Skocz do zawartości

Moje pierwsze Malawi - 110x45x40


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, już dobrze.... Faktycznie, 10ml, wybaczcie początkującemu, kajam się :frown:

Powtórzyłem test NO3 - wynik wynosi 1 i nie chce być inaczej.

Co mam teraz robić ? Wlać ampułkę z bakteriami, dać mrożony pokarm ? Pierwszy raz mam do czynienia z cyklem azotowym i startem malawi. Zupełnie nie wiem, jak interpretować wyniki testów. Z książki Wojtka Sierakowskiego wiem, że NO2 ma nie być w ogóle, pH8 a NO3 ma nie przekraczać 15mg/l. Tylko jak się za to zabrać, mając te wyniki testów ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomaszzt napisał:

Dobrze, już dobrze.... Faktycznie, 10ml, wybaczcie początkującemu, kajam się :frown:

:):):)

16 minut temu, tomaszzt napisał:

Powtórzyłem test NO3 - wynik wynosi 1 i nie chce być inaczej.

No i prawidłowo.

16 minut temu, tomaszzt napisał:

Co mam teraz robić ? Wlać ampułkę z bakteriami, dać mrożony pokarm ? 

Jeżeli ten sposób startu wybierasz to wrzuć dwie  - trzy kostki mrożonego pokarmu    , lub  suchego mięsnego ( granulat o ile masz)  w ilości łyżeczki od herbaty , wlej ampułkę - dwie   prodibio biodigest i czekaj. Rób testy co  pięć dni  góra co  siedem i tyle. Jeżeli chodzi o pH  to też badaj ale nic nie kombinuj... ono w miarę dojrzewania się zmieni ale masz w tej chwili super więc się nie obawiaj. Po około miesiącu ( ciut krócej lub dłużej) cykl się zamknie i wpuścisz ryby. Cierpliwie czekaj , obserwuj .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 19:53, AndrzejGłuszyca napisał:

Jeżeli ten sposób startu wybierasz to wrzuć dwie  - trzy kostki mrożonego pokarmu    , lub  suchego mięsnego ( granulat o ile masz)  w ilości łyżeczki od herbaty , wlej ampułkę - dwie   prodibio biodigest i czekaj. Rób testy co  pięć dni  góra co  siedem i tyle. Jeżeli chodzi o pH  to też badaj ale nic nie kombinuj... ono w miarę dojrzewania się zmieni ale masz w tej chwili super więc się nie obawiaj. Po około miesiącu ( ciut krócej lub dłużej) cykl się zamknie i wpuścisz ryby. Cierpliwie czekaj , obserwuj .

Tak tez poczyniłem, zobaczymy, co będzie się działo. Woda nadal delikatnie mętna. Być może jestem przewrażliwiony na punkcie tego, że coś źle robię. Jak miałem Tanganikę, wydaje mi się, że przysłowiowy "kryształ" robił się znacznie szybciej.  Z drugiej strony, z Tanganiką "startowałem" lata temu, może nie pamiętam ?!

Aha, rozumiem, że co tygodniowe podmiany wody robię ?! Światła jeszcze nie włączam, temperatura wzrosła do 37,5, ale to kwestia upałów.

Edytowane przez tomaszzt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Aha, rozumiem, że co tygodniowe podmiany wody robię ?! Światła jeszcze nie włączam, temperatura wzrosła do 37,5, ale to kwestia upałów.


Podmianę zrób dopiero po zamknięciu cyklu, teraz nic nie ruszaj.
Na pewno 37,5?? U mnie przy tych upałach jest 27,5 stopnia

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.