Skocz do zawartości

Malawi 240L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów , z tej strony Tomek "defo" 

Jest to mój powrót do akwarystyki po kilkunastu latach. Przez 10 lat zajmowałem się dość solidnie terrarystyką mając w domu swojego czasu kilkadziesiąt ptaszników   Wspomnienia z dzieciństwa przebijały się coraz częściej i tak 2 lata temu kupiłem 112L, jednak okazała się za mała, przy okazji małego remontu udało mi zmienić zbiorniczek na 240L  

Dane zbiornika:
240L 120dl 50wys 40szer
Oświetlenie T5 Led 2x18 w 
Filtr HW 304B
Podłoże drobny piasek
Grzałka 250W ustawiona na 26 stopni
Pod piaskiem położony styropian a na nim 35 kg kamienia 

Akwarium działa od pół roku 

Osada do redukcji podkreślam :) zwłaszcza że w tej chwili mam prawdopodobnie więcej samców niż samic 

7x Ch. Socolofi + 2 młode ( wygląda na 3 samców i 4 samiczki )

7x P. Saulosi  ( wygląda na 5 samców i 2 samiczki )

Docelowo planuje zostawić harem Saulosi i Socolofi a więc jak ktoś w okolicy szuka samców info priv :)

Co do samego życia w akwarium wbrew informacją jakie czytam na temat Socolofi przebiega bardzo spokojnie. Oba gatunki nie wchodzą sobie zbytnio w drogę. Samce zajeły największe groty po obu stronach akwarium w których dzisiaj akurat zauważyłem tarła :)

Oto baniaczek na zdjęciach + 1 młode P. Socolofi :)1.thumb.jpg.3c5c96c317bf88fc2e87adcebad6d6dd.jpg3.thumb.jpg.87a699c97c9c3e841718553935c997a3.jpg12.thumb.jpg.556560ca35d36e6f32fe4e4fc65c99fc.jpg

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za pomoc w identyfikacji ryb

Obsada po uporządkowaniu wygląda tak :

Callainos Cobalt 1+ 3  + 1( młode około 2cm )

Melanochromis Interruptus 1 + 2 +2  (młode które pojawiły się wczoraj :))

Jakieś zdjęcia wrzucę później :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to trochę się pospieszyłeś z tą redukcją do układów 1+2. Miałeś ryby od małego w akwarium i skoro żyły w zgodzie to mogłeś pozbyć się tylko tych a'la saulosi i red red.  Zostawić wszystkie Interruptusy i Callainosy no i obserwować co będzie się działo... W układach 1+2 samce mogą być zbyt agresywne w stosunku do małej ilości samic i te drugie mogą mieć ciężki żywot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Redukcja przeszła pomyślnie, klika dni rybki były trochę wystraszone. Teraz pływają swobodnie po całym akwarium, samiczki wybarwiły się mocniej, agresja jest znikoma. Razem pojawiło się 6 małych rybek (4 żółte i 2 niebieskie) które też swobodnie poruszają się po akwarium.

Poniżej kilka dzisiejszych zdjęć 

1.jpg

2.jpg

IMG_20190804_135637.jpg

IMG_20190804_135827.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, chciałbym na coś zwrócić Twoją uwagę, a mianowicie na dwóch ostatnich zdjęciach widać że coś słabą masz cyrkulację co się szybko odbije na wzroście No3 no i estetycznie też to nie wygląda. W opisie na początku wątku widzę że nie masz cyrkulatora a sam HW nie daje sobie rady.  Przy tym filtrze sugeruję dołożyć jakiś mały cyrkulator, powiedzmy coś około 2000L/H który będzie zamiatał kupska pod zasys filtra.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlavekGchodziło raczej o syf zalegający na piasku co jest winą złej cyrkulacji. Sam kubeł raczej nie jest w stanie wyrobić jeszcze zasypany mediami. Sam miałem na początku kubeł ten sam co Ty tylko bez lampy UV + wewnętrzny mechanik ale uznałem że cyrkulator też jest potrzebny i dokupiłem.

Edytowane przez oscarr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.