Skocz do zawartości

Ikola1200maxx + aquanova 1500


Fecitaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Pierw pytanie czy ktoś ma filtr Ikola 1200maxx i może powiedzieć czy rzeczywiście jest tak cichy jak wyczytałem w internecie i na Lubelskim forum akwarystycznym ?

Druga najważniejsza sprawa.
Filtracja do 300L.
Planuje kupić Ikole 1200max i zrobić z niego główny filtr a aquanova 1500 zamienić na prefiltr ( zamist 4 koszy chce zrobić 3 z gąbkami o różnej granulacji) tylko czy to wyda skoro ikola ma rury 25/34 a aquanova 16/22, Ikola nie będzie się zbytnio męczyć zasysając z mniejszego węża a wypuszczać większym czy lepiej porostu kupić mały prefiltr z odpowiednimi wężami?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fecitaaaa napisał:

sama ikola 1200max jest niby do 1200L akwa z przepływem 2400L/h więc sam już powinien zrobić pralke w 300L akwarium dlatego pytam

 

Uwierz, żadnej pralki nie będzie. 2400 l/h to wydajność pompy a nie efektywny przepływ. W 160 l akwarium mam teoretyczny przepływ pomp 2200 l/h plus falownik 3000 l/h i nie ma żadnej pralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam FX4 w 300L i jest przykręcony bo "pralkuje" tak więc zasady nie ma. Przepływ z  wkładami na poziomie około 2200l/h, bez wkładów nie mierzyłem więc nie wiem ale wg producenta 2650 l/h. Może mi się dobry egzemplarz trafił 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fecitaaaa napisał:

Druga najważniejsza sprawa.
Filtracja do 300L.
Planuje kupić Ikole 1200max i zrobić z niego główny filtr a aquanova 1500 zamienić na prefiltr ( zamist 4 koszy chce zrobić 3 z gąbkami o różnej granulacji) tylko czy to wyda skoro ikola ma rury 25/34 a aquanova 16/22, Ikola nie będzie się zbytnio męczyć zasysając z mniejszego węża a wypuszczać większym czy lepiej porostu kupić mały prefiltr z odpowiednimi wężami?

Ikola 1200maxx wystarczy na ten litraż jako jedyny filtr. Sklej sobie mały ''prefiltr kasetowy'' ,którego umieścisz w rogu akwarium,a do niego włożysz rurkę zasysową z Ikoli. Gąbka(gradacji ppi45) w prefiltrze kasetowym wystarczy grubości 3 cm. Czyszczenie tej gąbki z prefiltra zajmuje dosłownie kilka minut.

Gdyby jednak okazało się że Ikola ma problem z zmiataniem syfu z podłoża(w co wątpię),to dołożysz jedynie falownik,który poderwie i zmienicie syf do zasysu prefiltra.

Posiadam w moim zbiorniku taki prefiltr. Ostatnio w nim miałem czarną gąbkę i tak ona wyglądała po 4 dniach pracy prefiltra kasetowego(foto poniżej)

59866278_2145224862239548_8632748093021880320_o.thumb.jpg.996d63459ac7ac25511ac90aac64cd35.jpg

W czwartek wymieniłem czarną gąbkę na niebieską. Tak wygląda gąbka po 2 dniach pracy prefiltra kasetowego(patrz poniżej). Na niebieskiej gąbce są lepiej widoczne zebrane zanieczyszczenia.Wyjęcie gąbki, jej przepłukanie pod kranem, ponowne włożenie do prefiltra zajęło mi niecałe 5 minut. Bardzo wygodne jest to rozwiązanie.

60348666_2158256134269754_4899541065977036800_o.thumb.jpg.62dc148faa2ca8045ed2a9be75bb65c2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Shymoon napisał:

Ja mam FX4 w 300L i jest przykręcony bo "pralkuje" tak więc zasady nie ma. Przepływ z  wkładami na poziomie około 2200l/h, bez wkładów nie mierzyłem więc nie wiem ale wg producenta 2650 l/h. Może mi się dobry egzemplarz trafił 😉

Nie ma reguły poza ilością wody dużą rolę odgrywa aranżacja , ilość i wielkość ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.