Skocz do zawartości

Przelew i pomiar wody przy stałej podmianie


Waclaw

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie prac przy instalacji do stałej podmiany wody. Główna cześć pracuje już zgodnie z założeniami, ale zatrzymały mnie, zdawałoby się, banalne problemy: 

- otwór przelewowy do kanalizacji- poszukuję od dłuższego czasu kształtki do otworu przelewowego w ścianie zbiornika; średnica- 15- 20 mm; najlepiej gdyby to było PVC. Wydaje mi się, ze widziałem taką u jednego z kolegów, ale nie mogę tego namierzyć. 

- pomiar ilości podmienianej wody- ponieważ woda jest dolewana do zbiornika w sposób ciągły, a jej nadmiar spływa otworem przelewowy,  nie ma żadnej możliwości weryfikacji czy i w jakiej ilości następuje podmiana. Od dłuższego czasu bezskutecznie poszukuję przepływomierza rejestrującego przepływy ma poziomie 1l/ h. 

Może ktoś z kolegów czy koleżanek miałby jakiś pomysł? Po uruchomieniu całości, kompletne rozwiazanie zaprezentuję na Forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



- otwór przelewowy do kanalizacji- poszukuję od dłuższego czasu kształtki do otworu przelewowego w ścianie zbiornika; średnica- 15- 20 mm; najlepiej gdyby to było PVC.


Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem. Chodzi Ci o coś takiego?

 https://www.belio.pl/p110344,pvc-przejscie-przez-szkło-srubunek-20mm.html

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie takie. Chodzi mi o „oczko „ w szkle, podobne do tych, jakie czasem stosuje się w przelewach umywalkowych czy zlewozmywakowych, tyle że z PVC. Po stronie wody- kołnierz , po zewnętrznej- połączenie z odpływem do kanalizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Waclaw napisał:

- pomiar ilości podmienianej wody- ponieważ woda jest dolewana do zbiornika w sposób ciągły, a jej nadmiar spływa otworem przelewowy,  nie ma żadnej możliwości weryfikacji czy i w jakiej ilości następuje podmiana. Od dłuższego czasu bezskutecznie poszukuję przepływomierza rejestrującego przepływy ma poziomie 1l/ h. 

Może przepływomierz z czujnikiem Halla?, np pierwszy z brzegu:

Cyfrowy miernik przepływu + ze stali nierdzewnej czujnik przepływu 1/2 "czujnik temperatury

to jest przykład z wyświetlaczem. Możesz też kupić sam przepływomierz - koszt parenaście złotych i podpiąć do tego jakieś arduino czy inny komputerek. Sam coś takiego kupiłem, będę testował.

Co prawda piszą, że przepływ 1-25l/h ale 1l to ok 600 obrotów wirnika, czyli obrót co parę sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak pomoc Forumowiczów 😀

7 godzin temu, Bartek_De napisał:

http://sklep.aquamedic.pl/przelot-przez-szkło-am-tv.html

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za link- czegoś takiego szukałem.  

 

4 godziny temu, Falcowski napisał:

Te ponoć nie są zbyt dobre. Ktoś pisał, że lubią przeciekać.

Przelewy mają być montowane w płaszczyźnie lustra wody, wiec praktycznie brak jakiegokolwiek ciśnienia. Myślę że przy dobrym montażu ryzyko niewielkie. Ale dzięki za zwrócenie na to uwagi. 

 

5 godzin temu, wędrowycz napisał:

Może przepływomierz z czujnikiem Halla?, np pierwszy z brzegu:

Cyfrowy miernik przepływu + ze stali nierdzewnej czujnik przepływu 1/2 "czujnik temperatury

to jest przykład z wyświetlaczem. Możesz też kupić sam przepływomierz - koszt parenaście złotych i podpiąć do tego jakieś arduino czy inny komputerek. Sam coś takiego kupiłem, będę testował.

 Co prawda piszą, że przepływ 1-25l/h ale 1l to ok 600 obrotów wirnika, czyli obrót co parę sekund.

Dzięki za podpowiedź- szukając wcześniej, nie trafiłem na takie. Cena nie zwala z nóg, wiec można chyba zaryzykować 😀. Przepływy na poziomie 1 l/ h są trudne do wyłapania. Bardzo jestem ciekawy jak u Ciebie wypadną próby. Daj proszę znać, jak już będziesz miał jakieś zdanie na temat tych przepływomierzy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waclaw napisał:

Przelewy mają być montowane w płaszczyźnie lustra wody, wiec praktycznie brak jakiegokolwiek ciśnienia. Myślę że przy dobrym montażu ryzyko niewielkie. Ale dzięki za zwrócenie na to uwagi.  

Dodatkowo możesz, dla pewności skręcić to na silikon

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.