• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• sopel363
      Hej, do swoich pierwszych ryb z Malawi,a mianowicie: Chindongo saulosi taiwan reef, Iodotropheus sprengerae i Cynotilapia afra jalo reef, które dzisiaj do mnie powinny dojechać zakupiłem wcześniej taki pokarm: 1.JBL SPIRULINA 40% PREMIUM PŁATKI 2.NATUREFOOD PREMIUM CICHLID PLANT S 3.NATUREFOOD PREMIUM CICHLID S 4.OSI O.S.I. ARTEMIA FLAKES 5.OSI O.S.I. CICHLID FLAKES 6.TROPICAL PRO DEFENCE Czy wszystkie te pokarmy nadają się do podawania codziennego dla tych ryb tzn.po prostu naprzemiennie? Czy któryś powinienem jakoś ograniczać w podawaniu np. raz w tygodniu? Czy może dokupić jakiś pokarm bo czegoś będzie brakowało? Czy może któryś z tych pokarmów kompletnie odstawić bo się nie nadaje ?Jak najlepiej ustawić dietę tygodniową z tego co mam dla podanych gatunków? 
    • MinasTirith
      To jest przyjacielu zwykły łupek szarogłazowy, kupiony na składzie kamienia za jakieś 60 gr/kg. Ten konkretny kupiłem na składzie w Tychach. Jest go około 70-80 kg, stoi na spienionym pcv o grubości 3mm.   
    • Anna
      Fugi widać idą w poprzek pokoju.A teraz mam inna zagwostke po tym co napisałeś bo bylam " pewna " że ściana między sąsiadami jest ścianą nośna a widać że różnie może być. 
    • prezesik25
      No, niekiedy wywalały mi się sinice. Na tą chwilę jednak zaprzestanę na "przeróbce" kaseciaka na HMF, nie chcę kombinować filtrem, który u mnie bardzo dobrze się sprawdza.
    • Walker
      Trochę się mu nie dziwię. Lecz wizja lokalna też jest pomocna.  Jak kiedyś malowaliście sufit to na pewno były widoczne na nim fugi od płyt stropowych. Właśnie one wskażą w którym kierunku opiera się płyta.  Nie zawsze ściana nośna jest tą właściwą o której myślisz - układ mieszany oparcia stropów i też był stosowany w starym budownictwie. 
    • bojack
      Fajne te głazy. Co to za kamień? Gdzie takie fajny głazy można kupić? Orientujesz się jaka jest łączna waga kamulców które rzuciłeś do zbiornika? Co położyłeś na dno? Żeby nie było OT, to dodam coś od siebie  Ja niedawno na start wrzucałem ślimaki (ampularia, helmet, tylomelania - ostatnie niestety raczej nie przetrwają z pyszczakami) i dokarmiłem je "odpowiednio" pokarmem dla ryb żyjących na dnie, naprodukowały aż za dużo związków azotu na początek  Ale po dodaniu biodigest i "zaprawy" z filtra kolegi z forum ruszyło szybko. 
    • Masterjam
      Chciałem zabudować filtr jak to zrobił Pleziorro , ale nie jestem aż tak zdolny i trzeba kaseciaka osłonić 
    • przemo-h
      Dobrze kombinujesz👍
    • Masterjam
      Aż się zdziwiłem bo sporo jest takich pionowych z zupełnie płaską dolną częścią w celu zasłonięcia filtra , czyli jestem na dobrej drodze
    • przemo-h
      Piękne kamulce i jak najbardziej się nadają.  Staraj się wybrać kamienie o nieregularnych kształtach i strukturze, oraz różnej wielkości. 
  • Topics

• Images