• ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• przemo-h
      Jak najbardziej może być jeden filtr, który ogarnie te dwie rzeczy. Opcji jest kilka i na pewno znajdziesz coś ciekawego na forum. Tak na szybko do tego litrażu... może to być kubełek. Z opcji DIY- filtr kasetowy, filtr HMF (Hamburg), czy filtracja w module imitującym skałę. 
    • rafalniski
      Co do agresji u Jalo Reef to objawia się ona głównie w okresie tarła, poza tym ryby są spokojne. Miałem o tyle trudną sytuację u siebie że nie mogłem trafić na samice i miałem więcej samców więc trochę się ganiały. Kupując układ 2+6 okazało się że jest jednak 6+2 🙂 Cześć samców oddałem, część się sama zredukowała 🙂 Ostatecznie z jedej pary miałem już ponad 30 sztuk potomstwa i dalej się trą. Główna samica potrafiła odbywać tarło z dwoma samcami na raz, raz w kryjówce jednego a raz u drugiego 🙂 Samice są wyjątkowo ciekawe, bo potrafią w ciągu kilku sekund przybrać barwy samca i pogonić inne ryby.  Z kolei moim zdaniem połączenie Hary i Saulosi nie wygląda zbyt fajnie, bo samice Hary za bardo są podobne do samców Saulosi. Na pierwszy rzut oka w akwarium, w którym były tylko te 2 gatunki ciężko było rozróżnić co jest co 🙂
    • AndrzejGłuszyca
      Przeniosłem do właściwego działu.
    • SlavekG
      Witaj, Zbiorniczek słusznych rozmiarów  🙂 i zapowiada się ciekawie. Jeśli chodzi o sam start to niby coś się ruszyło choć jest to słabo widoczne. Zrób kolejne testy za 2-3 dni, jeśli NH4 i NO2 pozostaną niezmienione to dodaj jeszcze 0.5ml WA. Skok NH4 powinien być widoczny, po czym powinno spadać z jednoczesnym wzrostem NO2.
    • TOMEKSIEDLCE
      Powinien ci ogarnąć biologie i mechanikę , ja na początku z Malawi z takim zaczynałem filtrem. Później można dodać falownik jak by okazało ze jest za słaby ten turbo 1000.
    • GOLUMN
      Zrobiłem już rezerwację na ryby!😁
    • Kubeq
      Mam msobo od Pana Jacka i również jestem zadowolony, ryby pływają u mnie już ponad 2 lata i mają się dobrze.   
    • bobanr
      Po prawie trzech latach doczekałem się podrośniętych trzech sztuk Borlejek. Widzę, także jednego (dosłownie 1 szt. ) młodziaka Labidochromis'a Caeruleus'a.    Z drugiej strony zastanów się co będziesz robił z narybkiem?
    • SlavekG
      Jeśli są to pochowane między kamieniami, choć przypuszczam że większość już została zjedzona.
    • AndrzejGłuszyca
      Jeżeli to była jej pierwsza inkubacja to się nie przejmuj. Wątpię abyś teraz wyłapał młode..no chyba , że przy podmianie znajdziesz gdzieś poukrywane co nie nie jest rzadkim przypadkiem.
  • Topics

• Images