• ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Bojar
      Zrobiłem z zgodnie z wytycznymi @stan'a w wersji którą powyżej opisał @Bartek_De. Jedyna różnica że mam 2 korpusy na chemię równolegle. Polecam to rozwiązanie na pompie 25-60. W stelażu głębokim na 50 cm zmieścisz bez problemów. Pierwsza idealnie cicha i wydajna filtracja.
    • AFOL
      W kiblu człowiek nie spuści i tylko liczyć na to, że ktoś weźmie je za darmo. 
    • Gonera1992
      Może źle to napisałem, bo raczej chodziło mi o to by nikogo nie zmyliło podejście sprzedającego do klienta, ponieważ kontakt z nim jest na bardzo wysokim poziomie, ale jak się później okazuje tylko kontakt. Reklamacja- reklamacją ale większym problemem jest to, co z tymi rybami teraz zrobić.
    • AndrzejGłuszyca
      Artur...ja wiem. Ale nie możemy się bawić w sędziów. Co innego skomentować  a co innego osądzić.
    • Bojar
      Bo to nie jest hodowla tylko hurtownia. Raz trafisz dobrze raz źle. Przykro że @Gonera1992źle trafił.
    • AFOL
      Trochę jak to usprawiedliwianie jednego miszcza z nieterminowości, nie odbierania telefonu i nie odpisywania na wiadomości, bo jak to mówią "robi najlepiej i można mu wybaczyć". Tutaj też świadomie sprzedawane buble, ale "szybko", więc gra muzyka. Takie ciche przyzwolenie na dziadostwo... Nigdy tego nie zrozumiem. No, ale daj znać jak zostanie załatwiona reklamacja. Rozumiem Andrzej co masz na myśli, ale bardzo cieżko uwierzyć w to, że jest inaczej, a jeśli faktycznie tak jest, to może warto zmienić nazwę? Ta "hodowla" brzmi szumnie
    • suricade
      Orientacyjne dane co do wielkości i przepływu: https://www.hmfshop.de/HMF---Pumpe/HMF-Pumpe-Uebersicht-82/
    • Ziajka25
      Tylko nie wiem czy zmieszczą mi się trzy korpusy równolegle w szafce. Zestaw przyjdzie mi w środę więc będę mógł sprawdzić.
    • stan
      Heh, widzę że mój temat żyje na całego 😉 
    • Wielki_Elektronik
      Z racji, że to mój pierwszy post na forum wypada się przywitać. 😀 Czytam od dłuższego czasu o filtrach "hamburgerach" z racji ich bezobsługowości, cichości oraz prostoty.  Teraz pytanie do praktyków tego rozwiązania. Akwarium 500 litrów. Jaki napęd do niego zastosować? Powiedzmy, że myślę o dwóch "kolumnach", "mobilnych" hmfach w rogach. Pompę pokroju AC 2000, cyrkulator a może pompę napowietrzacza? A może pierwszy oprzeć na pompie a drugi na napowietrzaczu i wspomóc się cyrkulatorem? 
  • Topics

• Images