Skocz do zawartości

Start 345 litrów - pierwsze malawi.


bobasxx

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, suricade napisał:

Z wodą nie kombinuj, ja mam w kranie GH i KH powyżej 25 pyszczaki mają się dobrze. KH w akwarium i tak spadnie samoistnie. Przy zakupie ryb zapytaj w jakich parametrach były trzymane, jeżeli będą zupełnie inne niż Twoje to zrób aklimatyzację ( poszukaj w necie pod hasłem aklimatyzacja krewetek) i wszystko będzie dobrze.

Ok, tego narazie będę się trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, edzzio napisał:

Co masz w środku kaseciaka?  Takie rozwiązanie w zupełności wystarcza filtracji biologicznej w zbiornikach?:P Od kilku lat widzę na tym forum coraz większą  popularność takiej filtracji i osobiście się nad tym zastanawiam bo mój chinol coś cieknie 😜 Aranż spoko ale lepiej by było bez lawy;] 

Jest to turbo-kaseciak, w środku tylko gąbka 45 ppi 12,5x40cm, w komorze pompy: pompa i grzałka oraz miejsce na korpus 2" z żywicą na przyszłość. Żadnego złoża biologicznego w środku nie mam, temu właśnie ma służyć lawa w bryłach. Taki jest plan, życie go zweryfikuje ;)

2 minuty temu, iquitos68 napisał:

Bardzo fajnie dobrane kamienie. Widać jak istotne są duże głazy w kompozycji.

Masz rację, duże głazy = duże kryjówki, tylko jakie one ciężkie ;) wkładałem we dwójkę, z "duszą na ramieniu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bobasxx napisał:

No i akwarium zalane 😎 aranż nr 1 wygrał, nie udało się go odtworzyć na 100%,  bo musiałem dodać dwie bryły lawy wulkanicznej (posłużą jako złoże biologiczne), ale myślę że jest OK. 

Witaj!

Aranż naprawdę super!

3 godziny temu, bobasxx napisał:

Lawa to pomysł zaczerpnięty od Henryka z facebooka, nawet ładnie kontrastuje z kamieniami, jedyny minus to ostre krawędzie. 

Ta bryła lawy wszystko psuje,no i jak sam napisałeś w  poście ma ostre krawędzie,które mogą ranić ryby,a o tej wadzie Henryk mało wspomina,bo widzi tylko same plusy.

Równie dobrze biologia zaszczepi się w podłożu,tak samo jak na gąbce w kaseciaku,więc moim zdaniem lawa jest zbędna ;) 

3 godziny temu, bobasxx napisał:

Muszę trochę przerobić wylot z kaseciaka, bo w obecnym układzie wymywa mi piasek z dna do gołego podkładu, przy okazji poszukam czarnej rury wylotowej.

Użyj czarnej koszulki termokurczliwej na biały wylot z PCV i po problemie ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, egon44 napisał:

Ta bryła lawy wszystko psuje,no i jak sam napisałeś w  poście ma ostre krawędzie,które mogą ranić ryby,a o tej wadzie Henryk mało wspomina,bo widzi tylko same plusy.

Równie dobrze biologia zaszczepi się w podłożu,tak samo jak na gąbce w kaseciaku,więc moim zdaniem lawa jest zbędna ;) 

A jak myślisz, lepiej wywalić ją od razu, czy poczekać aż się biologia dobrze rozwinie? 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bobasxx napisał:

A jak myślisz, lepiej wywalić ją od razu, czy poczekać aż się biologia dobrze rozwinie? 

Ja bym wywalił,bo i tak nic to nie da,aby przyspieszyć start zbiornika,a na to trzeba czasu.

Nawet jak ktoś startuje na WA,to potem i tak ma problemy z parametrami po wpuszczeniu ryb,mimo że przed wpuszczeniem były one odpowiednie.Biologia sama musi się rozwinąć i dostosować do warunków w akwarium tj.ilość pożywki produkowana przez ryby(odchody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przestawiasz to spróbuj wrócić do tego ustawienia image.png.0ee0b94556fcb80dc742df8b98ebfedb.png

Chodzi o mały dołek na środku. Warto też jakieś kamienie przestawić bliżej przedniej szyby, albo dodać z przodu jakieś mniejsze. Teraz masz wszystkie w jednej linii i tworzy się murek. Ale to oczywiście kwestia tego co się Tobie podoba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, burza w baniaku... 

Lawa wyleciała całkowicie, najwyżej powieszę trochę w jakimś worku obok kasety za kamieniem. 

Chyba już ostateczna wersja:

IMG_20190616_185732.thumb.jpg.e40edd864a1359160633845ed122c40b.jpg

Lewej strony nie ruszę, bo mam tam z tyłu akurat tyle miejsca, żeby kaseciaka przesuwać w lewo lub odchylać górą w celu wyjęcia gąbki. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.