej strony Dawid,kilka dni temu założyłem baniaczek i teraz z niecierpliwością czekam na moment kiedy będę mógł wpuścić rybki.

Wymiar baniaka 

100x50x50

Oświetlenie robione z pomocą firmy Aqua-Dreams(Mam nadzieję że nie jest zabronione reklamowanie firm)😜😜😜

Filtr aquael ultramax1500 

Cyrkulator 2000L/h

Piasek kreisel 99

Kamyczki z działki😋😋😋

Grzałka aquaela nie pamiętam jakiej mocy😋😋

 

20190808_235109.jpg

20190808_202153.jpg

20190808_211337.jpg

20190811_225437.jpg

Edited by DawidN
 • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndrzejGłuszyca

Witam Ciebie Dawid na naszym forum !  Mam nadzieje , że znajdziesz tutaj wszystko to czego będziesz potrzebować w prowadzeniu zbiornika z naszym biotopem. Zbiorniczek nie jest wielki  ...ale super! Wielkie gratulacje. Na 1 i 2 zdjęciu po prostu bajka!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rafał De

Super tapeta robi robote 👍

Share this post


Link to post
Share on other sites
DawidN
11 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Witam Ciebie Dawid na naszym forum !  Mam nadzieje , że znajdziesz tutaj wszystko to czego będziesz potrzebować w prowadzeniu zbiornika z naszym biotopem. Zbiorniczek nie jest wielki  ...ale super! Wielkie gratulacje. Na 1 i 2 zdjęciu po prostu bajka!

Dziękuję. Andrzeju może mi pomożesz i o ile jest taki temat odnośnie różnych gatunków w różnych dystryktach. Najbardziej interesuje mnie dystrykt Likoma. Pozdrawiam 

Share this post


Link to post
Share on other sites
SlavekG

Mówisz masz

 

Ryby w rejonie Likoma.png

 • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
DawidN
3 minuty temu, SlavekG napisał:

Sławek dziękuję Ci 🍺🍺🍺

 

 

Edited by DawidN
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
relativedegree

Pięknie dobrane kamienie z tłem. Super to wygląda. Gratuluje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
przemo-h

Witaj! Bardzo ładny projekt się zapowiada👍. Fajnie, że interesujesz się konkretnym biotopem. 

Likoma jest jednym z łatwiejszych biotopów do odtworzenia pod względem dostępności gatunków. Można znaleźć tam wiele, pięknych ryb, ale do Twojego szkiełka proponuję dwa, mniejsze gatunk. Do tej listy gatunków w poście nr.6 należy jeszcze Metriaclima pulpican, Metriaclima koningsi (dawniej nazywana 'membe deep'), oraz Pseudotropheus maingano. Ten ostatni pomimo niewielkich rozmiarów nie nadaje się do tego zbiornika. 

Interesujesz się konkretną strefą, czy nie ma to dla ciebie znaczenia? 

 

Co prawda po fotkach idealnie pasuje pod strefę przejściową. 

Edited by przemo-h

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndrzejGłuszyca
2 minuty temu, przemo-h napisał:

ale do Twojego szkiełka proponuję dwa, mniejsze gatunk. Do tej listy gatunków w poście nr.6 należy jeszcze Metriaclima pulpican, Metriaclima koningsi (dawniej nazywana 'membe deep'), oraz Pseudotropheus maingano.

Przemku.....to nie jest dział OBSADY. A kolega jeżeli jest zainteresowany obsadą to musi założyć nowy temat w dziale OBSADY:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posty

