Jump to content

Start 112-stki- tymczasowy dom dla małych Cynotilapii aurifrons Luwino Reef

Recommended Posts

Dzięki wielkie! 
Odpalaj i testuj Hamburga. 112 też może cieszyć. Chyba sobie zostawię ten zbiornik. Muszę tylko pomyśleć nad odpowiednimi lokatorami pod ten litraż i aranżację. 

A ja bardzo chętnie bym zobaczył jaką obsadę tam zainstalujesz :)
darianus
1 godzinę temu, morvudd napisał:

A ja bardzo chętnie bym zobaczył jaką obsadę tam zainstalujesz :)

Wg mnie zbyt mały wybór obsad dla 112L Malawi, ja bym poszedł w Tanganikę :)

Andrzej Głuszyca
2 godziny temu, morvudd napisał:

A ja bardzo chętnie bym zobaczył jaką obsadę tam zainstalujesz

Godzinę temu, darianus napisał:

Wg mnie zbyt mały wybór obsad dla 112L Malawi, ja bym poszedł w Tanganikę

@morvudd Autor w tytule tematu jasno napisał jakiej obsady dotyczy start tego zbiornika.

Panowie...to jest dział START  a nie OBSADA  stąd też PROŚBA.. Trzymajmy się tematycznie działu.

• 2 weeks later...
W dniu 3.08.2019 o 22:47, przemo-h napisał:

Odpalaj i testuj Hamburga😉

No i namówiłeś, zalewam 112l 😋

Co prawda tylko na dwa miesiące więc z aranżem nie szalałem, ale przynajmniej sprawdzę Hamburga. Będzie do poczekalnia dla Labidochromis joanjohnsonae od Pana Darka z Żor 😉

20190827_134135.thumb.jpg.a9a60ef86ab24281c6b045d0d3d3bcd5.jpg

• Like 4
przemo-h

@Mrózwidzę, że poszedłeś w lepszą opcję- czarne tło i czarna gąbka. Na starcie jest lepszy efekt wizualny. W moim przypadku trzeba było trochę poczekać, aż gąbka zmieni kolor.

Fajnie, że spróbowałeś i Ty.

Trzymam kciuki za lokatorów. Bardzo ciekawa mbuna👍

Edited by przemo-h
  • Like 1
suricade
1 godzinę temu, Mróz napisał:

No i namówiłeś, zalewam 112l 😋

Co prawda tylko na dwa miesiące więc z aranżem nie szalałem, ale przynajmniej sprawdzę Hamburga. Będzie do poczekalnia dla Labidochromis joanjohnsonae od Pana Darka z Żor 😉

20190827_134135.thumb.jpg.a9a60ef86ab24281c6b045d0d3d3bcd5.jpg

Wiecej fotek i więcej szczegółów dla potomnych np. Jaka pompa? :-) 

• Like 1
  • 2 years later...
Nath_147

Podepnę się pod temat bo szukam odpowiedzi na pytanie: 

Jak dlugo/do jakich rozmiarów można trzymać rybki w takim akwarium o długości dna 60 cm, by nie skarlowaciały?

