Skocz do zawartości

Pseudotropheus Tropheops Chilumba


Morganelo

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, AFOL napisał:

atrapa samica.png

Z opisów wychodziło, że tylko samce posiadają atrapy... Wcześniej dla mnie nie było regułą ze atrapa to samiec. Owy gatunek jest dla mnie nowością i znikome informacje o nim dają pole do poznawania na nowo ciekawej ryby...

11 godzin temu, przemo-h napisał:

Już pokazują charakter przy wielkości 5cm. Masz jedną stratę i Twoja ręka jest na celowniku😄

Jeśli będą za bardzo wojować, to sugeruję zostawić pusty zbiornik bez dekoracji do czasu przesiadki na większy. 

Najwięcej informacji można znaleźć w książkach Koningsa "Malawi cichlids in their natural habitat". 

Ja się nie poddam z tym nurzańcem, jest i będzie :) ... Za namiar na książkę dziękuję, postaram się ją zamówić...

 

7 godzin temu, Merlot napisał:

@fish_magic ma u siebie w sprzedaży ten gatunek jak dobrze pamiętam 

Tak posiada w ofercie, ale wersję "Tropheops Chilumba Orange" - a to już chyba jest inna odmiana, choć tego nie wiem... Za mało danych posiadam na temat gatunku "Chilumba"... Możliwe, że u mnie też może być ta wersja, ale nie odpowiem na to pytanie w 100%.

Edytowane przez Morganelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Morganelo napisał:

Z opisów wychodziło, że tylko samce posiadają atrapy..

Często można trafić w internetach na informację, że samice msobo, membe deep, czy Tropheops sp. 'chilumba' nigdy nie trafiają się z atrapami. Trafiają się. Fakt, te atrapy są bardzo małe. Jeśli są, to zazwyczaj jedna, dwie to już rzadkość. Mam np. samice I. sprengerae z odłowu, która ma 2 atrapy jajowe. Jedna mała, a druga jeszcze mniejsza :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak posiada w ofercie, ale wersję "Tropheops Chilumba Orange" - a to już chyba jest inna odmiana, choć tego nie wiem... Za mało danych posiadam na temat gatunku "Chilumba"... Możliwe, że u mnie też może być ta wersja, ale nie odpowiem na to pytanie w 100%.
To ta sama ryba, "Orange" to po prostu nazwa handlowa ewentualnie samice mogą być bardziej pomarańczowe w wyniku chowu selektywnego.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AFOL napisał:

Często można trafić w internetach na informację, że samice msobo, membe deep, czy Tropheops sp. 'chilumba' nigdy nie trafiają się z atrapami. Trafiają się. Fakt, te atrapy są bardzo małe. Jeśli są, to zazwyczaj jedna, dwie to już rzadkość. Mam np. samice I. sprengerae z odłowu, która ma 2 atrapy jajowe. Jedna mała, a druga jeszcze mniejsza :P 

No właśnie z tym brakiem atrapy jajowej to wiedza z informacji uzyskanych na stronach www (znikomych - chyba na 2 była o tym mowa)... Wiem, że pielęgnice Malawi potrafią posiadać atrapy. Posiadałem stado Rdzawych i zaobserwowałem, że jedna zadeklarowana samica posiada jedną atrapę jajową :)

4 godziny temu, Bezprym napisał:

To ta sama ryba, "Orange" to po prostu nazwa handlowa ewentualnie samice mogą być bardziej pomarańczowe w wyniku chowu selektywnego.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli pośrednio miałem rację, że moje mogą być "Orange" ale czy można stosować owy dopisek??? To jest tylko jako dodatek hodowlany dla ludu czy raczej brać to pod uwagę jako podgatunek???

Edytowane przez Morganelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Morganelo napisał:

Czyli pośrednio miałem rację, że moje mogą być "Orange" ale czy można stosować owy dopisek???

Ryba o którą pytasz to nie ,, orange", czy małe fotki z #1 które wstawiłeś to Twoje ryby? Jeżeli nie to wstaw ryby które posiadasz łatwiej będzie coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2019 o 06:47, piotriola napisał:

Ryba o którą pytasz to nie ,, orange", czy małe fotki z #1 które wstawiłeś to Twoje ryby? Jeżeli nie to wstaw ryby które posiadasz łatwiej będzie coś doradzić.

