oscarr

Start 375l

Recommended Posts

Bartek_De

Zejście wody poniżej wylotu nie powinno wpływać na zapowietrzenie się filtra bo w jednym z kanałów jest klapka puszczająca wodę w jedną stronę co uniemożliwia cofnięcie się wody.  Na króćcach do rur powinny być zawory a dodatkowo jest tam zawór w tym dynksie wkładanym w pokrywę. Czy to jest nowy filtr?

Woda nie cofa się do filtra tylko zwyczajnie wylatuje z rurki przez łączenie (regulację) i wtedy filtr zaciąga powietrze

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

AndrzejGłuszyca
7 godzin temu, SlavekG napisał:

Jak już uruchomisz ustrojstwo to pamiętaj żeby nie leciało więcej niż 3L/min

Czemu 3 litry na minutę?

7 godzin temu, SlavekG napisał:

Woda odstana bez uzdatniacza też nie jest bezpieczna bo chlor się ulotni ale chlor zawarty w chloraminie już się nie ulotni i to może wybić Ci raczkującą biologię.

Sławku ...chlor ulatnia się szybko. Ale nie jest prawdą ,że chloramina się nie ulatnia. Ulatnia się..ale zdecydowanie dłużej. Dlatego w takim przypadku ważne jest odstanie wody.

Loobo
W dniu 6.05.2019 o 21:56, SlavekG napisał:

Dobrze by było jakbyś sobie zapisywał wyniki pomiarów, najlepiej z datami.

To NO3 to Twoje wyjściowe. Teraz czekamy na spadek NH3 i wzrost No2.

Na marginesie ten test NH3 Zooleka jest beznadziejny bo pierwsze wartości są pomiędzy 0 - 1 podczas gdy wskazania powyżej 0.5 są już szkodliwe dla ryb. Test ten po prostu nieprecyzyjny. Nie mniej teraz do startu poradzimy sobie z samym No2 i No3

Beznadziejny to jest chyba użytkownik testu, który nie czyta instrukcji :) tam przecież jest tabelka, po której (znając PH) nasz dokładny wynik NH3.

Testy Zooleka na azot pokazują to samo co inne. Jedynie test PO4 mają kiepski, ale najtańszy dobry test na PO4 to Salifert.

SlavekG
2 godziny temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Czemu 3 litry na minutę?

Ponoć przy szybszym puszczaniu wody przez wkład z węglem, wegiel może nie wyłapać całego chloru. Ja i tak puszczam znacznie wolniej żeby nie obniżyć za szybko temperatury.

2 godziny temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Sławku ...chlor ulatnia się szybko. Ale nie jest prawdą ,że chloramina się nie ulatnia. Ulatnia się..ale zdecydowanie dłużej. Dlatego w takim przypadku ważne jest odstanie wody.

Tutaj Andrzeju z tym odstawaniem to tak na dwa razy. Na grupie był kolega który do podmian odstawał wodę przez kilka dni a i tak za którymś razem wybił całą obsadę taką odmianą, dlatego nie ufam samemu odstawaniu, dla bezpieczeństwa lepiej dac uzdatniacz.  

Edited by SlavekG
  • Like 1

oscarr
2 godziny temu, Bartek_De napisał:

Rurkę wlotową od tego HW masz regulowaną i ze skimerem jak na fotce? Jeśli tak to kiedy poziom wody spadnie poniżej rozsuwanego połączenia będzie się zapowietrzać. Przerabiałem to.

8f9de31ea93af184db76c4c9b82a519d.jpg&key=e598494b1420670b81c9508f2af13c6bbf003864fa944ade6ac78f0f0311a007

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Tak dokładnie tak mam jak na obrazku. Jak spadnie poniżej to się zapowietrza 😕 Skimmer mam póki co odłączony bo bardziej hałasuje jak jest włożony 

SlavekG
3 godziny temu, Bartek_De napisał:

Woda nie cofa się do filtra tylko zwyczajnie wylatuje z rurki przez łączenie (regulację) i wtedy filtr zaciąga powietrze

Też tak jest u mnie w tetrze ex1200, woda wyleci z rurki, później filtr zaciąganie powietrza ale w 5-10 minut wszystko wraca do normy, a tu u kolegi trwa to 2-3 godziny. 

AndrzejGłuszyca

Producenci polecają od 6 do 8 l/minuta . Myślę , że nie ma co spowalniać. Chociaż na pewno nie zaszkodzi . Przy 200 litrach samo nalewanie by trwało 66 minut licząc 3/mininuta. Aby wkład węglowy był skuteczny najlepiej lać zimną wodę. Ale warto przez moment puścić gorącą celem otworzenia porów. 

• Like 4

oscarr

Podmianka zrobiona część wody odstana + uzdatniacz, część przez korpus narurowy z węglem. Tyle wody podmienilem co na zdjęciu nwm ile to będzie litrów ale chyba teraz powinno być już ok. Dodałem też 1 ampułkę prodibo biodigest i trochę pokarmu na pożywkę bo zamówiłem i 1 mi się szyjka utlukla 😂

IMG_20190524_141222.jpg

Mam też pytanie czy to wszystko dobrze chodzi przez ten korpus? Poniżej film

SlavekG

Kolego, masz no2 1.5 ppm które staramy się zbić troszkę żeby skrócić Twoje oczekiwanie na zamknięcie cyklu, a Ty teraz dajesz więcej pożywki żeby mieć jeszcze więcej tego No2 ??? Bakterie dałeś-spoko, ale ta pożywka znowu wydłuży wszystko.

Jeśli chodzi o korpus to leci ok, zwróć tylko uwagę czy węże masz podłączone zgodnie z kierunkiem przepływu.

oscarr

No i wychodzi nie wiedza 😕 jest dobrze in- wąż z prysznica out - rurka wylotowa 

Edited by oscarr