Piotr775

Dziwnie gruba ryba

Recommended Posts

Piotr775

Akwarium 450l.Filtracja biologia -JBL 1501 wypełniony matrixem,Mechanik Aquael 2000 z prefiltr Eheim wypełnionym wata,wymieniana co 7 dni.Obsada 6 Saulosi,5 Cynotilapia Aurifrons ,5 Cynotilapia Zebroides Jako Reef. Karmienie 2x dziennie Tropical Cichlid Granulat,Tropical Malawi Chips,Osi Spirulina,Osi Cichlid Flakes. Parametry

NO3 20
NO2 0
PH 7,5-8

Dziś zauważyłem u jednej rybki napuchniety brzuch. Reszta rybek bez zmian. Wie ktoś co to może być ? Zdjęcia trochę niewyraźne ale da się radę zobaczyć 

IMG_20190314_185150.jpg

IMG_20190314_185104.jpg

IMG_20190314_185104.jpg

IMG_20190314_185112.jpg

IMG_20190314_185148.jpg

SlavekG

Od kiedy ta ryba już tak ma? Bo nie stało się to w jeden dzień.

Masz dwie opcje. Pierwsza to ona ma bloat i to zaawansowany i raczej już jest nie do odratowania. Druga to być może ma przyblokowane jelita i leczenie metronidazolem powinno jej pomóc. Zauważyłeś może czy pobiera pokarm?  Jak pobiera to czy go zjada czy wypluwa?

StaNorywy

Prawdopodobnie jest to zaawansowany bloat, i niestety rybki już nie odratujesz. 

• Like 1

egon44

Ryba ewidentnie jest zapchana. 

Zrób kilka dni głodówki. 

Potem pokarmy Tropicala w granulkach podawaj tylko z rana, a pokarmy w płatkach wieczorem. 

Pokarm syp po długości akwarium, a nie w jedno miejsce. 

AndrzejGłuszyca
6 minut temu, StaNorywy napisał:

Prawdopodobnie jest to zaawansowany bloat,

Zgadzam się...patrząc od góry ma okrągły brzuch i wyłupiaste oczy. Wg mnie to typowe oznaki bloatu.

• Like 1

SlavekG

Bez względu czy to jest bloat czy tylko zapchanie to potrzebny jest metronidazol bo jeśli jest zapchana to się sam nie odepcha a jeśli to bloat to może jeszcze uda się ją odratować ale trzeba działać szybko.

• Like 2

AndrzejGłuszyca
Teraz, SlavekG napisał:

Bez względu czy to jest bloat czy tylko zapchanie to

Przy zapchaniu można ewentualnie próbować z groszkiem...ale szczerze to wątpię czy to się uda w takim jej stanie jaki jest widoczny.

SlavekG
1 minutę temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Przy zapchaniu można ewentualnie próbować z groszkiem...ale szczerze to wątpię czy to się uda w takim jej stanie jaki jest widoczny.

Też nie daję jej dużych szans niestety ale warto próbować

• Like 2

Piotr775

No i mam problem. Nie mam w domu metronidazolu,a rano musze gnać do roboty. A na dokladkie tu jest problem z dostaniem recept. Jak pech to pech.

SlavekG

Lek akwarystyczny Protocaps M to też metronidazol i bez recepty ale pewnie też go nie dostaniesz u siebie.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• AndrzejGłuszyca
      Tomi..one nie Tobie mają przeszkadzać:) Usuń je..poprawisz cyrkulacje .
    • Tomi86
      Tez bede to zmienial, jest to chwilowe. Mam podłączone na razie dwa filtry biologiczne jeden jest nowy i chce w nim wytworzyc bakterie a narazie mi nie przeszkadzaja te rurki. No i jeden mechaniczny 😉 Ale tak jak pisales przyjdzie czas i inny dział 😁 Przepraszam, nastepnym razem będę bardziej precyzyjny. Narazie jestem świeżak wiec też do pewnych rzeczy musze dojść sam, jak drugi osobnik w wiaderku 😉 
    • AndrzejGłuszyca
      Moje jak tylko widzą siatkę to momentalnie znikają..a tak  to mogę je rękoma łapać. Musisz sobie poradzić...:)
    • Tomasz78
      No i wszystko się wyjaśniło co się stało z maingano. Został mocno pogryziony już w wiaderku przez samca auratusa. Jak wpuściłeś maingano do akwarium ten był już w agonii, a możliwe że i auratus z akwarium mu dołożył i koniec. Trzeba było od razu napisać co dokładnie robiłeś tak jak Ci pisałem a sprawa byłaby od razu jasna.
    • Tomi86
      Już teraz wiem 😥 A jak jest ciężko skubanego złapać, od 4 godzin próbuję dwa Auratus odłowić  i nie ma szans😭, jak by wiedziały ze na bank chodzi o nie ,bo reszta nawet wpływa do siatki 😂
    • AndrzejGłuszyca
      To jest Twój killer:)
    • Tomi86
      Rybek nie miałem w worku, tylko w wiaderku. Po przyjeździe do domu, była  dolana szklanka wody z akwarium. Po ok 20 / 30 min dolalem do końca wody z akwarium to znaczy ok 3 / 4 szklanek i odczekalem z 2h kontrolujac temperature byla tala sama jak w akwarium, już wtedy rybka wyglądała kiepsko A była w wiaderku z auratusem. Następnie odlowiłem rybki i wpuscilem do akwarium. No a potem to już wiesz. Więc myślę że zrobiłem wszystko w miarę  dobrze, wiadra też były otwarte podczas jazdy wiec tlenu nie zabrakło 
    • AndrzejGłuszyca
      Tak jak ci radzi @Tomasz78...zmień obsadę na bardziej łatwą  i odpowiednią . Tutaj ewidentnie Twoje ryby są lane..Masz w dziale OBSADY  otwarty temat. Tam ustal co chcesz  w połączeniu z tym co masz a zrobisz sobie porządek i weź pod uwagę rady Tomka. A tak na marginesie to uważam  że ta deszczownia jest Ci zbędna. Tylko spowalnia przepływ. Ale to już inny temat.
    • anutemix
      Szkoda rybki☹ nie żebym się czepiał ale troche za mało dolewałeś wody, powinno się dolewać prawie do pelnego worka wody ze zbiornika lub metodą kropelkową.  Wszędzie trąbią jak prawidłowo przeprowadzić aklimatyzację.
    • suricade
      To o to akwarium chodzi ? To faktycznie można je urządzić w sposób bardziej dostosowany do saulosi. Piasku jest dużo a odpowiednich kamieni za mało. Przy małym litrażu można zamiast kamieni dać puste w środku moduły ( są tematy na forum jak je zrobić.). I tu się pewnie niektórym narażę ale miałeś za mało ryb. Saulosi to stadna ryba i jeżeli wpuścisz młode to jest szansa, że się dobiorą w odpowiedni układ, nawet wielosamcowy. Tutaj masz przykład aranżacji akwarium o podobnej długości  
  • Topics

• Images