Sign in to follow this  
Tomi86

Obsada moich 440 litrów ( 160x55x50).

Recommended Posts

Tomi86
18 godzin temu, Tomasz78 napisał:

Po pierwsze to daj rybom jeść. Wyglądają jak pyszczaki z obozu koncentracyjnego

Daje im jeść, ale sam nie wiem czy wystarczająco, dużo się naczytalem ze głodna ryba to zdrowa ryba, a po czym poznajesz ze sa wyssane ?

Myślałem o dodaniu 

aulonocara cape maclear 

Albo Cyrtocara Moorii 

Myślałem o jednym samcu i dwie samiczki,  i może jedna albo dwie samiczki maingano ?

Też chciałbym żeby rybki miały komfortowo 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomasz78
22 minuty temu, Tomi86 napisał:

Daje im jeść, ale sam nie wiem czy wystarczająco, dużo się naczytalem ze głodna ryba to zdrowa ryba, a po czym poznajesz ze sa wyssane ?

Dobrze że poczytałeś. Ale widzisz że mają wklęsłe brzuchy. 

Jak długo są u Ciebie ? Może takie chude już nabyłeś?

Cyrtocara moori jest za duża i chyba lubi otwarte wody do pływania, to jest non-mbuna, ale niech się wypowiedzą osoby które mają ten gatunek.

Aulonocara cape maclear, jeśli chodzi o wielkość ryb to nadają się do 450l ale to non-mbuna, z auratusem i maingano to kiepskie połączenie chyba że bez nich.

Najlepiej żeby Twoje akwarium było albo mbuna albo non-mbuna. Nie masz doświadczenia żeby robić mix, a to może się źle skończyć dla rybek.

Lepiej żebyś dodał jakiś gatunek mbuny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomi86

 No nie znam się, można  by powiedzieć że liznołem trochę tematu 😉ale jestem świeżak i nie chce im zaszkodzić, 🤔akwarium mam krótko jakieś 1 miesiąc, i jak narazie stabilizuje bio sferę. Ale mam w planach coś dodać jeszcze coś  do kompletu i szukam dobrych rad, masz rację  poszukam czegoś z gatunku mbuny żeby  była zgodność.

Rybki dostałem w pakiecie z akwarium wiec nie mam wpływu jak wygląda obecną obsada, wiem tyle że rybki, niektóre już  są  dość stare.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomasz78

Na początek daj im dwa razy więcej pokarmu niż do tej pory i tak za trzy dni wstaw fotki jak ryby wyglądają. W tedy stwierdzę czy ilość pokarmu jest już ok czy nie.

Jest dużo gatunków mbuny które nadają się do Twojego akwarium.

Masz jakieś na oku które Ci się podobają? Można by tam dodać jakiś w pasy pionowe bo takiego gatunku nie masz, a takich jest duży wybór.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomi86

Dobrze będę więcej dawał  jedzenia i zobaczymy za 3 dni rezultaty 😊

Myślałem, że może  by dodać 

Acei, Saulosi, Agra

oczywiście jeden z tych gatunków. Samca i z dwie samice 🤔

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomasz78
10 minut temu, Tomi86 napisał:

Agra

A co to za gatunek? Chodziło Ci o afra? Może być, weź który Ci się podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomi86

To jest ta rybka na zdjęciu. Patrzyłem i nie ma za wiele z tego gatunku, a te co pisałem sa ładne

pyszczak-afra-hara-ryba-akwariowa-cynotilapia-afra.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomasz78
15 minut temu, Tomi86 napisał:

To jest ta rybka na zdjęciu. Patrzyłem i nie ma za wiele z tego gatunku, a te co pisałem sa ładne

To jest Cynotilapia Hara Gallireya Reef, w Polsce łatwo dostępna.

Edited by Tomasz78

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomi86

A jak myślisz dopasuje się do otoczenia ? Bo z wyglądu wygląda przepięknie 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bezprym

Samiczki Hary zleją ci się z Acei, chybe że weźmiesz Itungi. Tutaj masz fajną stronkę z rybami, przejrzyj i wybierz

 

http://www.malawi.si/Malawi/index.html

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 • Dziękuję 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posty

