Skocz do zawartości

Obsada 1000l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje akwarium to 210x80x60 1000l planowana obsada po konsultacji z hodowca jest nastepujaca . Chcialem miec sporo rybek i aby bylo kolorowo dlatego nie patrzylem na aspekty hodowania czyli sprzedazy narybka itd. Jeśli ktoś ma jakas inna propozycje to prosze o komentarz. Pozdrawiam

 

1. Aulonocara Fire Fish

2. Copadichromis borleyi Kadango

3. Placidochromis phenochilus Mdoka White Lips

4. Labeotropheus fuelleborni Chidunga 

5.Labidochromis caeruleus Lion s Cove

6. Metriaclima fainzilberi Maison Reef 

7. Metriaclima elongatus chailosi

8. Metriaclima msobo Magunga 

9 .Cyrtocara moori

10. Placidochromis sp. steveni taiwan

11.Metraclima Estherae OB

12 Otopharynx lithobates Sulphurhead

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na twój ostatni post w dziale "Start akwarium"... Cztery gatunki mogą wyglądać o wiele lepiej niż 12 gatunków przeróżnej maści ryb zatłoczonych w 2m. Miałem trochę mniejsze akwarium i osobiście podobało mi się, gdy było w nim 5-6 gatunków z grupy mbuna, w zależności od ilości samców. Czyli na wstępie można by skrócić tą listę mniej więcej o połowę. 

Na tej liście są gatunki z grupy mbuna i non-mbuna o skrajnych preferencjach żywieniowych. Przykładowo Labeotropheus fuelleborni jest roślinożercą, a Cyrtocara moori mięsożercą. Tych ryb nie powinno się razem łączyć. 

Kolejnym przykładem jest skrajny temperament Metriaclimy fainzilberi Maison Reef i Placidochromis phenochilus. Ogólnie nie polecam łączenia agresywnych Maisonów z łagodną non-mbuną. 

Masz 3 sensowne opcje do wyboru:

-mbuna

-non-mbuna

-mix, w którym może zostać tylko Labidochromis caeruleus z tej listy. 

Przejrzyj ten dział jeszcze raz, ale szukaj obsad do akwarium 200cm. W twoim przypadku można pokusić się o odrobinę więcej, ponieważ wiadomo, że 200cm(500l), a twoje 210cm(1000l), to spora różnica. 

 

 

Edytowane przez przemo-h
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 420l i mialem 4 gatunki po jakies 8 ryb i troche bylo dla mnie za malo . Ja rozumiem ze to nie jest zbyt logiczne aby bylo duzo ryb , ale tak jak pisalem chce aby bylo sporo i kolorowo dlatego taka rozna obsada kolorystyczna. Bede wpuszczal po 3-4 gatunki stopniowo takze jesli uznam ze jednak za duzo to reszty nie wpuszcze . Na pewno musi byc fire fish poniewaz to rybka ze tak powiem zony oraz moori bo to fajna spora ryba i bardzo mi się podoba. Dlatego jesli moge miec prosbe to doradzcie ktore pierwsze wpuscic powiedzmy do 6 gatunkow , a pozniej się zobaczy za okolo miesiac czasu co z reszta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozecie do doradzcie inna obsade powiedzmy 6-7 gatunkow jakie byscie wpuscili , na pewno musi byc fire fish  reszta wedlug Waszego uznania . Chcialem aby bylo urozmaicone czyli rozne ubarwienie , wielkosc itd. Nie chcialem wpuscic samych niebieskich i zoltych ryb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomasz78 napisał:

Z tego co się orientuje to nie ma takiej ryby. Chodzi o Protomelas  sp. steveni taiwan.

Masz całkowitą rację kopiowałem z posta kolegi nawet się nie przyglądając na poprawność ;) .

Chodzi o tą rybę 

Dodam jeszcze że główny typ autora wątku czyli Aulonocara Fire Fish to ryba nie występująca w jeziorze a twór stworzony przez człowieka i nie pochwalam takich praktyk.

Edytowane przez eljot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.