Pikczer

Tak na oko 3-4cm to jeszcze maluchy ale jak ich będzie przesadnie dużo np z 80 to też może mieć to jakiś wpływ na ich rozwój. Jak będą dużo większe to trudniej o "swobodę ruchów". U mnie synodontisy po około 11 latach trafiły do większego akwarium. Miały średnio z 17cm a teraz nabrały masy i trochę są dłuższe, mają blisko 20cm. Urosły w około 8 miesięcy. Potrafiły urosnąć po tylu latach.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Jelonek
      Ryby kupione wczoraj, w hodowli Pana Rafała z Dudków koło Częstochowy. Serdecznie pozdrawiam, polecam i dziękuję Panu Rafałowi za możliwość obejrzenia całej hodowli. Ryby piękne i zdrowe, mają się świetnie. Udało się nabyć Saulosi F1 i Hary F1, oprócz tych zaplanowanych wziąłem też Labeotropheus trewavasae MC. Kulfonom nie mogłem się oprzeć choć wiem że 120cm zbiornik to dla nich trochę za mało. Zobaczymy jak się dalej sprawy potoczą, ale u mnie Malawi jest tematem rozwojowym 😁. Zanim dorosną pewnie i tak postawię większe akwa. Po nowych Saulosi widzę że są inne niż te poprzednie, co uświadcza mnie że tamte to jednak coral. Kilka fotek maluchów:
    • sabotage
      Tło ma świetna strukturę z duża ilością dużych szczelin, spróbuje porobić zdjęcia z innej perspektywy. Tło grubości od 5 cm do 20 cm. W szczeliny włożę spokojnie cała dłoń. Co do obsady. Wleci Synodontis, wleci jakiś drapieżnik w niewielkiej ilości. Mysle tez, o jakimś dodatkowym „naskalniaku”, ale to zobaczę, jak będzie wyglądać po zarobieniu zbiornika.
    • darianus
      Bardzo mi się podoba aranżacja i obsada 👍💪 Co do synodontisów to zapewnij im jakieś szczeliny między kamieniami żeby mogły się tam chować. No i do takiego szkła minimum z 15 sztuk, żeby czuły się swobodnie. Przy małej ilości bedą wiecznie pochowane. Ja bym już innych gatunkow nie dodawał, no może jakiegoś drapola 😉 
    • sabotage
      Cały zestaw przygotował @timi-akwaria.pro  Tło modułowe @ Tła akwarystyczne, moduły, zabudowy pod każdy wymiar na FB Oświetlenie modułowe + LedDimmerPro V5 Filtracja oparta na sumpie z gąbkami 45ppi oraz komorze z K1, całość napędzana Jebao DCP8000 + SLW 30. Akwarium wystartowane na WA + prodibio na początku września tego roku. Planowana obsada: 1)Placidochromis phenochilus Mdoka 2)Labidochromis caeruleus 3)Otopharynx tetrastigma/ Copadichromis borleyi Obsadę rozszerzę o dodatkowe trzy gatunki w tym jeden z tanganikańskich Synodontis    
    • triamond
      Myślę, że swobodny spływ da radę jak medium dojrzeje. Ale wydajność może być mniejsza niż w rozwiązaniach z dobrą cyrkulacją. Przy większych przepływach samo się mieszało (bez dziur) ale z kolei przywierało do gąbki. Rurka nawiercona żeby część wody zamiast lecieć do akwarium mieszała k1 w filtrze. Na spływie to nie pomoże, ale może ukierunkować przepływ. Może kolanko na wylocie ? Zamiast napowietrzania cyrkulator ? Wrzuciłem dla eksperymentu cyrkulator 5000l/h - doskonale miesza złoże, ale trochę się wloty otaczają K1. Zamówiłem jeszcze 2000l/h jak będzie cichy to może zostanie. Najlepiej byłoby cyrkulować z otworów...  może się uda. Będę eksperymentował. Woda w akwarium 21 stopni, woda na podmianie (53l/h) - 18-19 stopni. Wymiennik działa. Ale przepływ za duży. Więc będzie chyba ciągła podmiana.
    • Olsztynianin
      Dziś zrobione testy  Amoniak 0 No2 0 No3 10 Ph 7.5. Tak to wygląda dziś rano.  Pozdrawiam.  Pulpet nie ma problemu. Przyjedzie nitrivec to się go kiedy# zużyje. Pozdrowionka i dziękuję za rady. 
    • sabotage
      Dobre! Spróbuje przełożyć k1 do komory z rewizją i powrotem, też nawiercę rurki. Pytanie, czy fizyka (swobodny opad wody) da rade mieszać złożem? Aktualnie siedzi w komorze do której woda wpada górą (miesza może 30% złoża) i efekt jest mizerny. Kupiłem ultra cichą pompkę napowietrzająca, która okazuje się też być ultra słabą wydajnościowo.   Mogę też temat olać i liczyć, że po "obsadzeniu" złoże zacznie lepiej lawirować.
    • ziemniak
      Bardzo dziękuje. Czyli w moim przypadku - NIE DOTYCZY
    • Pikczer
      A kto im grzebie w akwarium itp? Kto karmi? Kto się najwięcej na ryby patrzy?  Wiedzą na kogo mają reagować. Bardzo inteligentne są. 
    • darkon
      Pokrętło służy do regulacji prędkości i częstotliwości wytwarzanej przez falownik fali.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.