  • darianus
   Przyznam szczerze, że nie chciałem opierać kamieni o szybę, żeby mieć możliwość czyszczenia szyb z glonów. Glony na kamieniach wyglądają fajnie, ale na szybie jakoś mi się nie widzą
  • iquitos68
   Kryjówki najlepiej robi się opierając kamienie o tylną szybę. Należy jednak pamiętać żeby na tej szybie znajdowało się tło strukturalne lub czarne spienione PCV od środka akwarium 
  • Tom74
   To nie układaj gruzowiska. Mozesz postawić je obok siebie, z tyłu najwieksze. Ryby znajdą miejsce pomiędzy kamieniami. 
  • darianus
   Jestem na etapie zbierania otoczaków, gdzie prawdopodobnie będzie saulosi wielosamcowo. Próbując już układać jakieś gruzowisko, stwierdzam, że okrągłe otoczaki są do niczego:) Za dużo zajmują miejsca w stosunku do korzyści jakimi mają być kryjówki dla pyszczaków. Co o tym sądzicie?
  • Tom74
   Metriaclima Estherae ob  minos reef w moim akwarium mialem trzy morphy. Ryby byly z dobrego źródła.  Na kolor ryb ma wpływ dieta. Samice  Metriaclima Msobo Magunga  u większości są pomarańczowe.  Ryby z odłowu są żółte, wplyw na to ma prawdopodobnie spirulina zawarta w pokarmach. 
  • pozner
   Można i tak, ale przy różnych gatunkach i odpowiedniej aranżacji mogą one funkcjonować obok siebie. Moim zdaniem warunkiem jest taki dobór obsady, żeby siła, temperament, wielkość gatunków równoważyły się. Moje ostatnie mbunarium, bardzo mocno zagruzowane, było domem dla takich gatunków jak L. trewavasae, M. lombardoi, M. parallelus (loriae), P. acei i P. elongatus chewere. Wszystko w 500l. brutto😉 Wszystko funkcjonowało bezproblemowo, mimo tak ostrych gatunków. Ktoś stwierdzi, że to dzięki przerybienie, ale ja myślę, że to dzięki odpowiedniej aranżacji. Każdy z tych gatunków znalazł swoje miejsce w akwarium. No, może poza chewere. Im trudno było utrzymać rewir, ale dawały sobie radę i to wielosamcowo. Teraz bym tylu gatunków nie umieścił w takim akwarium, ale wtedy inaczej do tego podchodziłem. Układając tą obsadę nie wyliczałem litrażu brutto i netto. Do głowy mi to nie przyszło, ważniejsza była ilość kamieni i ich aranżacja. Czy gdybym dał o połowę mniej kamieni, przez co zwiększyła by się ilość wody netto, sytuacja wyglądałaby tak samo? A może lepiej (więcej miejsca)? Obawiam się, że nie. Zmniejszyła by się ilość potencjalnych rewirów. Dodam tylko, że poza lombardoi wszystkie gatunki podchodziły do tarła i nie było przy tym mowy o terroryzowaniu reszty obsady. 
  • AndrzejGłuszyca
   @Robson79 Robert...Twój temat odnośnie potencjalnej identyfikacji przeniosłem jak niżej aby nie zaśmiecać Krzysztofowi tematu:    
  • Robson79
   To wychodzi na to że mam jakiś inny gatunek. Choć kupowałem 30 maluchów ok.1,5cm jako Callainos OB i były z jednego tarła. Połowa okazała się samcami BB, były 2 samce OB i reszta samice OB. Zostawiłem sobie samca OB i cztery samice, które były bardziej żółtawe od reszty i od tych ryb pochodzą pozostałe moje ryby i w sumie zostawiałem sobie też te bardziej żółte. Może ten kolor powstał w wyniku selekcji 🤔 ale tego to już raczej się nie dowiemy. Jedno wiem na pewno. Jeśli będę zmieniał obsadę to ryby kupię z renomowanej hodowli...  
  • Bezprym
   Robert ale nie ma żółtych Callainosów OB w jeziorze,więc albo to jest krzyżówka albo masz dwa różne gatunki o ile nie więcej. Polecam ich fotki umieścić w dziale Identyfikacja,wtedy będziesz miał pewność co to są za ryby. Callainosy występują tylko w kolorach białych i niebieskich.   http://www.onzemalawicichliden.eu//Bestanden%20vissendatabase%20soorten%20eng/Metriaclima%20eng.html   Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka              
  • Robson79
   Miałem kiedyś Metriaclima Estherae OB i tam wszystkie ryby były OB o sporadycznie trafiały się ryby O i BB morf. Przy tej odmianie samice są OB i sporadycznie O morf  natomiast samce są BB i tylko jeden na kilkadziesiąt jest OB... 🤔   Większość odmian OB występuje w odmianach "O" ,"OB" i "BB" choć są to często pojedyńcze egzemplarze...
 • Topics

 • Images