• ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Tom Ford
      Poniewaz ktos na fb powiedzial mi aby zapytac się na forum bo tam jest duzo osob ktora się dobrze zna na osadzie wiec dlatego to powielilem.     OK obsada już ustalona.Zdecydowalem się jednak na dwa gatunki : Cynotilapia hera gallireya reef i Idotropheus sprengerae. Kupie po 10 sztuk z gatunku i pozniej bede redukowal jak zobacze ile samcow a ile samic. Takze dziekuje raz jeszcze za sugestie.
    • Ptoszek
      Witam, po dłuższej przerwie i powrocie na stałe do Polski, przyszedł czas by dokończyć akwarium. Akwarium 250x80x75h Nie mam pojęcia w jaką stronę chcę iść, mbuna, non-mbuna, czy drapieżniki. Najlepiej by było pomieszać wszystkie gatunki, ale niestety się tak nie da. Mógł bym Was prosić o pomoc w doborze obsady? Mogli byście podać nazwy rybek, które mogły by zasiedlić moje akwarium? Może po kilka przykładów z każdego gatunku, a pod głównym postem zamieszczał bym listę ryb które mi się podobają, przez Was zaproponowane. W starym akwarium pływała mbuna, Lawsi, Acei i Memba deep, Z tej obsady Najbardziej podobała mi się Memba,  Jeśli szedł bym w mbune to na pewno będę chciał stadko Acei - tylko nie wieim które czy Itungi czy, ngara, i Membę więc już jakiś początek jest 😂 Może jest szansa przy takim zbiorniku połączyć gatunki? Tak wygląda akwarium, szukam jakiś 2 dużych kamyków, lub usypię zeszczę jakieś gruzowisko może będzie jeszcze lepiej wyglądać.  
    • mavi
      I  wszystko rozumiem Jak pyską nie szkodzi zostawiam fabrykę mi jest to obojętne czy jest ciemniej czy jaśniej, zostawię fabrykę czyli.jasniej. dzięki!
    • AndrzejGłuszyca
      Recepty złotej nie ma . Ty musisz zadecydować czy wolisz klimat bardziej ciemny czy jasny. Jak będą przyzwyczajone to nic im nie będzie. Gorsze są takie zmiany bo ryba przyzwyczaja się do jednego rodzaju a tu nagle zmiana i w tym momencie nie możesz być pewny reakcji. Wejdź do naszej galerii i popatrz jak  inni mają rozwiązane ( wizualnie) oświetlenie. Jedni mają bardzo jasne a inni bardziej ciemne. Wybierz to co Tobie pasuje. Ryby z biegiem czasu oswoją się. Jak powiedziałem...nie ma złotej zasady. Każdy rodzaj oświetlenia ma swoje wady i zalety.  W tym Twoim przypadku po prostu potrzeba czasu.
    • mavi
      Czyli myślisz żeby zostawić odkryte ledy nawet jeśli no dość mocno świecą? Już wcześniej miałem cześć zaklejona no myślałem że rybka zaszkodzi w jakikolwiek sposób zbyt duża ilość światła. Czyli rybki tego nie odczuwają? Jeśli tak to ściągnę "oslonke" i zostawię jak wypuściła fabryka aquaela.  Dziękuję za radę!
    • AndrzejGłuszyca
      Światło w naszym biotopie jest właściwie  dla nas a nie dla ryb. Ono generalnie stwarza walory wizualne. Owszem....czasami np. zbyt mocne nie służy rybom wywołując  różne reakcje choćby płochliwość. Ja bym Ci odradzał jednak zaklejenie części diod. No chyba , że tak chcesz  ze względów wizualnych. Bo jeżeli chcesz  ściemnić tylko dla tego , żeby ryba szybciej się zaaklimatyzowała a potem wrócić do poprzedniego stanu oświetlenia to mija się to  z celem  bo ponownie możesz wywołać stres lub płochliwość. Daj jej czas. Inna sprawa , że pyszczaki są podatne na płochliwość i jeszcze wielokrotnie możesz się spotkać z tym zjawiskiem w swoim zbiorniku
    • Bartek_De
      Sądząc po tym zestawieniu Andrzeju NO3- między 50 a 100 NO2- 0 pH-8 KHd - między 15 a 20 CI2- 0 GHd- >14, >250 obstawiam paskowe JBL 6w1 Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    • mavi
      Wolałem się upewnić dzięki obkleje światło szara taśma będzie dużo mniej światła,  może szybciej się zaklimatyzuje. Dziękuję!
    • SlavekG
      A co ma się stać z rybkami, przecież ledów nie masz w wodzie? Jak światło jest bardzo mocne to to właśnie może być problemem.
    • mavi
      Głupie pytanie ale po to są pytania. Gdy obkleje szara taśma ledy nic się z rybkami nie stanie? Będzie dużo mniej światła A świeci dosyć mocno  
  • Topics

• Images