Skocz do zawartości

Aranżacja mojego akwa 450l


Rekomendowane odpowiedzi

O to to. Ryby zamówione, poza Lethino, które się sprzedały. Tu czekam jeszcze na odpowiedź z Tan Mala, może tam są. Obsada z wizją, że wypadnie jeden gatunek docelowo. Zamówionych:

1. 8x Copadichromis fire crest (4-5cm)

2. 5x Otopharynx lithobates black orange dorsal (5cm) - docelowo zostanie któraś z tych 2, to typy męża, a skoro już akwarium trochę urosło, to niech ma

3. 1+2 Aulonocara blue neon (dorosłe)

W Tan Malu poluję na Lethrinops marginatus red fin i tych chcę 10.

Dorzucę jeszcze fotkę akwarium. Zalane od wczoraj, woda jeszcze mętna.  I piasek... zaczynam żałować, że kupiłam taki naturalnie wyglądający, no ale nie widzę opcji wytargania go z akwarium, więc muszą polubić.

66499412_2304127316291255_59138659387420

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe komentarze. :) Teraz sobie powtarzam, że ciemny piasek dla dobra ryb jest i że będą z nim szczęśliwsze niż z ładnym białym, póki co średnio pomaga.

Odnośnie skalnej góry, to akwarium jest bez sensu wysokie (60cm) a wąskie (50cm), stąd też nie chciałam zagracać dołu rybom. Zwłaszcza, że finalnie typowego toniowca nie będzie (a tak się starałam wybrać! ale to co mi się podoba jest wielkie i wredne). Jedynie Copadichromisy wg opisu to  toniowce,, ale na filmikach w górnych partiach nie zasuwają. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zurawinska napisał:

Dziękuję za miłe komentarze. :) Teraz sobie powtarzam, że ciemny piasek dla dobra ryb jest i że będą z nim szczęśliwsze niż z ładnym białym, póki co średnio pomaga.

Odnośnie skalnej góry, to akwarium jest bez sensu wysokie (60cm) a wąskie (50cm), stąd też nie chciałam zagracać dołu rybom. Zwłaszcza, że finalnie typowego toniowca nie będzie (a tak się starałam wybrać! ale to co mi się podoba jest wielkie i wredne). Jedynie Copadichromisy wg opisu to  toniowce,, ale na filmikach w górnych partiach nie zasuwają. :P

Po 2 miesiacach byś przeklinała ten biały piasek tak jak ja przy moim pierwszym Malawi było bardzo widać odchody  i cały brud który robił się pod powierzchnia w strefach beztelnowych. Wyglada fajnie ale tylko na początku. Teraz też mam Kreisela i nic na nim nie widać. Jedyny minus to płukanie tego piachu to jest jakaś katorga :D

 

 

Edytowane przez oscarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest 50 kg? Chyba ze szafka zakrywa bo tak to tego nie widac i wydaje się troche mało, a jakbyś spróbowała postawić jeden kamien z lewej strony? już nie moduł tylko zwykły. Wiem ze to non mbuna i nie potrzeba tyle kamieni ale chyba ciekawiej by się prezentowało. Bo teraz góra jest super i dużo ale na dole mało😉

Edytowane przez oscarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest 50kg. Akwarium ma białe obramowanie i stąd nie widać, gdzie zaczyna się piach. Nad zwykłymi kamieniami się zastanawiam, bo chyba rybom też by z nimi było milej. Tylko muszę coś dobrać wizualnie pasującego. Z lewej strony jeszcze rozważam roślinę, zawsze coś co by było konkurencją dla glonów, ale do tej skalnej aranżacji pasuje jak pięść do oka... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.