edzzio

150X50X50 Malawi

Recommended Posts

edzzio

Siemka  koledzy i koleżanki jak w temacie skonstruowałem takie o to coś wymiary zbiornika 150/50/50  filtracja to kubełek chińczyk hw biologia i atman mechanika + ew jak będzie potrzeba aquel cyrkulator,  za cyrkulacje będzie odpowiadał cyrkulator 2000L/H będzie dawał radę  mi się  wydaje. 

W samym zbiorniku przy tym ustawieniu myślę że jest ok 3 rewiry dla dominando nie ma dużo kryjówek. Myślę o obsadzie pare gatunków nie jakiś mega mix podoba mi się demansoni plus coś do tego lub ew jakieś większe gatunki.  Jakieś  propozycje? Nie jestem w temacie ostatnie lata przesiedziałem w roślinniaku ale powracam na prawidłowy tor :) Liczę na owocną rozmowę! Pozdrawiam w te upalne dni :)

image1.jpeg

image2.jpeg

image1 (1).jpeg

image2 (1).jpeg

image2 (2).jpeg

image2 (3).jpeg

image1 (3).jpeg

image1 (2).jpeg

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
eljot

Ciekawa aranżacja, te płaskie kamienie to idealne "pastwisko dla kulfonów ;) ale o obsadę pytaj w odpowiednim dziale.

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndrzejGłuszyca

Temat zamknięty z powodu zdublowania . W linku poniżej jest temat aktywny.

 

 

Edited by AndrzejGłuszyca

Share this post


Link to post
Share on other sites
edzzio

Witam Serdecznie ponownie :) Wracam ponieważ chciałbym się pochwalić swoim szkiełkiem oraz pysiami od wczoraj żyjącymi w nim.

Coś o zbiorniku klasyk 150x50x50

Filtracja chińczyk hw-304b  biologia, matrix+ ceramika

oraz nie zawodny atman jako mechanik full gąbki i wata

w zanadrzu cyrkulator jvp jako falownik jeśli będzie taka konieczność oraz cyrkulator aqueala 2000 ale zobaczymy jak będą ryby się zachowywać i jak będzie syfek zbierany.

Oświetlenie to beleczka diy jakaś tam pozostałość po roślinniaku możliwe że do modernizacji w przyszłości zobaczymy jak ziele na kamieniach będzie rosło:)

Muszę pomyśleć o pokrywie lub szkle bo niestety w nocy jedna z młodych wyskoczyła i nie przeżyła :( 

Chwilowo zmontowałem siatkę na podeście drewnianym do jutra.

Życie to ryby od Sebastiana z Konina Pozdrawiam Serdecznie i polecam gościa wybór ogromny jedzie się z pewnym celem ale po zobaczeniu oferty oko bieleje 😜 Dodatkowo zawsze doradzi =wiedza potężna 😜 

Skład sielanki to młodzieź  coś po 7x każdego

 Otopharynx Lithobates Black Orange 

 Sciaenochromis Fryei Iceberg

 Copadichromis Virginalis Fire Crest

 Lethrinops sp Red Cap

 

image1 (1).jpeg

image1 (2).jpeg

image1 (3).jpeg

image1.jpeg

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
iquitos68

Te głazy robią wrażenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndrzejGłuszyca

@edzzioPołączyłem Twoje tematy .

Share this post


Link to post
Share on other sites
edzzio

Fakt, dzięki.

Ten po lewej pierwszy dobre 40kg żywej wagi  ale konkretnie wygląda na żywo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
zurawinska

Pięknie to wygląda. Dawaj aktualizację i napisz coś o rybach. Planuję dość podobną obsadę. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
edzzio

Hej wracam po paru tygodniach :) glonki się pojawiły. Ryby jak na razie rosną wcinają 

