oscarr

pokrywa na zamówienie

Recommended Posts

oscarr

Witam mam pytanko będę w końcu zmieniał akwarium na większe ale tak przeglądałem na allegro i bez rewelacji cenowo jeżeli chodzi o całe zestawy z pokrywą, chciałbym tak około 300 - 375 Litrów, wiec lepszym rozwiązaniem będzie kupić osobno chyba. Tutaj od kolegi z forum Akwaria.pro wydaje się całkiem sensowna oferta, tylko teraz moje pytanie gdzie byście polecili żeby zrobili pokrywę na wymiar? Znalazłem jednego gościa na olx z Trzebini  co robi pokrywy z drewna na wymiar, ale nie wiem czy robi dobrze czy warto zaufać? Ktoś miał może styczność albo może polecić gdzieś indziej pokrywy na wymiar? Z góry dziękuje za wszelką pomoc. :)

rekawiczka

A rozważałeś samodzielne wykonanie pokrywy?

oscarr

Nie mam takich zdolności niestety i nie wiem jakbym miał się za to zabrać. 🤣🙄

Edited by oscarr

Falcowski

Mi robiła firma pod Warszawą. Jak dla mnie rewelacja. Robią też na rynek niemiecki.

Mają własny profil aluminiowy i dopiero do niego wklejają płytę meblową. Z zewnątrz rewelka, a od środka płyta nie ma styczności z wilgocią.

Profil przysłania linię wodną, tak chyba 4 cm od krawędzi szkła.

AndrzejGłuszyca
8 godzin temu, oscarr napisał:

Tutaj od kolegi z forum Akwaria.pro

A Marcin nie robi pokryw?

benjam

Mnie pokrywę do 200x60 będzie robił facet w Rudzie Śląskiej który będzie kleil dla mnie zbiornik. Pokrywa będzie z białego Lacobelu a więc nic nie spuchnie anie nie napecznieje:) lepszego rozwiązania chyba nie ma:) 

M4L4WI_F4N
35 minut temu, benjam napisał:

Pokrywa będzie z białego Lacobelu a więc nic nie spuchnie anie nie napecznieje:) lepszego rozwiązania chyba nie ma:) 

To zależy jakie rozwiązanie będzie zastosowane czyli coś na wzór aquael glossy czy korona będzie wklejona na zewnątrz baniaka. Jeżeli na wzór glossy to może być problem z pojawiającymi się pecherzykami powietrza lub tak jak mam u siebie czyli zacinajacym się skimmerem. Szyba jest gruba więc pływak blokuje się o wewnętrzną szybę. Jeżeli lacobel przykleisz na zewnątrz to czy będą w nim wycięcia z tyłu na przewody i rurki od filtrów.

oscarr
1 godzinę temu, AndrzejGłuszyca napisał:

A Marcin nie robi pokryw?

W opisie faktycznie pokrywy też są ale to zorientuje się w cenach jeszcze. 

Godzinę temu, benjam napisał:

Mnie pokrywę do 200x60 będzie robił facet w Rudzie Śląskiej który będzie kleil dla mnie zbiornik. Pokrywa będzie z białego Lacobelu a więc nic nie spuchnie anie nie napecznieje:) lepszego rozwiązania chyba nie ma:) 

Ruda to blisko mnie więc by pasowalo, wysłałem priv :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Tomi86
      Tez bede to zmienial, jest to chwilowe. Mam podłączone na razie dwa filtry biologiczne jeden jest nowy i chce w nim wytworzyc bakterie a narazie mi nie przeszkadzaja te rurki. No i jeden mechaniczny 😉 Ale tak jak pisales przyjdzie czas i inny dział 😁 Przepraszam, nastepnym razem będę bardziej precyzyjny. Narazie jestem świeżak wiec też do pewnych rzeczy musze dojść sam, jak drugi osobnik w wiaderku 😉 
    • AndrzejGłuszyca
      Moje jak tylko widzą siatkę to momentalnie znikają..a tak  to mogę je rękoma łapać. Musisz sobie poradzić...:)
    • Tomasz78
      No i wszystko się wyjaśniło co się stało z maingano. Został mocno pogryziony już w wiaderku przez samca auratusa. Jak wpuściłeś maingano do akwarium ten był już w agonii, a możliwe że i auratus z akwarium mu dołożył i koniec. Trzeba było od razu napisać co dokładnie robiłeś tak jak Ci pisałem a sprawa byłaby od razu jasna.
    • Tomi86
      Już teraz wiem 😥 A jak jest ciężko skubanego złapać, od 4 godzin próbuję dwa Auratus odłowić  i nie ma szans😭, jak by wiedziały ze na bank chodzi o nie ,bo reszta nawet wpływa do siatki 😂
    • AndrzejGłuszyca
      To jest Twój killer:)
    • Tomi86
      Rybek nie miałem w worku, tylko w wiaderku. Po przyjeździe do domu, była  dolana szklanka wody z akwarium. Po ok 20 / 30 min dolalem do końca wody z akwarium to znaczy ok 3 / 4 szklanek i odczekalem z 2h kontrolujac temperature byla tala sama jak w akwarium, już wtedy rybka wyglądała kiepsko A była w wiaderku z auratusem. Następnie odlowiłem rybki i wpuscilem do akwarium. No a potem to już wiesz. Więc myślę że zrobiłem wszystko w miarę  dobrze, wiadra też były otwarte podczas jazdy wiec tlenu nie zabrakło 
    • AndrzejGłuszyca
      Tak jak ci radzi @Tomasz78...zmień obsadę na bardziej łatwą  i odpowiednią . Tutaj ewidentnie Twoje ryby są lane..Masz w dziale OBSADY  otwarty temat. Tam ustal co chcesz  w połączeniu z tym co masz a zrobisz sobie porządek i weź pod uwagę rady Tomka. A tak na marginesie to uważam  że ta deszczownia jest Ci zbędna. Tylko spowalnia przepływ. Ale to już inny temat.
    • anutemix
      Szkoda rybki☹ nie żebym się czepiał ale troche za mało dolewałeś wody, powinno się dolewać prawie do pelnego worka wody ze zbiornika lub metodą kropelkową.  Wszędzie trąbią jak prawidłowo przeprowadzić aklimatyzację.
    • suricade
      To o to akwarium chodzi ? To faktycznie można je urządzić w sposób bardziej dostosowany do saulosi. Piasku jest dużo a odpowiednich kamieni za mało. Przy małym litrażu można zamiast kamieni dać puste w środku moduły ( są tematy na forum jak je zrobić.). I tu się pewnie niektórym narażę ale miałeś za mało ryb. Saulosi to stadna ryba i jeżeli wpuścisz młode to jest szansa, że się dobiorą w odpowiedni układ, nawet wielosamcowy. Tutaj masz przykład aranżacji akwarium o podobnej długości  
    • Tomi86
      No niestety padła rano 😥
  • Topics

• Images