• ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Tom Ford
      Poniewaz ktos na fb powiedzial mi aby zapytac się na forum bo tam jest duzo osob ktora się dobrze zna na osadzie wiec dlatego to powielilem.  
    • Ptoszek
      Witam, po dłuższej przerwie i powrocie na stałe do Polski, przyszedł czas by dokończyć akwarium. Akwarium 250x80x75h Nie mam pojęcia w jaką stronę chcę iść, mbuna, non-mbuna, czy drapieżniki. Najlepiej by było pomieszać wszystkie gatunki, ale niestety się tak nie da. Mógł bym Was prosić o pomoc w doborze obsady? Mogli byście podać nazwy rybek, które mogły by zasiedlić moje akwarium? Może po kilka przykładów z każdego gatunku, a pod głównym postem zamieszczał bym listę ryb które mi się podobają, przez Was zaproponowane. W starym akwarium pływała mbuna, Lawsi, Acei i Memba deep, Z tej obsady Najbardziej podobała mi się Memba,  Jeśli szedł bym w mbune to na pewno będę chciał stadko Acei - tylko nie wieim które czy Itungi czy, ngara, i Membę więc już jakiś początek jest 😂 Może jest szansa przy takim zbiorniku połączyć gatunki? Tak wygląda akwarium, szukam jakiś 2 dużych kamyków, lub usypię zeszczę jakieś gruzowisko może będzie jeszcze lepiej wyglądać.  
    • mavi
      I  wszystko rozumiem Jak pyską nie szkodzi zostawiam fabrykę mi jest to obojętne czy jest ciemniej czy jaśniej, zostawię fabrykę czyli.jasniej. dzięki!
    • AndrzejGłuszyca
      Recepty złotej nie ma . Ty musisz zadecydować czy wolisz klimat bardziej ciemny czy jasny. Jak będą przyzwyczajone to nic im nie będzie. Gorsze są takie zmiany bo ryba przyzwyczaja się do jednego rodzaju a tu nagle zmiana i w tym momencie nie możesz być pewny reakcji. Wejdź do naszej galerii i popatrz jak  inni mają rozwiązane ( wizualnie) oświetlenie. Jedni mają bardzo jasne a inni bardziej ciemne. Wybierz to co Tobie pasuje. Ryby z biegiem czasu oswoją się. Jak powiedziałem...nie ma złotej zasady. Każdy rodzaj oświetlenia ma swoje wady i zalety.  W tym Twoim przypadku po prostu potrzeba czasu.
    • mavi
      Czyli myślisz żeby zostawić odkryte ledy nawet jeśli no dość mocno świecą? Już wcześniej miałem cześć zaklejona no myślałem że rybka zaszkodzi w jakikolwiek sposób zbyt duża ilość światła. Czyli rybki tego nie odczuwają? Jeśli tak to ściągnę "oslonke" i zostawię jak wypuściła fabryka aquaela.  Dziękuję za radę!
    • AndrzejGłuszyca
      Światło w naszym biotopie jest właściwie  dla nas a nie dla ryb. Ono generalnie stwarza walory wizualne. Owszem....czasami np. zbyt mocne nie służy rybom wywołując  różne reakcje choćby płochliwość. Ja bym Ci odradzał jednak zaklejenie części diod. No chyba , że tak chcesz  ze względów wizualnych. Bo jeżeli chcesz  ściemnić tylko dla tego , żeby ryba szybciej się zaaklimatyzowała a potem wrócić do poprzedniego stanu oświetlenia to mija się to  z celem  bo ponownie możesz wywołać stres lub płochliwość. Daj jej czas. Inna sprawa , że pyszczaki są podatne na płochliwość i jeszcze wielokrotnie możesz się spotkać z tym zjawiskiem w swoim zbiorniku
    • Bartek_De
      Sądząc po tym zestawieniu Andrzeju NO3- między 50 a 100 NO2- 0 pH-8 KHd - między 15 a 20 CI2- 0 GHd- >14, >250 obstawiam paskowe JBL 6w1 Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    • mavi
      Wolałem się upewnić dzięki obkleje światło szara taśma będzie dużo mniej światła,  może szybciej się zaklimatyzuje. Dziękuję!
    • SlavekG
      A co ma się stać z rybkami, przecież ledów nie masz w wodzie? Jak światło jest bardzo mocne to to właśnie może być problemem.
    • mavi
      Głupie pytanie ale po to są pytania. Gdy obkleje szara taśma ledy nic się z rybkami nie stanie? Będzie dużo mniej światła A świeci dosyć mocno  
  • Topics

• Images