Skocz do zawartości

Obsada moich 440 litrów ( 160x55x50).


Tomi86

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Tomasz78 napisał:

Po pierwsze to daj rybom jeść. Wyglądają jak pyszczaki z obozu koncentracyjnego

Daje im jeść, ale sam nie wiem czy wystarczająco, dużo się naczytalem ze głodna ryba to zdrowa ryba, a po czym poznajesz ze sa wyssane ?

Myślałem o dodaniu 

aulonocara cape maclear 

Albo Cyrtocara Moorii 

Myślałem o jednym samcu i dwie samiczki,  i może jedna albo dwie samiczki maingano ?

Też chciałbym żeby rybki miały komfortowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomi86 napisał:

Daje im jeść, ale sam nie wiem czy wystarczająco, dużo się naczytalem ze głodna ryba to zdrowa ryba, a po czym poznajesz ze sa wyssane ?

Dobrze że poczytałeś. Ale widzisz że mają wklęsłe brzuchy. 

Jak długo są u Ciebie ? Może takie chude już nabyłeś?

Cyrtocara moori jest za duża i chyba lubi otwarte wody do pływania, to jest non-mbuna, ale niech się wypowiedzą osoby które mają ten gatunek.

Aulonocara cape maclear, jeśli chodzi o wielkość ryb to nadają się do 450l ale to non-mbuna, z auratusem i maingano to kiepskie połączenie chyba że bez nich.

Najlepiej żeby Twoje akwarium było albo mbuna albo non-mbuna. Nie masz doświadczenia żeby robić mix, a to może się źle skończyć dla rybek.

Lepiej żebyś dodał jakiś gatunek mbuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No nie znam się, można  by powiedzieć że liznołem trochę tematu 😉ale jestem świeżak i nie chce im zaszkodzić, 🤔akwarium mam krótko jakieś 1 miesiąc, i jak narazie stabilizuje bio sferę. Ale mam w planach coś dodać jeszcze coś  do kompletu i szukam dobrych rad, masz rację  poszukam czegoś z gatunku mbuny żeby  była zgodność.

Rybki dostałem w pakiecie z akwarium wiec nie mam wpływu jak wygląda obecną obsada, wiem tyle że rybki, niektóre już  są  dość stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek daj im dwa razy więcej pokarmu niż do tej pory i tak za trzy dni wstaw fotki jak ryby wyglądają. W tedy stwierdzę czy ilość pokarmu jest już ok czy nie.

Jest dużo gatunków mbuny które nadają się do Twojego akwarium.

Masz jakieś na oku które Ci się podobają? Można by tam dodać jakiś w pasy pionowe bo takiego gatunku nie masz, a takich jest duży wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.