oscarr

Start 375l

Recommended Posts

SlavekG
1 minutę temu, oscarr napisał:

Postaram się ale narazie czekam aż mi przyjdzie jedna część do ustrojstwa bo okazało się że w castoramie kupiłem zła mianowicie króciec. Wiec bazuje tylko na odstanej wodzie a pojemniki mam 2 takie wieksze nie wiem po ile litrów

A nie prościej kupić zwykły uzdatniacz do wody i możesz zrobić taką podmianę jaka Ci się podoba? Woda odstana bez uzdatniacza też nie jest bezpieczna bo chlor się ulotni ale chlor zawarty w chloraminie już się nie ulotni i to może wybić Ci raczkującą biologię.

Jak masz ampułkę Prodibio Biodigest to daj bo teraz nie wiemy co się tam dzieje i nie rób podmian wodą bez uzdatniacza lub ustrojstwa.

6 minut temu, oscarr napisał:

Wgl ten filtr Hw ledwo woda zejdzie ponizej wylotu jak naleje potem nową to on się odpowietrza i napełnia strasznie długo i głośno chodzi to powinno tak być ? Dzisiaj jeszcze musiałem odpiąć rury żeby zdjąć pokrywe i nakleić uszczelkę i miałem małą powódź jak woda trysła z rur xd 🤨

Zejście wody poniżej wylotu nie powinno wpływać na zapowietrzenie się filtra bo w jednym z kanałów jest klapka puszczająca wodę w jedną stronę co uniemożliwia cofnięcie się wody.  Na króćcach do rur powinny być zawory a dodatkowo jest tam zawór w tym dynksie wkładanym w pokrywę. Czy to jest nowy filtr?

• Dziękuję 1

oscarr
8 minut temu, SlavekG napisał:

A nie prościej kupić zwykły uzdatniacz do wody i możesz zrobić taką podmianę jaka Ci się podoba? Woda odstana bez uzdatniacza też nie jest bezpieczna bo chlor się ulotni ale chlor zawarty w chloraminie już się nie ulotni i to może wybić Ci raczkującą biologię.

Jak masz ampułkę Prodibio Biodigest to daj bo teraz nie wiemy co się tam dzieje i nie rób podmian wodą bez uzdatniacza lub ustrojstwa.

Zejście wody poniżej wylotu nie powinno wpływać na zapowietrzenie się filtra bo w jednym z kanałów jest klapka puszczająca wodę w jedną stronę co uniemożliwia cofnięcie się wody.  Na króćcach do rur powinny być zawory a dodatkowo jest tam zawór w tym dynksie wkładanym w pokrywę. Czy to jest nowy filtr?

Tak filtr jest nowy ale slysze jak po podmianie dużo głośniej chodzi przez dłuższy czas. Odpowietrza się i napełnia się wodą.

Znaczy uzdatniacz też wlewam Zooleka. Ale zawsze robiłem tak ze woda musiała być odstana. Nic się nie stanie jak wleje nie odstaną? Dzisiaj ten króciec wysłali wiec jutro powinienem go mieć wiec jutro już przez ustrojstwo naleje mam nadzieję. Podmiane i tak zrobie jak wrócę z pracy

Edited by oscarr

SlavekG

Tak filtr jest nowy ale slysze jak po podmianie dużo głośniej chodzi przez dłuższy czas. Odpowietrza się i napełnia się wodą.

A wyłączasz go na czas podmiany?

oscarr
Teraz, SlavekG napisał:

A wyłączasz go na czas podmiany?

Tak wyłaczam za 1x nie wyłaczyłem. Za 2 razem już wyłaczyłem i było to samo dalej głośno chodził przez jakiś czas teraz już normalnie

Ampułki niestety nie mam 😕 Zanim zamowie w internecie to znowu troche minie zanim je dostanę moze gdzies w okolicy mają w zoologu ale wątpie bo wiekszość dość uboga xd

SlavekG
3 minuty temu, oscarr napisał:

Znaczy uzdatniacz też wlewam Zooleka. Ale zawsze robiłem tak ze woda musiała być odstana. Nic się nie stanie jak wleje nie odstaną? Dzisiaj ten króciec wysłali wiec jutro powinienem go mieć wiec jutro już przez ustrojstwo naleje mam nadzieję. Podmiane i tak zrobie jak wrócę z pracy

Nie trzeba jej odstawać jak lejesz uzdatniacz, samo odstawanie i tak nic nie daje. Lej wodę do wiaderka, odpowiednią ilość uzdatniacza i do zbiornika.

Jak już uruchomisz ustrojstwo to pamiętaj żeby nie leciało więcej niż 3L/min

oscarr

Właśnie nie wiem czy w tym filtrze to funkcjonuje tak jak piszesz bo w rurze wlotowej ewidentnie cofa się woda i przez to on tak głośno chodzi przez jakis czas po podmianie i przez to że się odpowietrza 😕

Teraz, SlavekG napisał:

Nie trzeba jej odstawać jak lejesz uzdatniacz, samo odstawanie i tak nic nie daje. Lej wodę do wiaderka, odpowiednią ilość uzdatniacza i do zbiornika.

Jak już uruchomisz ustrojstwo to pamiętaj żeby nie leciało więcej niż 3L/min

a woda ma lać się  rozumiem zimna? Sorki za byc może błache pytania ale pierwszy raz bede używał i na chłopski rozum tak wnioskuje

SlavekG

Właśnie nie wiem czy w tym filtrze to funkcjonuje tak jak piszesz bo w rurze wlotowej ewidentnie cofa się woda i przez to on tak głośno chodzi przez jakis czas po podmianie i przez to że się odpowietrza 😕

Nie wiem co CI powiedzieć, a dobrze masz wszystko poskładane? Zazwyczaj zaciągnie troszkę powietrza ale zaraz to wypluje i powinien normalnie chodzić.

4 minuty temu, oscarr napisał:

Ampułki niestety nie mam 😕 Zanim zamowie w internecie to znowu troche minie zanim je dostanę moze gdzies w okolicy mają w zoologu ale wątpie bo wiekszość dość uboga xd

Jak dajesz uzdatniacz to ampułka nie będzie potrzebna ale zamówić możesz bo warto to mieć w domu.

oscarr
1 minutę temu, SlavekG napisał:

Nie wiem co CI powiedzieć, a dobrze masz wszystko poskładane? Zazwyczaj zaciągnie troszkę powietrza ale zaraz to wypluje i powinien normalnie chodzić.

No nie jest to jakoś bardzo uciążliwe troche nim poruszam wlacze i wylacze kilka razy i po 2-3h jest okej. Dzięki za pomoc dzisiaj :) Może to przez prefiltr eheima sam nie wiem

Edited by oscarr
  • Like 1

SlavekG
4 minuty temu, oscarr napisał:

a woda ma lać się  rozumiem zimna? Sorki za byc może błache pytania ale pierwszy raz bede używał i na chłopski rozum tak wnioskuje

Tak, ja puszczam prosto z kranu. Jak będą ryby to możesz puszczać dużo wolniej wtedy spadek temperatury jest niewielki. U mnie przy podmianie 15-20% w ciągu 4-5h temperatura spada niecałe 2 stopnie

• Like 1

Bartek_De

Rurkę wlotową od tego HW masz regulowaną i ze skimerem jak na fotce? Jeśli tak to kiedy poziom wody spadnie poniżej rozsuwanego połączenia będzie się zapowietrzać. Przerabiałem to.

8f9de31ea93af184db76c4c9b82a519d.jpg&key=e598494b1420670b81c9508f2af13c6bbf003864fa944ade6ac78f0f0311a007

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

• Like 1