  • AndrzejGłuszyca
   Zgodnie z wolą autora temat dotyczący wpływu glonów na NO3  wydzieliłem jak w linku poniżej:   Tak na marginesie...szkoda , że  nie wrzucasz swoich zdjęć go galerii.
  • iquitos68
   Czas na podsumowanie testu wykorzystania glonów do zbijania NO3.  Test trwał 10 dni. Rozpoczą się podmianą wody 200 litrów (20% obiętości akwarium) wodą z kranu która miała 0 ppm NO3. W między czasie robiłem pomiary NO3 w akwarium: 1. Przed podmianą - 10ppm 2. Tuż po podmianie - 5 ppm 3. Po pięciu dniach - 10 ppm 4. Po dziesięciu dniach - 5 pmm Glony pędzę przede wszystkim 70 modułami 9500k które dają 9400 lumenów świecących 12-14 godzin na dobę na 100% ich mocy. Ich światło jest przełamane czerwonym i niebieskim z modułów RGB co sumarycznie da ponad 10000 lumenów ze wszystkich źródeł światła na 840 litrowy baniak. Teraz sprawdzam i pożera to to 92 W  . Wieczorne słabe światło świeci także późnym wieczorem co może podtrzymywać fotosyntezę do 18 godzin na dobę. Glonów jest bardzo dużo i  są zielone i brązowe. Bomblują tlenem podczas dnia gdy zachodzi fotosynteza. Są ulubioną przekąską dla Mylochromisów, Lichnochromisów (tych mniejszych), Protomelasów i Othoparynksa. Rybska je przetwarzają, a ja muszę raz na 7 dni czyścić kaseciaka. Wnioski. Potwierdziłem wcześniejsze badanie, czyli że silne oświetlenie akwarium sprzyja rozwojowi glonów, które skutecznie obniżają NO3. w akwarium. Minusem jest koszt prądu, wiadomo, i konieczność posiadania bardzo wydajnego filtra mechanicznego do usuwania glonowych odchodów ryb. Plusem jest możliwość ograniczenia podmian wody a przez to uzyskanie bardziej stabilnych jej parametrów. Oczywiście doznania estetyczne oglonionych kamieni i tła bezcenne Luźne rozważania na koniec to to czy coś mogło zafałszować wynik. Zacząłem sypać sodę, ale to chyba nie to. Testy na NO3 nie są przestarzałe. Na logikę ta cała zielona biomasa z filtra którą muszę czyścić to nic innego jak magazyn azotanów i innych związków budujących glony. Tak zresztą jak u roślin. Powtarzam, tak mi się wydaje jedynie, fachowcem nie jestem        
  • SlavekG
   Ma to sens co piszesz Andrzeju, a i nic nie stoi na przeszkodzie żeby kolega sobie to rozwiązanie w pierwszej kolejności wypróbował bo łatwiejsze do wykonania, a jak nie da rady to wtedy kombinować coś innego.
  • AndrzejGłuszyca
   Może tak być...ale ten prefiltr zasysa całym sobą . U mnie też jest spora różnica w średnicach . Z tym ,że długość redukcji to 3 cm no może 4 cm. I tak naprawdę nie widzę różnicy gołym okiem w tzw. "siku". Myślę , że gdyby ten prefilt nie zasysał całym sobą a tylko np. jakąś rurką i gdyby redukcja miała długość znacznie większą to  byłby ten efekt o którym mówisz czyli ograniczenie przepływu. 
  • SlavekG
   To fakt że jak się chce to się da. Jednak tu różnica średnic jest znaczna i bardziej myślę tu o zdławieniu filtra przez pre filtr niż samo dopasowanie rurek. Może się mylę, ale myślę że ten pre filtr jest ok do mniejszych filtrów, a do tych większych odpowiedniejszy będzie korpus. Wiem że nie tak prosty w czyszczeniu ale nadał łatwy a robotę robi świetną.
  • AndrzejGłuszyca
   Sławku...fakt..nie zwróciłem na to uwagi ale to tylko dlatego ,że mam go teraz w innym filtrze jak NCF1500 i też jest różnica średnic pomiędzy wężem a króćcem z tego prefiltra. Zrobiłem redukcję z węża w ten sposób , że w gorącej wodzie  końcówkę  węża( redukcji) rozgrzałem , wcisnąłem  na szerszą rurkę  jaką jest rura z mojego filtra  i jest OK. Podczas zdejmowania prefiltra , końcówka mocno siedzi na rurze z filtra i tyle
  • SlavekG
   Andrzeju, nie żebym się czepiał ale czy ten pre filtr nie będzie za mały do tej Ikoli 1200? Kolega pisze że tam jest wąż 25mm średnicy wewnętrznej.
  • AndrzejGłuszyca
   Nie kombinuj z NCF 1500. mam ten filtr i nic o nim dobrego nie usłyszysz z mojej strony. Pomyśl o prefiltrze Eheim jak w linku poniżej. Ja stosuję takie rozwiązanie i uważam , że jest bardzo ok. Tyle, że zamiast gąbek mam w środku watę Symec JBL.  
  • SlavekG
   Jak koleżanka wyżej, polecam prefiltr z korpusu narurowego. Filtr jest spory i ma dość duży przepływ dlatego i prefiltr powinien być odpowiedni. Jak się zdecydujesz to pamiętaj żeby korpus narurowy miał przyłącze 3/4 cala i nie mniejsze. Rozwiązanie o którym Ty piszesz na pewno mocno zdławi Ikolę. W razie pytań jak zrobić taki prefiltr pisz,  pomoge ogarnąć temat.
  • suricade
   Nie ma reguły poza ilością wody dużą rolę odgrywa aranżacja , ilość i wielkość ryb.
 • Topics

 • Images