Skocz do zawartości

Obsada do nowego 345l, mbuna


bobasxx

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jako że mój zbiornik powoli startuje czas zacząć rozglądać się za obsadą. 

Akwarium 138x50x50cm, 335l brutto, 215l netto, aranżacja na zdjęciu:

IMG_20190618_000945.thumb.jpg.95df5ffba6a9077e8bd968058e06f30e.jpg

Żwir, otoczaki, filtracja to kaseciak na pompie Atman 306.

Jako, że jest to moja pierwsza przygoda z Malawi, chciałbym w miarę spokojnych lokatorów i żeby było kolorowo ;)

Zainteresowałem się ofertą Tan-Mal i nie ukrywam, że wolałbym pozycje promocyjne 

Malawi_hodowla_F1.pdf

Nie wiem, czy do mojego akwarium mogę wpuścić trzy gatunki, czy bezpieczniej będzie jednak dwa. Po ile poszczególnych osobników zamówić na początek i ile i w jakiej konfiguracji zostawić po ustaleniu płci? 

Wstępnie wybrałem takie gatunki, ale nie wiem jak z temperamentem:

Labeotropheus trewavasae

Pseudotropheus saulosi (takie nazewnictwo mają) 

Pseudotropheus acei Luwala

Iodotropheus sprengerae

Cynotilapia afra Cobue. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci proponował 2 gatunki z 2 samcami 6 samicami ,większa frajda jest z obserwacji.

Tak 3 gatunki zaczyna się zupa robić rybna, sam do tego dojrzejesz po jakimś czasie.

30 minut temu, bobasxx napisał:

Pseudotropheus acei Luwala

Nie nadaje się do twojego akwarium min 150 długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, suricade napisał:

Kupić większą ilość młodych z wybranych gatunków i poczekać na rozwój sytuacji. Tworzenie na siłę układów 1 samiec na kilka samic, nie zawsze się sprawdza w praktyce.

To prawda.

Bobasxx lepiej weź po kilkanaście sztuk młodych z każdego gatunku. Raz że lepiej się aklimatyzują a dwa będziesz mógł obserwować rozwój sytuacji rosnących ryb a później zostawisz docelową ilość najładniejszych i najzdrowszych ryb.

Przy zakupie większych sztuk mogą być problemy z aklimatyzacją i nadmierną agresją lub płochliwością.

Proponują taką obsadę:

Cynotilapia zebroides jalo reef

Pseudotropheus interruptus - samice są żółte.

Edytowane przez Tomasz78
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bobasxx napisał:

Tak, to wiem. Myślałem na początek po 10-12 sztuk i potem redukcja. Pewnie padnie na Saulosi, bo samiec i samica mają różne kolory, tylko który gatunek do nich? 

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup Chindongo saulosi (Kiedyś Pseudotropheus) to bierz ich minimum 15szt,aby mieć szansę na uzyskanie większej ilości samic, choć wszystko to i tak jest loterią :)

Jako drugi gatunek dałbym np. Idotropheus sprengerae. Tutaj brałbym 10-12szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.