Dodałem w pierwszym poście realne zdjęcia ryb z akwarium, obecnie to podrostki jeszcze nie wybarwione o wymiarach około 5cm. Niestety złapać je na dobrym zdjęciu z bliska graniczy z cudem... Są strasznie płochliwe i uciekają zawsze jak podejdę do zbiornika w zakamarki... Co może być przyczyną, niestety nie wiem...

Parametry wody:

  • temp. wody 25 st. C
  • PH - 7,8 (mierzone Miernik pH Milwaukee PH600 po kalibracji)
  • NO2 - 0,025
  • NO3 - 1 (posiadam hydroponikę, która wyciąga idealnie wszystkie związki i mam je na bardo niskim poziomie)
  • NH4 - 0
  • NH3 - 0
  • KH - 7,5
  • GH - test do zakupu :)
  • PO4 - nie mierzone - brak testu - brak sinic :)

testy kropelkowe JBL

 

Zdjęcia dodatkowe zapożyczone z internetów :) (wybarwione i porównanie Samiec + Samica)

Masz jakieś podejrzenia, że nie jest to Pseudotropheus Tropheops Chilumba, bo dodatek orange, to już ustaliliśmy - dodatek handlowy dla kupujących...

Edytowane przez Morganelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Morganelo napisał:

Masz jakieś podejrzenia, że nie jest to Pseudotropheus Tropheops Chilumba, bo dodatek orange, to już ustaliliśmy - dodatek handlowy dla kupujących...

Faktycznie po fotkach które wstawiłeś trudno coś doradzić.Poniżej masz fotkę Tropheops orange  autor chyba Axelrod.

Następna fotka Tropheops Chilumba Konings.
Moim zdaniem ryba o którą pytasz to ryba przedstawiona na ostatniej fotografii. Jest pozbawiona pasów ale przypomina Chilumbę z nowego wydania Koningsa. Zwróć uwagę na płetwę grzbietową, jest inna niż u ryby którą wstawiłeś z netu.
Gdy dorosną ryby może fotki pomogą z identyfikacją, pozdrawiam

P1110584.JPG

P1110585.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, piotriola napisał:

Faktycznie po fotkach które wstawiłeś trudno coś doradzić.Poniżej masz fotkę Tropheops orange  autor chyba Axelrod.

Następna fotka Tropheops Chilumba Konings.
Moim zdaniem ryba o którą pytasz to ryba przedstawiona na ostatniej fotografii. Jest pozbawiona pasów ale przypomina Chilumbę z nowego wydania Koningsa. Zwróć uwagę na płetwę grzbietową, jest inna niż u ryby którą wstawiłeś z netu.
Gdy dorosną ryby może fotki pomogą z identyfikacją, pozdrawiam

Teraz to już sam pogłupiałem... Jeżeli ze zdjęcia jakie ja wstawiłem na samym początku (wybarwiony samiec z netu), wychodzi Tropheops Chilumba Konings to po porównaniu zdjęć mojego samca pretendenta na alfę mam wrażenie, że jednak to nie jest Orange a właśnie Tropheops Chilumba Konings. Nie dość, że ma płetwę taką samą to jeszcze pyszczek ma taki sam jak u Tropheops Chilumba Konings... Oragne ma bardziej wyrazistą i zaznaczoną, a moje zdaje się, że bardziej ukrytą jak Konings...

Znaki za Konings - płetwa górna jej koniec, ubarwienie płetw piersiowych, ogon...

Tylko nie wiem jak mam odebrać te przebarwienia na boku jako pasy czy raczej początek zmiany koloru...

Porównaj i daj mi znać co sądzisz :)

1.thumb.png.1f8187e01ce6f6e8e86c4fe6401a5a0f.png

ZDJĘCIA W WIĘKSZEJ ROZDIELCZOŚCI

Jaśnie Pan Samiec

Samiec.thumb.jpg.37746dc3f4d0620dae11602e820fb0de.jpg

Samiec1.thumb.jpg.0cdc46c2b71fb30c3d9f3a02a950a4fa.jpg

 

Samica

Samica.thumb.jpg.7a16c29cc6c35be79c5b376849b0b07c.jpg

 

Stado Samiec + 2 Samice

Stado.thumb.jpg.a2dd6d7a6c56d96cb6ea801f5ccbaf63.jpg

 

Przepraszam za szybki brudne ale mam nalot okrzemka, a i zapewne gdzieś się znajdą odciski palca córki :)

Edytowane przez Morganelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.