IMG_7444.jpg

 • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posty

  • Mróz
   Właśnie zauważyłem, że moje moduły led migotają ( mam nadzieję że widać to na filmie). W dzień tego nie dostrzegłem, ale teraz przed całkowitym wygaszeniem światła widac to dosyć mocno 🤔 Mam dwa kanały: 6500 i 9000k na sterowniku zmierzchu TC420 i zasilaczu 60W (jest na nim spory zapas). Ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Kończy się żywot modułów czy może coś ze sterownikem?  20190718_225844.mp4
  • Falcowski
   O właśnie - @poznerwspomniał o kamieniu xport. Są też kostki. Temat ciągnął @deccorativo, ale widzę temat się urwał. Ktoś tego próbował? Albo ta kostka florystyczna zamiast, choć tu ponoć mowa była o problemach z węglem do procesu denitryfikacji. Mi najbardziej spodobały się te kostki cube 2''. Takie 3 by wystarczyły na 500 litrów, koszt 80 zł. 
  • tom77
   Koledzy, mam akwarium prawie o tych samych wymiarach (10cm krótsze) i nie bardzo wyobrażam sobie w 210x80x60cm "większe" stada C. moori (ryb dużych i silnych) i P. phenochilus (też nie ułomków) i przy tym łącznie 6 gatunków. Ale to tylko moje zdanie 
  • tom77
   O. tetrastigma, S. fryeri i L. caeruleus w ilościach które podałeś to fajnie zestawiona obsada. Ryba wszędobylska + dość uniwersalny "adoptowany" kieszonkowy drapieżnik + skalniak. Kolorystycznie i żywieniowo też pasuje. Jeśli się zastanawiasz czy nie za mało ryb, to przecież jak będą małe to będzie ich więcej by dobrać układy, a jak urosną to zabaczysz że jest OK. W przeciwieństwie do części Forumowiczów, uważam że wielkość wpuszczanych ryb ma znaczenie. Największe wpuściłbym Otopharynxy. S.fryeri koniecznie normalne, nie icebergi czy inne wynalazki, które w znacznym stopniu skundliły gatunek, obniżając (moim zdaniem) statystyczną jakość ryb dostępnych w obrocie. Powodzenia 
  • prezesik25
   U siebie po delikatnym ataku sinic zaciemniłem akwarium na 6 dni. Po tym czasie świecę normalnie w godzinach 9-21 jedną świetlówką Sylvania Aquastar T8 30W (akwa 120x40x40), podmian nie robię już 10 dni po zaciemnieniu i jak na razie sinic nie widać (NO3 25, PO4 0,30).  Jak coś się zmieni na pewno napiszę.
  • Lukasz22
   Powiem Ci ze bardzo interesujaca obsada , musze się nad nia zastanowic
  • Tomasz78
   Na tej stronie masz gatunki mbuna: http://malawi.si/Malawi/Mbuna/index.html tutaj non-mbuna: http://malawi.si/Malawi/Haplochromises/index.html a tu masz po angielsku: http://www.onzemalawicichliden.eu///////Bestanden vissendatabase eng/vissendatabase eng.html inne zwierzęta z jeziora Malawi: http://www.onzemalawicichliden.eu///////Bijvissen en anderen eng/bijvissen en andere eng.html
  • TOMEKSIEDLCE
   U mnie klarowność wody jest na tym samym poziomie jest kryształ, złoża mam pod pompą 05 matrixa tylko . Woda dlatego jest klarowna  u mnie przez użyte wkłady filtracyjne PPI 10,20,30,45 pocięte na kwadraty i rzucone za tłem.
  • Xime
   Pisałem to tylko i wyłącznie w dużym uproszczeniu na potrzeby tego tematu, próbując uświadomić, szczególnie tym którzy nie próbowali, że gąbka nieczyszczona tydzień będzie miała około 100 razy więcej objętościowo kup - jako paliwa do produkcji siarkowodoru, niż taka nie czyszczona miesiąc, nie wnikając ile i jakich kultur bakterii dodatkowo na niej się osadzi oraz jak które zadziałają w przypadku długotrwałego braku prądu w narurowcu. Oczywiście jednoznacznej odpowiedzi nie ma, bo kwestia tego jaki efekt chcemy osiągnąć, ale znowu na swoim przykładzie: Uważam, że dla podstawowej nitryfikacji ( no2 i nh4 niewykrywalne), żadne dodatkowe złoża biologiczne nie są potrzebne, jeśli się ma ze 2 cm piasku i trochę kamieni w nieprzerybionym, rocznym baniaku. Jeśli pojdziemy krok dalej i chcemy mieć bardzo przejrzystą wodę natomiast oraz próbować z "porowatej ceramiki" wyciągnąć obiecywane właściwości denitryfikacyjne lub klarujące na najwyższym poziomie w przeciętnie przerybionej 240-tce, oczekując na redukcję niepewnych samców np. , myślę, że zasada "jak najwięcej jestem w stanie upakować, gdzie tylko się da: się sprawdzi. Wszystko co ma strukturę pumeksa, takie właściwości podobno może posiadać i to sprawdzam - Matrix jest jednym z nich, są jednak jego tanie odpowiedniki. Ale jak pisałem czy to działa czy nie będzie można powiedzieć dopiero za pół roku. Fakt - zwiększając dodatkowo ilość złoża biologicznego - "ceramicznego" za tłem obserwowałem poprawę klarowności wody, jeszcze przed eksperymentami z nieczyszczeniem gąbek dłużej niż miesiąc.
  • M4L4WI_F4N
   Andrzeju ja nigdy nie byłem i nadal nie jestem zwolennikiem wyliczeń Seachema. Zaczęli pisać, że 0.5 litra starczy i koniec. Panowały opinie, że to i tak za dużo bo coś trzeba napisać by sprzedać towar. Jeżeli tak faktycznie jest to temat dotyczący oddania działającej ceramiki jest bezsensu. Bo skąd wiemy, że ten nadmiar, który oddajemy ma bakterie? Złoże jest zlozem i materiałem filtracyjnym. 
 • Topics

 • Images