Skocz do zawartości

Start 180l - nowy w świecie Malawi


bingo32

Rekomendowane odpowiedzi

Szczegolnie na to zwrocilem uwage. Mam od zalania na wskutek uszkodzenia/pekniecia akwarium jak rowniez sprzetu akwarystycznego. Z tym ze samo zalanie dotyczy tego jak mnie ktos zaleje. Gdy ja kogos zaleje kluczowe tu jest OC w zyciu prywatnym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bingo32 napisał:

Poczytałem teraz o tym fluvalu i rzeczywiście to opcja do solidnego rozważenia.

A czy jest tu ktoś kto ma zbiornik bez pokrywy? Estetycznie bardzo podobają mi się zbiorniki bez pokrywy, z dobra belką oświetleniową.

Wydaje mi się że o takich rozwiązaniach czytałem też na tym forum (tu nie stawiam twierdzenia bo ilość stron jakie czytałem z racji startu Malawi przyprawia o zawrót głowy). Pyszczaki to rzeczywiście takie chętne skoczki?

 

Jeżeli rozwiązanie jest ok to jakie belki polecacie (nie mam zdolności manualnych żadnych, sam nie zrobie ;)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Cześć

napisz na priv jaka belka się tobie marzy i coś stworzymy pod ciebie.

pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Falcowski napisał:

Lampy robi nasz kolega @Aqua-Dreams. Możesz sobie zamówić stojącą na krawędziach szyby i będzie kilkanaście cm nad taflą wody lub wiszącą do sufitu, ze 30-40 cm nad taflą.

Takie wiszące dają ładniejsze światło do wody i łatwiejszy dostęp do akwa, tylko warto wtedy zamówić z modułami o małym kącie padania (ok 30 stopni), żeby promienie szły prawie pionowo do wody - widok super.

Wisząca lampa odpada. W domu są dwa koty, jakby wyczaiły, że coś wisi, jest płaskie i można na tym spać mogłoby się to źle skończyć ;)

Przyznaje, estetycznie robi taka lampa wrażenie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, będą dwa akwa. Założyłem już osobny temat na start 375. 

Powiedzcie mi co zrobić z dojrzewającym 200l? Muszę go przenieść z salonu do przedpokoju ale nie zrobię tego jak baniak jest zalany. Na oko muszę wylać z niego praktycznie całą wodę. Jak zrobić żeby nie zaszkodzić procesowi dojrzewania? Wodę zlać a potem wlać tą samą? Wlać nową wodę? Jeszcze coś innego? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2019 o 11:57, bingo32 napisał:

Powiedzcie mi co zrobić z dojrzewającym 200l? Muszę go przenieść z salonu do przedpokoju ale nie zrobię tego jak baniak jest zalany. Na oko muszę wylać z niego praktycznie całą wodę. Jak zrobić żeby nie zaszkodzić procesowi dojrzewania? Wodę zlać a potem wlać tą samą? Wlać nową wodę? Jeszcze coś innego? 

Jeśli masz dostatecznie dużo wiaderek to możesz wykorzystać tą samą wodę.Jeśli nie masz,to lej świeżą,oczywiście wcześniej uzdatnioną lub przepuszczoną przez korpus z węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2019 o 11:57, bingo32 napisał:

Powiedzcie mi co zrobić z dojrzewającym 200l? Muszę go przenieść z salonu do przedpokoju ale nie zrobię tego jak baniak jest zalany

Bez kombinowania i bez szkody dla biologii: Zlej wodę ( całą) do czego się da w domu. Wyjmij piasek , kamienie, przestaw szafkę i ponownie wszystko niech wróci do akwa. Nie zapomnij tylko wypoziomować. Jak masz to dodaj do wody ampułkę prodibio biodigest. Nie martw się o biologię. Fakt..będzie w akwa "sajgon" ale filtry do rana sytuację opanują. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.