Skocz do zawartości

Moje Saulosi


Piachu

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 128l.Po kilku inkubacjach z trzech samic nie zostala zadna.Winowajca jest samiec dosc agresywny.Powoli sukcesywnie w ciagu 6 m-cy wybil wszystkie.Dzien przed smiercia samice w dobrej kondycji bez widocznych oznak chorob.Pozostaly mi 3 mlode od pierwszej samicy.Ten litraz za maly na ten biotop chyba ze na maluchy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o to akwarium chodzi ?

To faktycznie można je urządzić w sposób bardziej dostosowany do saulosi. Piasku jest dużo a odpowiednich kamieni za mało. Przy małym litrażu można zamiast kamieni dać puste w środku moduły ( są tematy na forum jak je zrobić.). I tu się pewnie niektórym narażę ale miałeś za mało ryb. Saulosi to stadna ryba i jeżeli wpuścisz młode to jest szansa, że się dobiorą w odpowiedni układ, nawet wielosamcowy.

Tutaj masz przykład aranżacji akwarium o podobnej długości

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zmienilem aranz akwarium i dokupilem 6 potencjalnych samic.Po okolo 2 tyg.nie widac agresji u samca widac oznaki lekkiej dezorientacji mimo tego iz jeden z nabywcow bedzie to raczej samiec.Ryby to odmiana koral i bylem swiadomy wyboru gdyz w Toruniu i okolicach ciezko o czysta ladna odmiane.Dr Pawlak  tez nie posiada a inni sprzedajacy nie maja 4-5 cm ryb a narybek to czesto bastardy.

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! 

Zbiornik jest niewielki i ryzyko ofiar zawsze jest. Każdy, dodatkowy centymetr w naszym biotopie ma bardzo duże znaczenie, ale nie oznacza to, że Twoje akwarium jest do bani i powinieneś kupić sobie większe. W takich zbiornikach pielęgnowano saulosy już od dawna. Poruszyłeś temat aranżacji, więc dodam do tematu coś od siebie. Mam nadzieję, że nie przesadzam😜

Aranżacja zbiornika to trochę trudny temat, który ma dość duże znaczenie w życiu codziennym naszych pyszczaków. Ryby te w akwariach wraz z dorastaniem tworzą hierarchię, swego rodzaju społeczeństwo, dla którego ukształtowanie zbiornika moim zdaniem ma duże znaczenie. Każdy z nas kieruje się innymi kryteriami przy zakładaniu zbiornika w mniejszym, lub większym stopniu. Jedni preferują minimalizm ze względu na zalegające odchody, czy nadmierny przyrost narybku. Drudzy idą w kierunku aquacapingu. Dlaczego? Sam nie wiem🤔. Może po prostu to lubią i chcą, aby ich zbiornik był atrakcyjny pod każdym względem. Są też zwolennicy zagruzowanych zbiorników, którzy próbują stworzyć jak największą ilość grot i szczelin. Te "kryjówki" są schronieniem dla słabszych ryb oraz rewirami dla dominujących samców. 

Myślę, że spokojnie można znaleźć na to wszystko kompromis. Bardzo dobrze znana fotka poniżej mówi sama za siebie:

psaulosi2003.jpg.087b75534803d4705921e032a2ffe8b0.jpg

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.