Skocz do zawartości

Życie u Mroza (120x60x60)


Mróz

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Mróz napisał:

Tu pytanie do posiadaczy Placków, czy inkubacja u Waszych samic podczas pierwszej inkubacji też była taka skromna (chodzi mi o mało wypchany pysk)?

Być może placki tak mają😉 U moich Blue Otter jest to samo, nawet jak widzę tarło i dużą ilość jajeczek to i tak pysk samicy nie wygląda na wypchany. Na pułapkę nawet nie licz, czym chcesz ją tam zwabić? Najłatwiej złapiesz ją na śpiocha. Chociaż ja samice frejka czy Mylochromisa zawsze łapałem normalnie, dużą siatką. Bardzo powolnymi ruchami zaganiasz do rogu i jest Twoja. Być może to kwestia wprawy, ale udawało mi się to zawsze i bardzo szybko samica lądowała w siatce. Tylko trzeba uważać, raz miałem przypadek, że samica już w siatce wypuściła maluchy, możliwe że zbyt długo zwlekałem i to był już ostatni gwizdek. Powodzenia, trzymam kciuki za młodą mamę😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mróz napisał:

Tu pytanie do posiadaczy Placków, czy inkubacja u Waszych samic podczas pierwszej inkubacji też była taka skromna (chodzi mi o mało wypchany pysk)? To moja pierwsza non mbunowska inkubacja, więc nowe doświadczenie 😉

U samicy początkowo słabo widać inkubację, po czasie będzie lepiej widoczna.Gdzieś na forum wstawiałem film, młodych jest sporo. Te ryby rzadko podchodzą do tarła, miałem może cztery tarła.Moja samica gdy ją odławiałem wypuszczała młode. Trudno powiedzieć czy ten gatunek nie nosi dobrze, czy trafiłem na słabą mamę. W tym czasie miałem Placidochromis sp. Blue Otter mogłem wyłowić samicę do kotnika, trzymała młode super. Ryby pochodziły z różnych źródeł. Jeżeli możesz, opisz jak zakończy się inkubacja u Ciebie powodzenia.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Ewaluacja Nimbo v.2.

Już za kilka dni nadchodzi czas opuszczenia zbiornika przez mojego drugiego Nimbochromisa. 

Nasuwa mi się wniosek, że gdy obecny powędruje do zbiornika @aurban6, jego miejsce z pewnością zastąpi kolejny.

Przypominając sobie lukę, między pierwszym a drugim Nimbo, stwierdzam że te ryby świetnie kontrolują populację. W okresie kilku miesiecy bez drapieżnika, młode Caeruleusów były dosłownie wszędzie w ilościach niezliczonych.  Obserwuję też, że oby dwa osobniki były dużo bardziej aktywne jeśli chodzi o polowanie na przecinki, kiedy miały rozmiar do 10cm. Podczas gdy livingstoni jest w baniaku, widzę okazjonalnie dwie-trzy sztuki maluchów yellowów, które nigdy długo nie utrzymują się w baniaku. 

Podglądowo filmik jak to teraz wygląda:

 
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje niestety polować nie chcą. Krótki moment, może coś, a potem pożeracze granulatu. Pływają dwa, jeden chyba skundlony i oba już powoli do wydania, bo się zrobiły największe z obsady i coraz częściej widzę, że zaczynają koty drzeć z innymi rybami. Drugi coś tam może i regulował populację między 7 a 10 cm, ale urósł błyskawicznie i przestał polować Hardcore nie ma, ale robią się agresywne i terytorialne. A narybek szwenda im się przed nosem i nic się nie dzieje. Wolą powojować z dominującymi samcami tak dla sportu. Ogólnie byłem zachwycony może z miesiąc skutecznością. Potem szara rzeczywistość i chmara rdzawych małolatów wszędzie. A Nimbo pływają, bo śliczne.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.