Cannavaro

Cyrkulator do 375L

Recommended Posts

Cannavaro

Witam,
Zamierzam kupić cyrkulator do akwa 375l, wcześniej miałem Jebao/Jecod RW-4, ale na akwarystyczny24 zauważyłem ze są włoskiej firmy cyrkulatory Rossmont Mover. Moje pytanie jakie wy stosujecie w swoich zbiornikach i jaki najlepszy jest do 375l.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

rysib

Cześć.
W mojej 375-ce używam Sobo WP- 300M 7500L/h. Baniak pod niembunę i niezbyt "zakamieniony" (mniej więcej podobnie jak u Ciebie). Falownik spokojnie daje radę, na hałas nie narzekam, bo go nie słyszę. 🙂
Dzisiaj zastanawiałbym się może nawet nad ciut mniejszym przepływem (choć ryby już starsze, większe i silniejsze), lub możliwością regulacji.
Pzdr. Rysiek.

SlavekG

Ja w 600L mam Tunze 6045 myślę że spokojnie się nada i do 375. Inna tanią opcją jest Sunsun jvp 131 lub 132

Cannavaro

Po kilku dniach szukania i czytania o różnych pompach mam trzy na oku:

1. Jebao - SOW-4 4000l/h
2. Aqua Nova NWM 4000 
3. ROSSMONT MOVER M4600 

Czy ktoś z was ma te pompy i może coś o nich więcej napisać? Na tą chwilę wydaje mi się ze najlepsza i do mojego akwa będzie pasować 
Jebao - SOW-4 4000l/h, ale chętnie zapoznałbym się z waszymi opiniami na temat tych pomp. 

Bezprym

Aqua Nova też jest chwalona

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• oscarr
      Dokladnie bajer i nic więcej. Raz na tydzień można podać, jak najwieksza ryba się przyklei to z takiej tabletki jest dużo pokarmu wiec nawet po jednorazowej dawce może być zle z taka rybom. Przepołowić się nie bardzo da bo to twarde i potem się nie przyklei już 
    • Tomasz78
      Dokładnie. Najlepiej sypnąć płatki rozdrobnione tak żeby było dużo drobin, w tedy mniejsze ryby się najedzą a tabletkę dawałbym rzadziej jako urozmaicenie. Tabletka to fajny bajer ale do niej dopychają się głównie te największe, grube ryby robiąc się jeszcze grubsze a mniejsze zostają w tyle powoduje to nierównomierne tempo wzrostu. Ewentualnie dawaj dwie tabletki w odległych końcach akwarium, a jak można je przepołowić to można cztery części przykleić jak najdalej od siebie.
    • oscarr
      Moich ryb też nie ma jak przechodze wzdłuż akwarium przy zapalonym świetle w pokoju, tak to normalnie jak przejde to za mną płyną. Takze nie ma się czym przejmowac   Wg mnie ryby nie są wychudzone, M. estherae niektóre byki. Po prostu może jest za dużo troche ryb w akwarium i niektore nie łapały/łapią się na odpowiednia ilość jedzenia. Miejmy nadzieje ze nie został przegapiony moment wzrostu. Dawaj po prostu 2x dziennie po całej długości akwarium. Przy tabletce raczej tylko najsilniejsze się najedzą.
    • Tomasz78
      Mi się wystrój podoba, sam robiłem podobny z dużych płaskich kamieni i płyt granitowych.
    • SlavekG
      Sorki że się czepię ale ryba nazywa się Chindongo Elongatus Spot, wiem że pewne nazewnictwo się przyjęło i ciężko się przestawić ale trzymajmy się poprawnych nazw.
    • Mbunabucket
      Witam, poszukuję jednego, bądź dwóch samców, jeżeli ktoś ma i redukuje to chętnie odkupię.
    • Mbunabucket
      Mi się podoba, można by jeszcze wyżej tych kamieni dać z jednej strony, trochę większe 3-4 kamienie 👍
    • Thomas
      To jeszcze jeden filmik. 20190915_205808.mp4 Faktycznie są "szczupłe" ale żeby wychudzone? M. estherae najlepiej sobie radzi z pobieraniem pokarmu co po nich widać ale od początku były największe.  Czyli reasumując dokładam kamieni, zwiększam nieco ilość pokarmu (częstotliwość karmienia) i nie redukuje.   Karmię pokarmami: NorthFin Cichlid  i Veggie, Tropical Africa Herbivore, Naturefood Supreme Artemia codziennie co innego oraz dodatkowo codziennie na drugie danie spirulina. I jeszcze zdjęcie akwarium gdy podchodzi się przy zapalonym w pokoju świetle
    • AndrzejGłuszyca
      Witam na naszym forum! Korzystaj  a naszej wiedzy , dziel się swoją. Tematy zakładaj  w odpowiednich działach.
    • SlavekG
      Witaj, Jeśli startujesz zbiornik od zera to wyjmij Purigen i phosguard bo będą zaburzać start cyklu azotowego.  Czy tam masz napisane 2x HW 302 czy 2x 1L matrixa? Matrixa do tego zbiornika wystarczy  0.5L  Co do aranżu to sprawa indywidualna ale sugeruję zajrzeć do naszej galerii, może coś cię zainspiruje i jeszcze zmienisz zdanie dopóki nie ma ryb 😉
  • Topics

• Images