bingo32

Start 180l - nowy w świecie Malawi

Recommended Posts

bingo32

Szczegolnie na to zwrocilem uwage. Mam od zalania na wskutek uszkodzenia/pekniecia akwarium jak rowniez sprzetu akwarystycznego. Z tym ze samo zalanie dotyczy tego jak mnie ktos zaleje. Gdy ja kogos zaleje kluczowe tu jest OC w zyciu prywatnym.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aqua-Dreams
18 godzin temu, bingo32 napisał:

Poczytałem teraz o tym fluvalu i rzeczywiście to opcja do solidnego rozważenia.

A czy jest tu ktoś kto ma zbiornik bez pokrywy? Estetycznie bardzo podobają mi się zbiorniki bez pokrywy, z dobra belką oświetleniową.

Wydaje mi się że o takich rozwiązaniach czytałem też na tym forum (tu nie stawiam twierdzenia bo ilość stron jakie czytałem z racji startu Malawi przyprawia o zawrót głowy). Pyszczaki to rzeczywiście takie chętne skoczki?

Jeżeli rozwiązanie jest ok to jakie belki polecacie (nie mam zdolności manualnych żadnych, sam nie zrobie ;)

Cześć

napisz na priv jaka belka się tobie marzy i coś stworzymy pod ciebie.

pozdrawiam

• Like 1

bingo32
9 godzin temu, Falcowski napisał:

Lampy robi nasz kolega @Aqua-Dreams. Możesz sobie zamówić stojącą na krawędziach szyby i będzie kilkanaście cm nad taflą wody lub wiszącą do sufitu, ze 30-40 cm nad taflą.

Takie wiszące dają ładniejsze światło do wody i łatwiejszy dostęp do akwa, tylko warto wtedy zamówić z modułami o małym kącie padania (ok 30 stopni), żeby promienie szły prawie pionowo do wody - widok super.

Wisząca lampa odpada. W domu są dwa koty, jakby wyczaiły, że coś wisi, jest płaskie i można na tym spać mogłoby się to źle skończyć ;)

Przyznaje, estetycznie robi taka lampa wrażenie. 

• Haha 1

Falcowski
56 minut temu, bingo32 napisał:

Wisząca lampa odpada. W domu są dwa koty...

To akwarium bez pokrywy też odpada, bo szybko by ci rybki zniknęły :D

bingo32

Moje koty to specyficzne okazy. Same akwaria wgl ich nie interesują. Dyndająca lampa to już co innego :D

Rybkami za to interesują się psy. Na szczęście są za małe aby dosięgnąć góry zbiorników :D

bingo32

Decyzja podjęta, będą dwa akwa. Założyłem już osobny temat na start 375. 

Powiedzcie mi co zrobić z dojrzewającym 200l? Muszę go przenieść z salonu do przedpokoju ale nie zrobię tego jak baniak jest zalany. Na oko muszę wylać z niego praktycznie całą wodę. Jak zrobić żeby nie zaszkodzić procesowi dojrzewania? Wodę zlać a potem wlać tą samą? Wlać nową wodę? Jeszcze coś innego? 

• Like 1

egon44
W dniu 10.05.2019 o 11:57, bingo32 napisał:

Powiedzcie mi co zrobić z dojrzewającym 200l? Muszę go przenieść z salonu do przedpokoju ale nie zrobię tego jak baniak jest zalany. Na oko muszę wylać z niego praktycznie całą wodę. Jak zrobić żeby nie zaszkodzić procesowi dojrzewania? Wodę zlać a potem wlać tą samą? Wlać nową wodę? Jeszcze coś innego? 

Jeśli masz dostatecznie dużo wiaderek to możesz wykorzystać tą samą wodę.Jeśli nie masz,to lej świeżą,oczywiście wcześniej uzdatnioną lub przepuszczoną przez korpus z węglem.

Falcowski

Rozważyłbym jeszcze spuszczenie wody do wanny na czas transportu, a potem jej przelanie z powrotem.

AndrzejGłuszyca
W dniu 10.05.2019 o 11:57, bingo32 napisał:

Powiedzcie mi co zrobić z dojrzewającym 200l? Muszę go przenieść z salonu do przedpokoju ale nie zrobię tego jak baniak jest zalany

Bez kombinowania i bez szkody dla biologii: Zlej wodę ( całą) do czego się da w domu. Wyjmij piasek , kamienie, przestaw szafkę i ponownie wszystko niech wróci do akwa. Nie zapomnij tylko wypoziomować. Jak masz to dodaj do wody ampułkę prodibio biodigest. Nie martw się o biologię. Fakt..będzie w akwa "sajgon" ale filtry do rana sytuację opanują. I tyle.

bingo32

Z wielu powodów logistycznych uwzględniając nawet położenie gniazdek z prądem pomysł dwóch zbiorników upadł.
200l zlikwidowane, a oko cieszy 150x50x63.